Jak a jak odstranit zápach kočičí moči z bot: účinné způsoby a prostředky

„Bez kočky, život není stejný,“ říkají majitelé domácích zvířat. Jejich obsah však má jak pozitivní aspekty, tak nevýhody. Hlavní nevýhodou domácích mazlíčků je vyprázdnění ne v podnose, ale v každém rohu domu, který jim vyhovuje. Jejich oblíbeným místem je obuv. Kočky to mohou označit za pomstu majiteli, nebo kvůli špatné výchově, mladému věku. K odstranění zápachu kočičí moči z bot mohou být speciální nebo samoobslužné domácí prostředky.

Vůně kočičí moči - proč se ho musíte okamžitě zbavit

Je vzácné, když kočky vědomě chodí do moči v misce. Nepříjemný zápach moči v bytě nebo domě je problém, kterému čelí majitelé domácích zvířat. Nejčastěji si zvířata vybírají boty pro vyprazdňování. Majitelé, kteří mají kočky po dlouhou dobu, si nevšimnou štiplavého zápachu. Obvykle přátelé, kteří přicházejí na návštěvu říkají o silném jantaru.

Zbavit se zdroje jantaru by mělo být provedeno okamžitě, protože:

  1. Tekutá stolice impregnuje vůně nejen boty, ale vše kolem. Kdyby stály botykoberec, pak promočený močí.
  2. Odstranění absorbované moči je mnohem obtížnější než čerstvá, protože neměla čas namočit vnitřní stěny a vložky bot.
  3. Zvířata milují jít na toaletu na stejném místě. Pokud ho neodstraníte poprvé, pak bude "v klidu" v botách, teniskách.

Močovina má zvláštní, ostrý zápach. Nelze si ji zaměňovat s jinými nepříjemnými pachy. Je možné se zbavit jantaru improvizovanými prostředky, nebo koupit speciální nástroje v obchodě. Faktem je, že močovina, která je ve stolici, není vždy čistitelná běžnými detergenty. V některých případech může použití mýdlových roztoků šířit vůni pouze po celém domě a učinit ji odolnější. Proto, pokud se rozhodnete dostat načechrané přátele, měli byste se okamžitě seznámit s účinnými metodami odstranění zápachu výkalů.

Odstranění moči z bot

Je snadné odstranit vůni kočičí moči z boty, když je čerstvá. Ale co dělat, když vyprazdňujete v botách. Zápach moči zvířete se skládá z několika složek, které ho udržují. Hlavní složkou kapaliny je močovina, která dodává vůni ostrost a trvanlivost. Barví a zanechává žlutý odstín na barvícím prvku boty - urochrom (s vysokým obsahem v moči dává rybí vůni). Třetí hlavní složkou je kyselina močová. Zrychluje proces sušení kapaliny, padající na jakýkoliv povrch.

Skutečnost!

Silný zápach z moči nejen kazí čerstvost vzduchu v domě, ale také naznačuje možné onemocnění zvířete. Proto, pokud jste si všimli, že tekuté vyprazdňování začalo silněji smrdět, měli byste jít k veterináři, předat analýzu doporučenou odborníkem.

Čištění čerstvých skvrn a starých skvrn

Mytí čerstvé moči je snazší než odstranění tvrdohlavosti. Proto, pokud pet "zkažený" s vámi, neodkládejte čištění na později. Za prvé, moč nemá čas namočit vnitřní vrstvy bot, a za druhé, staré skvrny jsou velmi špatně umyty, vůně po prvním čištění nemusí zmizet.

\ t .
Způsoby odstranění čerstvých skvrnZpůsoby odstranění starých skvrn
Roztok manganu: 10 litrů kapalného manganistanu draselného se rozpustí v litru vody. Naneste směs získanou uvnitř boty, nechte 2 hodiny. Poté opláchněte boty pod vodou a vysušte Jedlá soda. Vezměte si sodu a teplou vodu. Nalijte dvě polévkové lžíce do každé nádoby, přidejte vodu tak, aby se získala směs, konzistence, jako hustá kaše. Směs naneste dovnitř a nechte tři hodiny, po čemž se boty omyjí vodou
Prací mýdlo 72%. Ihned poté, co kočka nebo kočka označí boty, mýdlo je mýdlem a opláchněte pod tekoucí vodou. Opakujte postup, abyste se zcela zbavili zápachu. Suché po umytí
Mycí prostředek (musí obsahovat glycerin jako složku). Použijte houbuněkolik kapek produktu, namočené ve vodě, dabujte „špinavé“ místo pěnou, opláchněte vodou

Čištění bot z různých materiálů

Snadnost, s jakou je jantar odstraněn, závisí na materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Nejjednodušší způsob, jak čistit tenisky, mokasíny, tenisky, boty z látky. Poté, co kočka označila tenisky, je třeba je vyčistit v pračce. Neprůchodnou vůni zcela omyjete, než ji vložíte do myčky, namočte je a myjte je mýdlem. Pokud je v domě glycerin, pak jej před mytím položte na mokré mokasíny. Neutralizuje močovinu, a proto její pach. Budete potřebovat pouze odstranit kapalinu z vláken tkaniny.

Obuv vyrobená z semiše, nubuku, měkkých kožešinových kožešin vyžaduje zvláštní péči. Zápach moči bude obtížné odstranit. Je kategoricky nemožné je umýt a mýdlo, protože budou rozvody, mohou být deformovány. Mohou se čistit následujícím způsobem: vezměte malé množství vody a namočte vnitřek bot, mýdlo místo vyprázdnění glycerinem, šťávu z čerstvě vymačkaného citronu, nechte působit 20 minut. Po uplynutí času použijte utěrku nebo houbu namočenou ve vodě a opláchněte směsí glycerinu a citronu.

Nejtěžší je odstranit nepříjemné aroma z pravé kůže. Čím rychleji budete postup odstraňovat, tím vyšší bude pravděpodobnost, že přírodní materiál nebude mít čas namočit v moči. Vezměte si špinavou botu a ošetřete kecyumístěte roztok na bázi alkoholového jodu. Příprava: v litru studené vody odkapejte 10 kapek alkoholu jódu, zamíchejte.

Důležité!

Nikdy nepoužívejte alkoholický roztok jódu, odstraňte skvrny z bílé nebo béžové přírodní kůže. Na botách zůstanou hnědé pruhy, které pak nebude možné nic stáhnout. Lehký zápach z lehkých bot peroxidem vodíku.

Lidové léky a výrobky v boji proti jantaru

Odstranění zápachu kočičího moči v botách umožní běžné potraviny. Ocet, citron, vodka se nejlépe vyrovnávají s nepříjemným zápachem. Uvedené složky neutralizují molekuly močoviny, což vám umožňuje zcela eliminovat jantar.

  1. Stolní ocet. Rozpusťte tři polévkové lžíce potravinového doplňku v polovině skla studenou vodou. Výsledná kapalina se umístí do /na botě a nechá se 20-30 minut. Můžete použít na jakýkoliv typ obuvi. Po aplikaci může zůstat mírný zápach octa, takže obuv musí být důkladně opláchnuta vodou.
  2. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva. Zmáčkněte šťávu z jednoho citronu, ošetřete je na místě znečištění, nechte 20 minut, opláchněte pod tekoucí vodou, osušte. Z ostrého zápachu nezůstane stopa.
  3. Vodka nebo zředěný alkohol. Alkoholický nápoj odstraňuje slabý zápach. Použijte ji jako preventivní opatření. Kočky se nelíbí ostré vůni vodky, takže po ošetření bot se jim zvířata nehodí a nemusíte ztrácet čas na čištěníz moči.

Léky proti zápachu moči

Stolička s tekutým krmivem pro domácí zvířata pomůže odstranit levné léky: peroxid vodíku, jod a manganistan draselný. Peroxidové použití v čisté formě. Naneste na kontaminovanou obuv a počkejte 10-15 minut, pak opakujte postup několikrát tak, aby vůně byla úplně pryč. Nepoužívejte nástroj pro čištění lakovaných bot.

Manganistan draselný musí být před použitím rozpuštěn ve vodě, aby se vytvořil mírně růžový roztok manganistanu draselného. K čištění bot používejte kapalinu kromě světla. Totéž platí pro použití roztoku na bázi jodu. Příprava směsi jódu: Do misky nalijte dvě sklenice vody, přidejte 5 kapek jódu, zamíchejte.

Chemikálie pro domácnost v boji proti jantaru

Lidové léky vždy neumožňují vymývat zápach moči. Jednou provždy se s tímto problémem vyrovná s profesionálními domácími chemikáliemi. Kupující identifikovali několik aerosolů, které se rychle a účinně vypořádají s pachem.

  • „OdorGone“ je přirozený neutralizátor nepříjemných pachů různého původu. Směs obsahuje vodu a extrakty různých bylin. Nástroj je naprosto bezpečný pro lidi, zvířata, nezpůsobuje alergické reakce. Lze použít nejen k odstranění jantaru z bot, ale i jiných textilních výrobků;
  • "Trixie" je dezinfekční prostředek pro odstraňování skvrn moči, výkalů, zvratků. Sprej může být jakékoli věci, boty,koberce, nábytek. Aplikace: Nastříkejte malé množství roztoku na kontaminovanou oblast, nahoře ho navlhčete vlhkou houbou, dokud se nevytvoří pěna. Ponechte boty zcela vyschnout a poté vysušte vysuśenou pęstou vysavačem nebo suchým hadříkem.

Co byste neměli dělat

Moč má ostrý, těžko odstranitelný zápach. Eliminujte páchnoucí látky, které nikdy nedostanou osvěžovač vzduchu, parfémy. Toaletní voda dočasně zabije zápach a po chvíli se vrátí a stane se více nasyceným. Nesnažte se potrestat domácí mazlíčky za neštěstí. Po celou dobu se v botách mohou ještě více rozzlobit a "hovno". K odstranění zápachu nepoužívejte bělidlo. V každodenním životě se vyrovná s neutralizací pachů, ale jeho použití může deformovat boty.

Pamatujte, že kočky milují čistotu, ale jejich výchova musí být prováděna od dětství. Vyčistěte zápach moči různými způsoby, abyste nepoškodili boty. Jen v případě, že si koupíte speciální nástroje, zbavíte se moči nejlépe. Pokud doma nebyl žádný sprej nebo sprej, pak použijte jeden z domácích receptů k odstranění zápachu.