Jak čistit akrylovou koupel?

Akrylátové vany jsou novodobé výrobky s vlastními výhodami a nevýhodami. Samozřejmě se nebudeme hádat o chutích, ale namítáme, jak správně vyčistit akrylovou koupel doma. Mluvit o péči o akrylový povrch pomůže určit vaši volbu, pokud stále přemýšlíte o změně litinové rarity akrylu nebo o tom, jak to je.

Vyčistěte nebo umyjte? Jasně umýt!

Sloveso „čisté“ pro akrylový povrch není použitelné, stejně jako všechny akce zahrnující tření, poškrábání a sílu. Pamatujte si to. Akrylátová vana - lehký výrobek, ale bohužel vysoce náchylná k mechanickému poškození. Proto je zakázáno třít ho kartáči a jinými zařízeními.

Důležité!Nikdy nedovolte, aby se ostré předměty dostaly do styku s akrylovým povrchem - snadno se poškrábají a poškodí.

Nikdy jsme nesouhlasili s čištěním akrylové lázně, ale měli bychom ji pravidelně prát. Jak to udělat, řekni.

Denní péče

Akrylová koupel doma by se měla umýt denně. Nebojte se, nemusítekrásu na drahých detergentech, krása akrylu je poměrně jednoduchá teplá voda. Po koupání nebo sprchování opláchněte misku teplou vodou a vana bude čistá. Je jasné, že po vodních procedurách opravdu nechci umýt, ale mzdové náklady jsou minimální. Ale na povrchu nebude hromadit vodní kámen a vodní kámen.

Existuje další citlivá okolnost. Než si koupíte akrylátovou koupel, zkontrolujte každou baterii. Neměli by vlévat ani mírně kapat do mísy. Od neustálého odkapávání na povrchu budou rzi a ošklivé skvrny, se kterými se jednoduchá voda nedokáže vyrovnat.

Pouze pro hygienu

Správné používání je klíčem k dlouhé údržbě mísy a jejímu bezchybnému vzhledu. V lázni byste neměli dávat kovové nádoby a kbelíky - nátěr se snadno poškrábe. Nedoporučuje se ani oplachování podlahových krytin, mycích rohoží a špičatých syntetických rohoží.

Důležité!Akrylová lázeň je určena pouze pro hygienické účely. Pro obchodní účely je zakázáno jej používat.

Lze vylepšit luxusní hygienický předmět. Akrylátové vany umožňují instalaci ozonizátorů, hydromasážních přístrojů, světel. S takovými doplňky, mytí se stává pohodlnější, umožňuje relaxovat po náročném dni. Ale dát šálek horkého čaje na okraji vany je nemožné. Pokud máte takové návyky, je lepší se s nimi podílet.

Obecné čištění

Smlouva ze dnezákaz čištění neznamená, že koupel není třeba umývat speciálními prostředky. Pro udržení ideálního stavu nákladného pořízení proveďte celkovou koupel jednou za dva až tři týdny. Ačkoli podle našeho názoru to není úplně "obecné".

Uvádíme seznam a nástroje, které budete potřebovat:

 1. Houba na nádobí bez tvrdého povrchu nebo měkké flanelové tkaniny.
 2. Hadřík z mikrovlákna pro lesk.
 3. Prací prostředky a leštidla.
 4. Vlastní rukavice v rukavicích zbavené šperků.
 5. Teplá voda.

Takový malý arzenál pomůže vyčistit akrylovou koupel od žlutého květu a dalších znečišťujících látek.

To je jasné, s houby a ubrousky, ale s detergenty musíte pochopit podrobně. Některé z běžných domácích chemikálií nelze vůbec použít. Zakázáno:

 1. Brusiva - soda, Pemolux a podobně.
 2. Formaldehydy, amonné sloučeniny a látky obsahující aceton.
 3. "Bílá", "Domestos" a všechny ostatní gely a prášky s chlorem.
 4. Prací prášky.

Vhodné prostředky zahrnují:

 1. Tekuté mýdlo.
 2. Gel na mytí nádobí.
 3. Zbytky vašeho sprchového gelu nebo šamponu.
 4. Speciální domácí chemikálie pro akryl - „Tim Profi“, „Akrilan“, „Mr. Chister“ „Popelka“, „Ravak“ a podobně. Čisticí gel Cif je také populární, ale doporučujeme jej používat ve formě spreje, protože gelobsahuje speciální granule. Podle našeho názoru je nejlepším nástrojem akrylátový polštář, se kterým můžete nejen umýt, ale také leštit povrch.

Vyberte si, co se vám líbí více.

Algoritmus činnosti

Akrylovou vanu nelze čistit suché, pamatujete si. Prvním stupněm je smáčení povrchu.

 1. Naneste čisticí prostředek na houbu nebo hadřík a velkoryse jej rozložte na povrch.
 2. Počkejte 15 - 30 minut.
 3. Opláchněte teplou vodou.
 4. Polský suchý hadřík z mikrovlákna.

Jak vidíte, všechno je jednoduché. A nevyžaduje čas.

Nutná dezinfekce

Jednou ročně musí být dezinfikována i akrylová lázeň. Obvyklé bělidlo není vhodné, co použít? V řadě domácích chemikálií "Ravak" jsou speciální dezinfekční prostředky, například "RAVAK Desinfectant". Můžete si vybrat jiný, ale pozorně si přečtěte pokyny. Dezinfekce je následující:

 1. Naplňte nádrž vodou (nesmí být příliš horká, optimální teplota je 20 stupňů).
 2. Dezinfekční prostředek se rozpustí ve vodě.
 3. Počkejte 10 minut a vypusťte roztok.
 4. Povrch opláchněte a osušte.

Všechno. Proběhla nutná dezinfekce.

Odstranit rzi

Rust je nejobtížnějším znečištěním, ale lze jej také spravovat pomocí speciálních prostředků pro praní akrylu. Doma můžete dělat, aniž byste šli do obchodu a zbytečných výdajů, a to, aby se povrch ošetřil slabým řešenímkyseliny citrónové nebo octa. Pro přípravu roztoku je jednoduchá - kyselina citrónová (1 sáček, 30 gramů) se rozpustí v oddělené nádobě a potom se nalije do vany naplněné teplou vodou. Vydrží 12 hodin. Praní a utírání do sucha. Jednoduchý lidový lék je zaručen k odstranění rzi.

Důležité!Pokud plánujete nahradit kyselinu citrónovou octem, jedna ošetření vyžaduje 1,5 litru 7% roztoku kyseliny octové (70 gramů octa na litr vody).

Na závěr připomínáme, že akrylový povlak lázně netoleruje náhlé změny teploty a dlouhodobé vystavení chemikáliím. V tomto případě není nutné opalovat elegantní mísu nebo namočit prádlo. Akrylátová vana je lehká, pohodlná a luxusní. Péče o ni je velmi jednoduchá, pokud používáte naše tipy, jak ji čistit doma, správně.