Jak a jak umýt korektor z oblečení doma

Stopy korektoru nebo klerikálního tmelu se obvykle objevují v okamžiku, kdy není možné je okamžitě umýt. S tímto problémem se však můžete vyrovnat, i když je znečištění uschlé. V tomto případě je důležité znát složení korektoru, aby bylo možné zvolit správný způsob praní. Jinak bude velmi obtížné odvodit stopu a ve zvlášť zanedbávaném případě bude věc beznadějně poškozena.

Popis korektoru

Korekční úřad nebo „mrtvice“ je látka, která odstraňuje chyby v textu. Zahrnuje tištěná nebo psaná slova s ​​bílou barvou. V prodeji jsou různé tmely, které se liší chemickým složením a způsobem použití:

 • na bázi vody;
 • s alkoholem jako účinnou látkou;
 • s rozpouštědlem;
 • emulze.

Odstraňte zbytky klerického tmelu z textilie by měly být založeny na chemickém složení. Nesprávně zvolený způsob odstraňování znečištění zhoršuje stav tkaniny. Snadnější než ostatníkontaminanty jsou vyplaveny z vody „dotek“ a je velmi obtížné vyrovnat se se zbytkovým tmelem, založeným na emulzi.

Odstraňování vodního tmelu z oděvů

Voda je součástí tohoto tmelu. Z tohoto důvodu je poměrně snadné umývat korektor z oděvu. To bude vyžadovat vodu a obyčejný prací prostředek. Čerstvě dodaná kontaminace se jednoduše umyje v chladné vodě mýdlem.

Důležité!

Není třeba silně otírat hadřík mýdlem. Z této stopy jen odplížte.

Je vhodnější vyrobit štěpky z mýdla a smíchat s malým množstvím vody. Pak se změkčený kaše nanese na kontaminované místo a otře se do tkaniny houbou. Pro zvýšení účinnosti se do mýdlové buničiny přidá nějaká soda.

Není-li čas odstranit mýdlo na prádlo, použijte gel na mytí nádobí. S ním připravte mýdlový roztok, namočte skvrny z korekčního prostředku na oblečení v tekutině na půl hodiny. Pak se oděv umyje obvyklým způsobem ručně nebo v pračce a nastaví se jemný režim.

Viz také

Jak a jak umýt skvrny z motorového oleje z oděvů

Oděvy ve strojním oleji je možné ukládat kdekoli: v autobuse, v garáži nebo v autě. Olej je hluboce absorbován do vláken ...

Pokud není možné použít mýdlo, ethylalkohol nebo rostlinný olej pomůže odstranit tmel. Vybraná látka je vlhká oblast znečištění a ponechá se 10-20minut Poté, co se věc promyje nejprve rukama v teplé vodě, a pak dokončit proces v pračce.

Odstranění mrtvice založené na alkoholu nebo emulzi

Takový korektor je obtížné odstranit z oděvu, protože je odolnější a obtížněji se s ním manipuluje. Odstraňte stopy pracího prostředku nefunguje. V této situaci se k odstranění stop používají petrolej, amoniak nebo benzín.

Amoniak

Čpavek se nazývá univerzální čisticí prostředek. Odstraňuje tak obtížná místa, jako jsou nečistoty z tuku, krve, potu a nátěru. K mytí administrativního tmelu z různých povrchů postupujte podle pokynů:

 1. Při čištění rukou se čpavek ředí vodou v poměru 1: 4, kus bavlny se navlhčí tekutinou v tekutině a znečištěná oblast se intenzivně setře.
 2. K čištění tkaniny se amoniak rozmíchá s polovinou vodou a po dobu jedné hodiny se jemně aplikuje přímo na nečistoty. Poté jsou odstraněny zbytky korekčního korekčního zbytku, opatrně se pohybující do středu dráhy od okrajů.
 3. K čištění plastových povrchů použijte čistý čpavek. Jsou navlhčeny kouskem bavlny a znečištěnou plochu intenzivně otřete.
Důležité!

K vydrcení desky stolu použijte zředěný amoniak. I takový pravidelný mýdlový roztok se s takovou skvrnou vyrovná.

Kerosen

Před použitím se provede zkouška špinění, aby se odstranily skvrnky petroleje nebo benzínu. Pokud tekutina nepoškozuje oděv, jsou odebírána k odstranění.skvrny. Nejprve se usušená kontaminace seškrábne z tkaniny pomocí pilníku na nehty nebo nože. Pak se na zbytky znečištění aplikuje petrolej nebo benzín po dobu 10 minut. Po vyjmutí stop se předmět umyje saponátem buď ručně, nebo v pračce.

Likvidace stop tmelu na bázi rozpouštědla

Umývání korektoru s takovým složením je velmi obtížné. Pouze speciální rozpouštědla ho mohou porazit. Zároveň je nutné jednat rychle, zatímco skvrna není v hmotě zakořeněna.

Důležité!

Není třeba čistit jemné tkaniny agresivními látkami. Jsou pod vlivem takových finančních prostředků, které jsou zničeny. Před použitím na znečištěné místo se proto čistící prostředek testuje na nenápadném místě.

Bílý benzín

Doma se můžete zbavit takového komplexního znečištění lakovým benzínem, acetonem nebo odstraňovačem laků na nehty. Ve zvoleném nástroji navlhčete bavlněný disk a nanesete na skvrnu po dobu 30 minut. Pak se použije čerstvý disk, aby se odstranila sodná substance.

Pokud nebyl dosažen požadovaný výsledek poprvé, léčba se opakuje. Poté se předmět umyje v pračce a vybere se vhodný režim pro odstranění zbytků čisticího prostředku.

Pyatnol

Dobře se vyrovná se stopami klerického průmyslového odstraňovače skvrn „Pyatnol“. V prodeji se nachází v tekuté formě nebo v prášku.

Chcete-li odstranit skvrnu, postupujte takto:

 1. Namočte zašpiněný oděv do teplévody na půl hodiny.
 2. Do vody se přidá 1 odměrka „Pyatnol“.
 3. Omyjte oděv rukou bez přidání jiných pracích prostředků. Pro ochranu před agresivními komponentami jsou předem použity ruční rukavice.
 4. Opláchněte oděv v čisté vodě.
 5. Čpavek se zpracovává zbytkovou kontaminací.
 6. Ponechte předmět po dobu 10 minut a znovu opláchněte.
 7. Po opětovném vymazání položky v pračce vyberte příslušný režim.
Viz také

Jak čistit lepidlo na prádlo PVA doma

Skvrny na oblečení nejsou neobvyklé, zejména z lepidla. Pokud si nejste opatrní, můžete ji zničit ...

Odstranění suchého korektoru

Suchý tmel nebo korektor zdvihu je odstraněn mechanickými nebo chemickými prostředky. V prvním případě použijte běžný pilník na nehty. Jeho drsný povrch odstraňuje nečistoty z tkaniny. Takže odstraňte většinu skvrny. Zbytky se jednoduše omyjí v teplé vodě s jakýmkoliv detergentem.

Dobře zvládá speciální speciální prostředek „Antistriash“. Používá se podle instrukcí a pak oděv obvyklým způsobem.

Zbytky suchého tmelu lze rozpouštět s pravidelným pleťovým tonikem. Vata je navlhčena touto látkou a aplikována na kontaminovanou oblast. Postup se několikrát opakuje, dokud stopa nezmizí. Poté prádlo vyperte v pračce.

Odstranění korektoru z džíny a kalhot

Pokud skvrny z klerického tmelu zůstaly hustou tkaninou džíny nebo kalhot, nejprve očistěte vrchní vrstvu nečistot ostrým předmětem. K tomu můžete použít nůž, nůžky nebo pilník na nehty. Pak na zadní straně skvrny uzavřete hadřík.

Čisticí prostředek se volí podle chemického složení korekčního činidla. Vybraný stěrač je navlhčen vatovým tampónem a skvrna je ošetřena na přední straně. Pak zase věc a provést zpracování znovu, jen zevnitř ven.

Po odstranění stopy se zbytky čisticího prostředku opláchnou studenou vodou. Poté je postup ukončen promytím džíny nebo kalhot v pračce.

Odstranění zanedbaných kontaminantů

Když stopa korektoru zůstane na tenké jemné tkanině nebo sametu, není nutné se snažit jej odstranit. Pak je lepší okamžitě vzít věc na suché čištění. Pracovníci tam věc čistí profesionálně, s přihlédnutím ke všem vlastnostem látky a znečištění.

Před předáním věci k čištění není nutné ji umýt práškem, mýdlem nebo jinými saponáty. Vystavení těmto látkám tento problém pouze zhorší a komplikuje odstranění nečistot.

Závěrem

Se znečištěním z jakéhokoli korektoru se můžete vypořádat sami. K odstranění skvrn se používají jak speciální rozpouštědla, tak běžné výrobky pro domácnost. Je snazší setřít čerstvou skvrnu, takže není třeba odkládat její odstranění.dlouhou dobu.