Jak a co umýt zrcadla bez skvrn

Čisté zrcadlo v chodbě je vaše vizitka, protože to jistě řekne hostům, jak čisté je jeho milenka. Proto je každá žena prostě povinna znát všechny nuance, jak umýt zrcadlo bez rozvodu.

Stanovit důvod rozvodu

Zajímalo by vás, proč je někdy možné snadno vyčistit povrch zrcadla a existují případy, kdy nefunguje odstraňování skvrn po čištění?

Je to vše o původu nečistot shromážděných na zrcadle a čisticích prostředcích, které používáte. Lepivé, mastné stopy z rukou, skvrny z lepicí pásky, kapky laku, prach ze stolů nahromaděné v rozích je obtížné umýt. Listy blátivé stopy a nekvalitní domácí chemikálie, kapky sušené vody.

Vznik rozvodů tak vznikl, je na čase naučit se čistit zrcadlo a jaké prostředky zvolit.

Čištění a péče

Zrcadlo je sklo, ale potažené speciální vrstvou (stříbro, hliník). Téměř všechny metody a prostředky, kterými můžete umýt okna, jsou vhodné pro jeho čištění.

Průvodce krok za krokem

Pro umytí zrcadla, postupujte podle jednoduchých tipů.

 1. Nejdříve se musíte zbavit všech nečistot, které se nahromadily na povrchu - důkladně jej otřete mýdlovou vodou (přidejte několik kapek šamponu nebo tekutiny).na nádobí). Použijte teplou vodu tak, aby mastné stopy z rukou a skvrny od mouchy rychle vymývaly.
 2. Zbytky pěny lze čistit hadříkem navlhčeným v čisté vodě. Nezapomeňte důkladně opláchnout!
 3. Jedním z tajemství mytí bez skvrn je to, že opláchnutý povrch opláchnete naposledy vařenou vodou, a pak ho ošetřete zakoupeným čističem skla. V oddělení domácích chemikálií určitě najdete běžné a profesionální čisticí kapaliny, aerosoly pro každý vkus.
 4. Dalším krokem je vyleštění zrcadla. Jako sklo může být otíráno dobře zmačkanými novinami, mikrovlákny. Ale papírové ručníky a toaletní papír zanechají malé klky. Otírejte povrch správně - kruhovým pohybem změňte noviny tak často, jak je to jen možné.

Berou na vědomí

Aby nedošlo k poškrábání povrchu zrcadla, používejte během mytí pouze měkký hadřík a abrazivní prášky zlikvidujte. Některé ženy v domácnosti používají jedlou sodu, ale pamatujte, že je to také brusivo.

Není vždy možné důkladně umýt stopy lak na vlasy mýdlem a vodou. Nebojte se, namočte látku do vodky, kolínské vody a jemně otřete zmrazené kapky.
Vodný kámen se odstraní kyselinou octovou. Smíchejte stejné množství vody a octa, namažte znečištění, opláchněte čistou vodou.

Lidové prostředky

Jak vyčistit zrcadlo bez použití syntetických výrobků? Domácí čisticí prostředkyprostředky nejsou nižší než nákup a umožňují ušetřit cent.

 • Nejoblíbenějším čisticím prostředkem mezi zkušenými hosteskami byl čpavek: pokud se používá k čištění skla na lesk, znamená to, že amoniak lze také aplikovat na zrcadlový povrch. Přidejte jen lžíci lososa do sklenice vody, nalijte do spreji - a nástroj je připraven!

Je-li na zrcadle stříbrný povlak, v žádném případě ho nečistěte roztokem amoniaku: ničí nátěr!

 • Populární lidové prostředky v boji proti rozvodu - octu a kapalinám obsahujících alkohol (vodka, lékařský alkohol). Vyberte si jeden z těchto produktů a zřeďte jej ve vodě v poměru 1:10. Pro rovnoměrné nanesení připravené směsi na zrcadlo použijte stříkací pistoli. Neexistuje žádné takové zařízení - povrch můžete navlhčit hadříkem.

Vyberte vhodný hadr pro mytí: měl by být vyroben z hadříku, který nepouští vlákna. Ale kde ji najít? Zde budete zachráněni starými kapronovými punčochami, které jste neměli čas vyhodit.

 • Dokonale čistí zrcadlo, jako sklo, obyčejné mléko. Povrch navlhčete a osušte metodou popsanou výše. Je lepší brát odstředěné mléko.
 • Brilantnost zeleného čaje se solí dodává lesk do zrcadla: přidejte pouze lžičku soli do varu a důkladně ho rozpusťte.

K přípravě čisticí kapaliny doma používejte pouze převařenou vodu, aby nedošlo k žádnému znečištění vápnem.

 • Rubpovrch řezaného bramboru, opláchněte čistou vodou, osušte.
 • Pokud je zrcadlo nové, bude svítit modře.
 • Aby se zabránilo tomu, že mouchy sedí v zrcadle, zkušené ženy v domácnosti vám doporučují, abyste si je otřeli cibulkou. Je pravda, že zvláštní vůně cibule může vyděsit nejen hmyz, ale i vaše hosty.

Snažte se umýt zrcadlo alespoň jednou týdně a pak bude pro vás mnohem snazší vyrovnat se s ošklivými rozvody na jeho povrchu.