Jak a co vyčistit bundu od skvrn a nečistot bez mytí

Není žádným tajemstvím, že po pravidelném mytí může sestupná bunda nejen ztratit svůj vzhled, ale také zcela selhat. Pooh narazí, usadí se a místo pohodlného a teplého svrchního oblečení dostanete jednotnou hanbu. Dokonce i mytí rukou je velmi obtížné zachránit kabát před nežádoucí transformací. Pokud se tak stane, je nepravděpodobné, že by bylo možné vrátit původní vzhled do svého oblíbeného oblečení a na obzoru se objevuje další hrozba pro rodinný rozpočet spojená s nákupem nové bundy. Abychom tomu zabránili, řekneme, jak čistit sako doma, aniž bychom se uchýlili k čistírně nebo mytí v autě.

Vyčistit problémové oblasti

Jedná se o límec, rukávy a kapsy. Zde se nejčastěji vytvářejí ošklivé mastné stopy. Než začnete provádět domácí úklid, nezapomeňte:

Vyzkoušejte jakoukoli čisticí směs na vnitřní straně bundy dolů! Stává se, že ne použití vysoce kvalitních tkanin se může zbavit agresivních látek.

Ošetřené plochy ošetřete následujícím složením:

 1. Amoniak - 5 ml.
 2. Prací prostředek na nádobí - totéž.
 3. Voda - 100 ml.

Připravte čisticí roztok, paži houbou. Obojek nebo manžetu předpařte trochu a houbu čistícím roztokem,předem šlehala na pěnu. O zápachu čpavku se nemůžete bát. Poté, co sundá bunda, nebude po ní žádná stopa.

Pokud mastnota po jednom ošetření nezmizí, může být čištění opakováno. Po čištění, ošetřené plochy není třeba umýt, stačí je dobře osušit hygroskopickou látkou nebo ubrouskem.

Popsaný nápravný prostředek je univerzální. Zbavte se límce, kapes a dalších míst od lesku a dalších skvrn. Pokud se však v poslední době objevilo znečištění. V případech, kdy jsou skvrny staré, nemusí tato možnost čištění fungovat. Nabízíme další metodu domácího čištění, která je určena k odstranění komplexních skvrn.

Odstranění komplexních skvrn

Abyste se zbavili obtížných nečistot, můžete použít benzín. Pravda, ne automobilový průmysl, ale speciální letecký průmysl. Nebuďte překvapeni nadcházejícími obtížemi spojenými s pořízením vysoce kvalitního benzínu, prodávají se v ekonomických odděleních.

Liší se od obvyklé nepřítomnosti nečistot a vysoké těkavosti.

Při práci s benzínem buďte opatrní. Nečistěte bundu u plynového sporáku, kouření také nestojí za to. Před odstraněním skvrny se bude muset znovu napařit, poté ošetřit benzínem pomocí vatového tamponu. Očistěte adsorbentem - otřete sůl, škrob nebo mouku do skvrny. Poté ošetřené plochy znovu otřete hadříkem.

A pokud je bunda bílá?

Zvláště patrné jsou skvrny na bílé spodní bundě. I povelmi jemné praní na něm může vypadat nažloutlé skvrny a skvrny spojené s nedostatečným oplachováním a nerovnoměrným sušením. Jak vyčistit bílou sako ze žlutavých stop, říkáme.

Pokud zvolíte praní jako hlavní způsob čištění, nezapomeňte:

 1. Zvolte nejjemnější režim praní odpovídající typu tkaniny.
 2. Před mytím dejte do auta několik tenisových míčků - pomohou rovnoměrně rozložit bundu nad buben, aniž by se ztratili.
 3. Používejte pouze tekuté nebo kapslové čisticí prostředky. Nelze použít suché prášky pro oplachování bund.
 4. Před mytím odstraňovačem skvrn nebo mýdlem na prádlo ošetřete zvláště znatelné skvrny. Pokud jsou skvrny tmavé, můžete je vyčistit 3% peroxidem vodíku nebo citronovou šťávou.
 5. Připomínáme, že lze umýt pouze věci se zvláštním štítkem, které uvádějí, že umývání je povoleno v autě!

Pokud si okamžitě všimnete sebemenší skvrny na bílém plášti z peří, není nutné ji mazat. Pro odstranění jednotlivých kontaminantů jsou vhodné následující směsi:

 • Pěnový šampon nebo mycí prostředek.
 • Směs peroxidu a amoniaku ve stejném množství.
 • Letecký benzín.

Efektivní metoda

Naši občané to pravděpodobně vymysleli. Nebylo by to tak, že by se kapitalisté, kteří dodržují zákony, mohli snadno vyčistit stěračem! Vezměte sprej, ošetřete výrobek a bavlnuhadřík. Výsledek se vám bude líbit.

Tento nástroj může čistit pouze části oděvu, aniž by to mělo vliv na srst.

Vyčistíme bundu s kožešinou

Pokud má vaše bunda z kožešiny manžetu nebo límec, nemůžete ji umýt. Kožešinový límec může ztratit svůj vzhled po vystavení vodě a prášku.

Pochybujete-li, že můžete srst řádně vyčistit, neriskujte - sundejte sako do čistírny. Ale hned poznáme, že srst lze dokonale vyčistit doma. Čas netrvá moc. Jednoduše nalijte do kožešinového límce nebo jiného škrobu a lehce otřete prsty. Po česání kožešin a vidět, jak atraktivní začal vypadat.

Pokud je srst nafouknutá bílá, peroxid vodíku a stříkací pistole se znovu dostanou do záchrany. Zpracoval, čekal, česal. A to je vše. Kožešinové doplňky jako nové!

Velmi užitečné, pokud srst na vašem oděvu odpadne. Nyní existují modely, které lze nosit na podzim v lehké verzi, v zimě na kožešinové vložce. Potom je čištění skvrn zjednodušeno. Bunda dolů je čištěna odděleně a srst - také samostatně.

Je důležité nejen řádně vyčistit spodní bundu, ale také ji řádně osušit. To se děje pouze přirozeným způsobem, ve vzduchu. Nejlepší ze všeho - na proskleném balkónu. Mimochodem, kožešina je sušena stejným způsobem.

Zničení pachů

Sako, stejně jako jiné svrchní oděvy, může trpět nepříjemným zápachem potu. Tomuto jevu se můžete vyhnout, pokud se zbavíte zápachu potu, než se objeví. Po zakoupení, obložení oblečeníproti mikrobiální kontaminaci. Přítomnost potu není ničím jiným než produktem mikrobiální aktivity.

Pokud je vůně potu, proveďte následující:

Zředili jsme octem jablečného octa na polovinu vodou a zpracovali obložení tkaniny. Vyschnout na vzduchu, dokud pot zápach není úplně pryč.

Nebo:

Směs čpavku mícháme s obyčejným alkoholem nebo vodkou, tato směs zpracovává obložení. Vyschnout na vzduchu, dokud nezmizí zápach potu.

Pokud je venku zima, pověste si oblečení na balkon. Po zpracování jedné z navržených metod samozřejmě. Pokud to uděláš správně, nebude tam žádný zápach potu.

Uspořádání čistírny doma není obtížné. A ušetřit peníze, a výsledek bude lepší. Koneckonců, pravděpodobně budete s vašimi věcmi zacházet opatrněji než s ostatními zaměstnanci chemického čištění. Naučte se, odvážte se a my vám poradíme!