Jak a co vyčistit koberec od nečistot, zápachu a skvrn

Každý týden vysáváte koberec, ale celý jeho povrch časem mizí, objevují se nějaké skvrny a začíná to cítit nepříjemně? Ukazuje se, že řádná péče o koberec je nejen vysávání. Jak čistit auto doma, vrátit jej do jasu, odstranit skvrny, uvolnit podlahu z tvrdohlavých nečistot, zatuchlý zápach a neodstraňovat ji z podlahy?

Použít chemikálie pro domácnost

U moderních čisticích a čisticích prostředků pro domácnost neexistují prakticky žádné nemožné úkoly: umyjí nečistoty, odstraní skvrny, odstraní nepříjemné pachy plísní a moči, což je důvod, proč mají rádi hostesky. Je pravda, že jejich komponenty nejsou vždy prospěšné pro naše zdraví, proto pečlivě prostudujte složení vybraných léků před použitím.

Před čištěním opatrně odstraňte prach pomocí vysavače.

Velice chválí ženy v domácnosti čištění koberce "Vanisham". Víčko produktu rozpusťte v teplé vodě a dobře opláchněte. Sbírejte pěnu měkkým kartáčkem, otřete s ní chlup. Musíte trochu počkat, než zaschne povrch, pak můžete vysavač vysát.

Vlněný koberec s dlouhou hromádkou se nedoporučuje navlhčovat, proto jej čistěte "Vanishamem"opatrně, aby materiál neabsorboval přebytečnou vlhkost.

Je-li v bytě vysoká vlhkost, je lepší nátěr čistit bez použití vody. Z domácích chemikálií si můžete vybrat speciální čisticí prášky, které absorbují téměř veškeré znečištění a jejich zbytky se snadno čistí pomocí vysavače. Použijte tyto čisticí prostředky s dlouhou přírodní štětinovou srstí.

Použití dostupných nástrojů

Jak čistit koberec doma jen improvizovanými prostředky?

Chemické čištění

Nespěchejte na mytí koberce, zejména s dlouhým zdřímnutím, zkuste jej nejprve očistit lidovými prostředky, které se proslavily vynikajícími vlastnostmi, aby odstranily nejen prach, ale i různé druhy nečistot bez vody.

Kuchyňská sůl je vynikající sorbent. Použijte tuto vlastnost: navlhčete povrch (otřete koberec vlhkým hadříkem), nalijte ho solí. Po hodině a půl očistěte všechno kartáčem, a pokud je kryt s dlouhým zdřímnutím, je lepší ho vysát. Po takovém úklidu se barvy znovu stanou jasnými a nedochází k žádnému pocitu nepříjemného zápachu plísně, moči. Mimochodem, tato metoda je dobrá, jak se zbavit mastných skvrn.

Pozor!
  • RYCHLÉ LIKVIDACE VŠECH TYPŮ PARASITŮ!
  • Pospěšte si, abyste zhubli o léto a nezlepšili se o pár let! Je nutné pouze ...

Sůl může být nahrazena jedlou sodu: její částice jsou mnohem menší, takže snadno proniknou mezi dlouhou hromadu až samotnou základnu nátěru,Odstraňte prach a absorbujte zbytky moči i na těžko přístupných místech.

Mokré čištění

Koberec, zejména bílý, je možné osvěžit nejen suchou sódou, ale také roztokem: přidejte několik litrů tohoto sorbentu do litru teplé vody, nalijte ho do rozprašovače a nastříkejte na celý povrch. Je třeba vyčkat asi hodinu, než zpracovaný materiál vyschne, zbude zbytky. Takový druh čištění prachu se provádí pravidelně, například jednou měsíčně.

Po neustálém zpracování koberce s jedlou sodou často v bytě zcela zmizí trvalý zápach moči, včetně kočkovité šelmy.

Starý palác lze rychle „oživit“ obyčejnými improvizovanými prostředky. Rozpusťte 2 polévkové lžíce. lžíce jakéhokoliv čisticího prostředku v litru horké vody, namočte kartáč do mýdlové vody a jemně navlhčete povrch nátěru, lze jej ošetřit Vanish. Na velmi znečištěných místech důkladněji otřete.

Zvlhčete materiál velkoryse posypaný sódou, po půl hodině, navlhčete octem (je lepší to udělat pomocí postřikovače). Počkejte půl hodiny: veškeré přetrvávající znečištění, zbytky moči zcela korodují během reakce mezi sódou a octem. Pokud chcete tímto způsobem vyčistit koberec s dlouhým zdřímnutím, zkuste ho rychle uschnout, aby nedošlo k tvorbě plísně z přebytečné vody v klcích a bez pachu.

Bojujeme s vlnou

Zbavte se vlasů, kočičích nebo psích vlasů nebude fungovat, pokud koberec vysávání obvyklým způsobem. Ne vždy pomůže a moderní tryskyvysavač: zbytky vlasů se stočily kolem hromady koberců a pevně se držely.

  • Zdatné hostesky před vysáváním, nejprve zamést podlahu mokrým koštětem. Proč, protože zachycuje pouze velké štětiny a zbytky vlasů? Souběžně s tím zvedá tenké klky psích a kočičích chlupů, po kterých je mnohem snazší sbírat pomocí vysavače.
  • Jednodušším způsobem je navlhčit povrch koberce rozprašovačem se směsí připravenou ze stejných částí vody a aviváž před čištěním. Takové řešení by mělo maximalizovat vyhladit zbytky vlny, vlasů a "uvolnit" jejich spojku s kobercem.
  • Projděte se po koberci vlhkým hadříkem a udělejte to kruhovým pohybem: zbytky vlasů, srsti psa se shromáždí na hadrech.
  • Na povrch koberce otřete gumový kartáč: po prvních pohybech se kolem něj shromáždí chlupy, chlupy a vlasy.

Odstraňte skvrny

Pokud se s nimi budete zacházet s kaše vyrobenou ze škrobu a benzínu, můžete se snadno zbavit mastných skvrn. Ve výsledné směsi mírně otřete znečištění, počkejte několik minut, dokud se benzín neodpaří, zbytky škrobu vytřepejte kartáčkem. Opakujte postup, dokud škrob již nebude špinavý. Tímto způsobem se lehká hromada snadno čistí.

Nečisté stopy hlíny otřete houbou namočenou v prostředku na mytí nádobí.

Pokuste se omýt skvrny od inkoustu kapalinou obsahující alkohol. Tam jsou rozvody - procesnavíc peroxid vodíku, pokud je palas bílý. Uložit barevný nátěr s octem smíchané s citronovou šťávou.

Odstraňte moči skvrny dítěte otřením místa nejprve mýdlovým roztokem nebo „Vanish“, pak ošetřete peroxidem vodíku nebo čpavkem.

Mommies malých žertů často musí trhat hlínu z koberců.

  1. Nejprve odstraňte co nejvíce jílu z klků. K tomu zmrazte: připevněte kus ledu na plastelínu, zabalené v plastovém obalu nebo v běžném plastovém sáčku.
  2. Když hlína úplně zamrzne, vyčistěte ji špachtlí nebo tupou stranou nůžek, nožem. Rozložte hromadu štětcem.
  3. Na místě jílu často zůstává několik olejových skvrn. Navlhčete měkkou houbu v benzínu, benzínu nebo acetonu, setřete znečištěnou plochu. Zbytky rozpouštědla setřete vlhkým hadříkem.