Jak bezpečně a bez rozvodu umýt okna na balkóně na patře

Čistá okna nejen potěší svým elegantním vzhledem, ale také umožní lepší pronikání slunečního světla do místnosti. Umyjte okna v teplém období nebo jako znečištění. Všiml jsem si, že na oknech vysokých pater se usazuje méně nečistot. Nicméně, přečištění je nezbytné.

Mytí oken balkonů na vysokých podlažích

Skleněná skla mohou být znečištěna v důsledku nepříznivých podmínek: déšť, nadměrný prach. I v nejvyšších patrech můžete okna čistit sami, aniž byste museli přitahovat speciální pracovníky. Postup není tak špatný, jak se zdá na první pohled, a bude vás to stát mnohem levnější. Správně vybrané chemikálie a zařízení prodlouží lesk vašich oken na dlouhou dobu.

Obecné tipy

Je možné omezit proces čištění a zvýšit účinnost s výhradou následujících jednoduchých pravidel:

 • Při mytí používejte směs alkoholu a glycerinu, aby byla čistá. Takové komponenty umožní, aby se okna nepřekrývala;
 • Nepoužívejte prášek na plastová okna, protože pevné částice jistě zanechají malé škrábance. Mýdlový roztok se s úkolem vyrovná opatrněji;
 • Plast nevyjímá horkou vodu. To může vést k postupnému žloutnutí rámu okna. Bude nemožné se ho zbavit;
 • Rozpouštědla také způsobí škodu, jako v předchozím případě. Nebudou odstraňovat nečistoty, ale vzhled pěkně zřícenina;
 • začněte mýt venku, protože se zde hromadí více prachu.

Nezanedbávejte mytí sklenic, odkládání úkolu na pozdější dobu. Systematické čištění Vám usnadní práci. Postup se provádí jednou za dva měsíce. Pokud se však objeví místní skvrny a skvrny, měly by být okamžitě odstraněny.

Nástroje potřebné pro čištění oken

Před čištěním je třeba správně vybrat nástroje, které nepoškozují sklo. Je špatné domnívat se, že je zapotřebí pouze hadr. K dispozici je standardní sada na čištění skla. Abyste ušetřili čas při čištění a neopakovali stejnou práci dvakrát, budete potřebovat:

Měkké houby

\ t

Povrch houby by neměl obsahovat tuhé prvky. Jinak riskujete poškrábání skla a trvale zničíte jeho vzhled. Čím větší je velikost houby, tím pohodlnější a rychlejší je čištění. Poslední novinkou byly melaminové houby, jemně a jemně.odstranění znečištění.

Tazy vodou

Tazov potřebují dva. V první zřeďte mycí prostředek a druhá naplňte čistou teplou vodou, aby se pěna vyplavila. Čistou vodu po použití budete muset několikrát vyměnit.

Mop s kartáčkem

Takové nekomplikované svítidlo pomůže dosáhnout nepřístupných nečistot. Pokud chcete tento úkol usnadnit, jsou na trhu magnetické kartáče, které umožňují čištění skla na obou stranách současně. Obě jeho části jsou spojeny magnetem, který umožňuje pevné držení skla. A speciální kousky plsti odstraňují odolnou špínu.

Hadry

Stejně jako kbelíky budou potřebovat několik kusů. Hadřík navlhčený v roztoku, skvrny a nečistoty, pak suché skvrny odstranit. Nejoblíbenější hadr vyrobený ze syntetického semiše. Porézní tkanina dokonale absorbuje přebytečnou vlhkost a nezanechává za sebou žádné klky.

Štafle

Pokud by mop s kartáčem nepomohl, pak se na záchranu dostane štafle. Zeptejte se svých blízkých, aby vás zajistili, a okna budou svítit jako nové.

Gumová škrabka

Další důležitá součást. Měkké trysky rychle odstraňují nečistoty a nepoškozují sklo. Pokud odstraníte následky opravy, škrabka okamžitě odstraní cementové skvrny a vrstvy vápenného prachu ze skla.

Poradenství!

K čištění používejte monitory. Pro mytí plastových oken můžete použít houby na mytí nádobí. Budou otírat všechny nečistoty a neodejdoupraskliny, do kterých se prach později ucpává.

Rukavice

Při použití chemikálií je žádoucí chránit pokožku rukou. Rukavice jsou dimenzovány. Je lepší dát přednost gumovým výrobkům.

Mycí vysavače

Mytí oken na horních patrech je velmi nebezpečné. Aby nedošlo k plýtvání energií, použijte mycí vysavač. Nebude jen shromažďovat všechny nečistoty z oken, ale i zbývající vlhkost.

Výběr výrobků pro čištění skla

Pro plastová okna jsou vhodná pouze výrobky pro péči o plasty. Zpravidla se vyznačují tím, že nejsou zahrnuty korozivní kyseliny a zásady. Neředěný alkohol a odstraňovač skvrn nebude fungovat. Smetanové konzistence nebudou přesně poškrábat okna.

Prostředky na mytí sklenic vlastníma rukama

Pokud nejste zastáncem chemie, připravte řešení sami doma. Pak zmizí zbytečné obavy z poškození zdraví.

V 1 litru vody lze ředit:

 • 2 lžičky. ocet;
 • 100 ml alkoholu;
 • 4 lžičky. kukuřičný škrob;
 • detergent na mytí nádobí.

Všechny tyto metody jsou bezpečné a časově testované.

Domácí čistič skla dokáže nejen zvládnout svůj hlavní úkol, ale také zanechá příjemnou vůni v místnosti.

Oloupejte citron a vložte do sklenice. Ocet se nalije a pevně přikryje víkem. Roztok se ponechá týden. Po uplynutí doby použitelnosti filtrujte, zbavte slupky a pokračujte v mytí.Kapalina se skladuje po dlouhou dobu a při použití se ředí v malém množství vody.

Příliš prašná okna promění roztok škrobu. Lžíce prášku se zředí v 1 litru vody a míchá. Skleněná nádoba se spreje zpracovává a přebytek se odstraní suchým hadříkem.

Dalším spolehlivým nástrojem je černý čaj. V 1 šálku čaje zřeďte 3 lžíce octa. Látka se navlhčí v roztoku a okna se promyjí.

Prostředky k námraze a zamlžování

V zimě lze zamezit zamrznutí okna pomocí speciálních řešení. Připravují se následujícím způsobem.

 • v 1 litru vody se přidá 20 g křídy. Kontejner je zapálen a čeká, až se látka rozpustí, nalijeme octem;
 • 2 lžíce. Já soli se smísí s 200 ml vody;
 • detergent na mytí nádobí kombinovaný s alkoholem;
 • glycerin se smísí s alkoholem.

Tkanina je navlhčena v jakémkoli roztoku, který se vám líbí, a otřete povrch skla.

Postupné čištění oken uvnitř bytu

Po nalezení všech potřebných nástrojů pokračujte v čištění oken zevnitř. Není to mnohem jednodušší než mytí zevnitř.

 • Nejprve se plastové rámy vymyjí mýdlovou vodou. Opatrně je otřete. Leštící prostředky pomohou překrýt existující vady.
 • Pak pokračujte ke sklu. Nejprve je omyjte teplou vodou, pak mýdlem a pak odstraňte roztok.

Důležité!

Nepřidávejte příliš mnoho pracího prostředku. Odstraňte přebytekmýdlo bude velmi obtížné.

 • Mýdlový roztok se promyje vodou a amoniakem. Pro dosažení nejlepšího účinku použijte hadřík z mikrovlákna. Aby se zabránilo skvrnám, omyjte okna hladce shora dolů.
 • Do vody se přidá amoniak a sklo bude svítit jako dříve.

Postupné mytí oken venku

V této fázi je vnitřek již praný a je jasné, co zbývá z vnějšku odstranit. Je třeba udělat spoustu práce.

 1. Otevřete křídlo a začněte přinášet čistotu. Také, jako v prvním případě, my umýváme plast a otřete ho mikrovláknem.
 2. Pokud je příliš vysoká a obtížně přístupná, použijte žebřík. Je žádoucí, aby někdo stál poblíž a zajistil. Použijte mop s výsuvnou rukojetí. Takže se můžete dostat do horních rohů, kde se hromadí velké množství prachu.

Pozor!

Podobná práce se provádí vždy s bezpečnostním pásem. Nikdy se nepokoušejte držet otevírací sklo. Pokud je riziko stále velké, využijte služeb specialistů.

Mytí posuvných oken

V této situaci se algoritmus akcí příliš neliší. Ale zde budete muset odstranit posuvné křídlo, které může udělat pouze odborník. Kvalifikovaní pracovníci odstraní křídlo a po umytí budou instalovány zpět.

Dodržování bezpečnostních předpisů

Při mytí oken na balkoně buďte velmi opatrní ajsou pozorní. Nesnažte se dosáhnout těžko přístupných míst, je lepší vzít si mop. Nespoléhejte se na samotné okno, zejména pokud je otevřené. V každém případě zajistěte speciální pás.

Co se nedoporučuje při mytí oken

Nečistěte špínu nožem. Prací prostředky používají ty, které jsou určeny pouze pro brýle. Jiné kapaliny a roztoky mohou obsahovat pevné částice, které poškrábají povrch. Zapomeňte na žíravé kyseliny a zásady. Při použití bude ochranná fólie trvale poškozena.

Mytí oken pro balkony v zimě

Obvykle neprovádějí postup v zimě, přičemž tento úkol opustí na jaře nebo v létě. Brýle se umývají pouze zevnitř. Výsledný mráz je však lepší eliminovat. K tomu se rozpustí 2 litry vody v 1 litru. Já a aplikujte kapalinu na sklo. Po kontaktu s roztokem se led rychle roztaví. Poté mokré sklo otřete suchým hadříkem.

Bezpečný způsob mytí oken na vysokých podlažích

Aby se neriskovalo jejich bezpećnost, majitelé bytû se obracejí na slużby úklidových organizací. Ihned je třeba poznamenat, že poplatek za službu je příliš vysoký a ne každý si to může dovolit.

Vy sami máte právo rozhodnout, co dělat v této situaci. Pokud se stále odvažujete čistit okna sami, dodržujte všechna výše uvedená pravidla a doporučení.

Pravidelně čistěte okna a pak se nebudete muset obtěžovat obecným čištěním a neplánovaným odpademčástek Nedělejte to sami, ale raději požádejte své blízké, aby vás zajistili.