Jak a jak čistit mangan z rukou a nehtů doma

Tmavě fialové krystaly manganistanu draselného (manganistanu draselného) jsou každému známé v různých oblastech použití: antiseptikum používané v medicíně a pěstování rostlin, nábytkářský průmysl (barvení), tónovací fotografie, pyrotechnika, oxidační činidlo při získávání určitých typů kyselin, odstraňování tetování.

Různé aplikace jsou založeny na vysokém stupni oxidace látky a dobré rozpustnosti ve vodě. Barva výsledného roztoku závisí na koncentraci hlavní látky. Charakteristickým rysem řešení - zanechává znatelné známky na oděvu, kůži, nábytku. K zabarvení dochází v důsledku pronikání manganistanu do horních vrstev kůže, kde reaguje s kůží. Je možné čistit stopy manganistanu draselného bez jakýchkoliv zvláštních obtíží, pokud znáte některé metody s použitím známých domácích léčiv.

praní manganu z kůže

Složení pomůže vyplavit znatelné stopy výrobku z kůže a nábytku:

 • otřete mýdlo (dítě nebo domácnost);
 • přidá se voda (50 ° až 60 ° C) k rozpuštění mýdla;
 • míchejte 2 lžíce jedlé sody;
 • přidejte esenciální olej (2-3 kapky);
 • zpracovávat znečištění, umyt, udržet prostředky po určitou dobu.

Existují i ​​jiné způsoby bez použití účinných látek, které odstraní skvrny manganu z kůže:

 1. Opláchněte pod tekoucí vodou bez mýdla, pečlivě otřete místo znečištění (pemza může být použita). V případě potřeby postup opakujte.
 2. Nečistoty důkladně otřete rostlinným olejem nebo hořčicí, omyjte mýdlem a vodou.

Účinné prostředky pro odstraňování manganu z kůže a nehtů

Ne vždy metody bez použití aktivních léků vedou k úspěchu, takže se musíte uchýlit k použití látek, které mají silný vliv na znečištění:

 • připravit směs kyseliny octové (5% - 9%) a peroxidu vodíku, stejně tak zpracovat znečištění, opláchnout;
 • oblast očistěte alkoholem a omyjte mýdlem a vodou;
 • rozpusťte kyselinu citrónovou ve 200 ml vody, otřete skvrnu a opláchněte;
 • otřete skvrnu plátkem citronu, opláchněte vodou;
 • kyselina askorbová (je možné rozmělnit tablety ascorbinky), aby se promíchala v malém množství vody, aby se otřela stopa, opláchla;
 • rozpouštědla pomáhají odstraňovat kontaminaci nebo výrazně odbarvovat;
 • otřete skvrnu roztokem na bázi aspirinu (rozdrcení tablety a zředění malým množstvím vody);
 • chlorové bělidlo je účinné proti manganovým stopám.

Po nanesení výrobku důkladně opláchněte rucenamazat výživným krémem.

Odstranění manganových skvrn na oděvu, nábytku, instalatérství

Nedbalé použití koncentrovaného roztoku manganu může způsobit kontaminaci oděvů, povrchů nábytku a instalatérských prací. V těchto případech mýdlo na prádlo vždy nepomáhá, i když někdy je jeho použití poměrně účinné.

Způsoby odstraňování skvrn z manganistanu draselného z vodovodu:

 1. Povrch ošetřete bělícím prostředkem, namočte asi 40 minut, opláchněte.
 2. 10% roztok jedné z kyselin: kyselina šťavelová, octová, citronová, nanesená na kontaminovanou plochu, hojně navlhčená, vyčkejte 5 minut, opláchněte. V případě potřeby postup opakujte.
 3. Roztok stejných dílů methanolu (dřevěný alkohol) a 6% - 9% octa navlhčí skvrnu, otřete ji a omyjte.
 4. Směs peroxidu vodíku a kyseliny citrónové (2: 1), naneste na čerstvou (starou) skvrnu, přidržte asi deset minut, opláchněte.
 5. K odstranění manganistanu draselného, ​​který nevyschl, pomůže složení: mýdlo na prádlo (200 g), přidejte horkou vodu (1 litr) a 100 g jedlé sody nebo sody. Proces instalatérské, držet po dobu 10 minut, opláchněte.
 6. V předchozím složení přidejte 2 lžíce. lžíce čpavku, vychladnout, nalijte hořčici (1,5 lžíce l), dejte na špinavé místo, omyjte po 10 minutách.
 7. Tření na akrylových površích se otírá jemným brusným papírem, poté se tato oblast otírá speciální pastou (lze ji zakoupit v odděleních budov).
 8. Používání společnosti Domestos je v současnosti velmi účinnérůzné povlaky koupelí, umyvadel.

Odstranění manganistanu draselného na oděvu:

 1. Univerzální lék na všechny látky: navlhčete místo citrónovou šťávou, otřete, držte po dobu 10-15 minut, umyjte to.
 2. U tenkých tkanin, kefíru nebo jogurtu uděláte: namočte kontaminovanou část oděvu po dobu 6 hodin a poté produkt omyjte na ruce.
 3. Bílé a světle barevné oblečení: kontaminovanou oblast zpracovávejte s kašovitou vodou a jedlou sodu, namočte nejméně 6 hodin, produkt omyjte a omyjte.
 4. Džínovina: promíchejte peroxid vodíku s kyselinou citrónovou (1: 1), navlhčete nečistoty, přidržte asi 10 minut, omyjte, umyjte to.
 5. Přípravek Antipyatin lze aplikovat podle pokynů pro přípravu na různé typy tkání.

Odstraňování stop manganu z různých povrchů:

 • Papír : navlhčete skvrnu vodou, poté ošetřete bělícím prostředkem, po hodině měkkou houbou odstraňte tekutinu, nechte papír zaschnout a popř. Žehličku horkým železem.
 • Podlaha, nádobí: kus drceného prádla mýdla a kus mýdla na mýdlo rozpuštěné v litru horké vody, přidejte soda (2 lžíce.) A esenciální olej (2-3 kapky), zpracovat stopu, opláchněte.
 • Rozpouštědla jsou vhodná pro odstraňování znečištění linolea, dřevěných podlah, nádobí. Před použitím zkontrolujte účinek přípravku.
 • Pro různé podlahové krytiny můžete použít čistič koupelen Domestos, složení stejných dílů peroxidu vodíku a kyseliny citrónové, které se užívá ve stejných částech.
 • Pro čalounění nábytku jsou vhodné stejné prostředky jako pro oděvy, mýdlo na bázi mýdla (popsáno výše), směs stejných dílů kyseliny citrónové a peroxidu vodíku. Aplikujte lék na znečištění, otřete skvrnu, nechte několik minut. Zbývající tekutinu namočte ručníkem. Před použitím otestujte účinek léku na textilie čalounění v nenápadné oblasti.
 • K odstranění skvrn na koberci, koberci, můžete použít uvedené směsi na oblečení, Vanish pro čištění koberců, Vanish pro odstranění skvrn.

Jakýkoli prostředek nápravy je účinnější, pokud se používá na čerstvé kontaminanty.