Jak a co umýt polštář z bambusu

Bambusové polštáře v uplynulém desetiletí nahradily výrobky s plnou náplní peřím a plasty. Pokud péřové polštáře potřebují profesionální čištění, pak je péče o bambus mnohem snazší. Ale aby se zachoval jejich původní vzhled, musíte vědět, jaké prostředky použít a jak umýt bambusové polštáře.

Bambusové polštáře: vlastnosti

Samotný rostlinný bambus se pěstuje v tropických a subtropických zemích v průmyslovém měřítku. Vyznačuje se aktivním nárůstem, který dosahuje 20 centimetrů za měsíc. Bambusové vlákno je vyrobeno z ročních rostlin. Chemikálie se nepoužívají v pěstování, takže s plnou důvěrou můžeme říci, že bambus je produkt šetrný k životnímu prostředí.

Bambusová výplň má oproti ostatním materiálům následující výhody:

 • nezpůsobuje alergie, takže i děti mohou spát na bambusových polštářích;
 • nehromadí prach;
 • snadné čištění;
 • má léčivé účinky i pozpracování vlákna obsahuje takové prospěšné látky jako pektin, vitamin E;
 • dobře větrané, nevyvolává pot;
 • bakterie, které vstupují do vláknitých forem do 24 hodin, je to způsobeno přítomností antiseptika v materiálu;
 • přijatelná cena;
Viz také

Jak mýt polštáře

Chcete-li si vybrat ten správný polštář, zajistěte si pohodlný spánek a dodržujte zásady péče o něj - ukázat ...

Bambusový polštář udržuje svůj tvar dobře a nekrčí, lze jej prát. Při dlouhodobém používání, aby se vrátil tvar výrobku, stačí, aby šlehat dobře.

Označování

Aby se předešlo chybám v péči, musíte přesně vědět, které složky jsou obsaženy v plnivu. Obvykle na bambusové polštáře dát jeden z označení:

 • bambusové prádlo;
 • viskóza bambusová;
 • bambusové hedvábí;

První označení znamená, že výrobek je vyroben z přírodních surovin bez přísad. Další dva indikují, že plnivo bylo ošetřeno chemikáliemi.

Je-li v kompozici polstrovací polyester, polštář velmi rychle ztrácí svůj krásný vzhled. Mnohem trvanlivější výrobky, mezi které patří hollofiber, pohodlí nebo ekologická vlákna.

Jak odstranit malé znečištění z bambusového výrobku

Malá skvrna na polštáři není problém, není třeba ji umýt úplně. Znečištění může být snadnéodstranit mýdlovým roztokem. Může být vyroben z pracího gelu, prášku, odstraňovače skvrn a teplé vody. Připravená kapalina se nanese na místo kontaminace a nechá se 10 až 15 minut. Po uplynutí doby se skvrna promyje mýdlem a teplou vodou.

Existují-li obtížné skvrny, například z ovoce, šťávy, vína nebo kávy, použijí se vhodné prostředky a pak polštář zcela omyjí.

Poradenství!

Použití povlaku na polštář pomůže vyhnout se častému mytí.

Jak prát bambusové vlákno

Balíček obvykle obsahuje doporučení pro péči a typ mycího prostředku, který je možné umýt. Pokud však balení není zachováno nebo na něm nejsou žádné informace, je lepší použít mycí gely na mytí. Jsou lépe vyčištěny a vymyty z vláken. Můžete také použít prášek, ale kvalitu a bez bělení akce. Klimatizace není nutná při mytí.

Jak prát bambusový polštář rukama a psacím strojem

Mnozí se zajímají o to, zda je možné prát bambusové polštáře v pračkách. Každý si vybere pohodlný způsob. Je lepší ho vymazat ručně, ale je to možné i v pračce. V každém případě je nutné dodržovat doporučení pro mytí, jinak může dojít ke ztrátě atraktivního vzhledu výrobku. Se zbytky mýdlových látek jsou vlákna náchylná k lepení. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost oplachování. Bambusové chemické čištěníJe zakázáno, aby byl materiál vystaven agresivním chemikáliím.

Ruční mytí

Tato metoda je mnohem delikátní, s ruční mytí vlákna je poškozen a lepen mnohem méně často. Samotný proces je časově náročný, ale jeho vzhled stojí za to.

Nejdříve musíte vodu ohřát na 30-35 stupňů, přidat k ní kvalitní nástroj a promíchat. Produkt opatrně ponořte do mýdlového roztoku a nechte jej 15-20 minut. Po čase musí být polštář jemně hnětený. Poté vypusťte znečištěnou vodu a vylijte. Opláchněte produkty chladnou vodou, dokud se nevyčistí.

Mytí psacích strojů

Na rozdíl od mnoha materiálů lze bambus prát v pračce. Praní polštáře z bambusu v pračce není těžké. Nicméně, aby nedošlo k poškození, měli byste pečlivě dodržovat doporučení. Intenzivní režim nelze zapnout a nastavit maximální rychlost. Jemné mytí se vyrovná s drobnými nečistotami a prachem. Pokud je polštář velmi špinavý, je lepší ho umýt rukama.

Viz také

Jak prát bambusovou přikrývku

Moderní lidé začali stále více nakupovat deky z bambusu. Tato věc se nachází v mnoha rodinách. Proto ...

Pro praní na stroji psacího stroje musí být režim vybrán na základě:

 • teplota vody by měla být 30-35 stupňů;
 • počet otáček od 500 do 600;
 • pokud existujeschopnost pak vystavit dvojité máchání;
 • může být stlačena pouze při minimální rychlosti;

Poznámka!

Před vložením výrobku do přístroje se navlhčí teplou vodou.

Jak sušit

Je lepší sušit polštář pod širým nebem. Pro tento dokonalý vodorovný povrch nebo prádelní šňůru. Ale v žádném případě by neměl spadat do přímého slunečního světla. Vysychá v teplém období, dokonce i ve stinných prostorách po dobu 12-18 hodin. Během periodického sušení se musí sušit a otáčet.

Doporučení pro péči

Pokud víte a budete postupovat podle tipů o péči o výrobek, bude sloužit po dlouhou dobu a zároveň si zachovat svůj vzhled. Shromáždili jsme několik užitečných doporučení, která pomohou rozšířit provoz:

 1. Bambus je trvanlivý materiál, ale stále se může opotřebovat. Polštář může vydržet až 400 praní, umýt ne více než jednou za šest měsíců.
 2. Je lepší skladovat výrobky v původním obalu, za žádných okolností by neměly být stlačovány na vrchol, jinak by se materiál zhroutil.
 3. Pokud se vlhkost dostane na povrch, je třeba polštář sušit, nejlépe venku.
 4. Plnič není vystaven hnití, ale doporučuje se neskladovat ho ve vlhké místnosti.
 5. Lze jej prát pouze v citlivém režimu.
 6. Žehlení je přísně zakázáno.

Závěr

Bambusové polštáře jsou již téměř v každém domě. Pohodlný spánek je zárukou zdraví a spíjsou velmi pohodlné, kromě patogenních organismů se v produktech neopakují. Mohou je dokonce používat lidé s alergiemi a dětmi. Konec konců, bambus je přírodní a čistý materiál. S řádnou péčí bude výrobek trvat desetiletí.