Jak čistit asfalt z auta

Asfalt je jedním z nejběžnějších materiálů pro stavebnictví. Struktura komplexní látky zahrnuje: dusík, vodík, síru, kyslík a uhlík. Osoba používá bitumen ve všech sférách své životní činnosti: metalurgie, rafinace ropy, výroba baterií, gumové pneumatiky, hydroizolace a samozřejmě výstavba silnic.

Bez použití takové látky není možné si představit naši asfaltovou silnici. Ale motoristé nejsou vždy schopni ocenit krásu materiálu, protože se často setkávají se stopami bitumenových skvrn na svých autech. Pokud doufáte, že rychle odstraníte znečištění vody, pak vás pospícháme, abychom vás rozrušili, nebude to fungovat, bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíte. K tomu jsou na autosalonech prodávány speciální fondy, ale jejich cena je výrazně vysoká. Jak efektivně odstranit asfalt a nepoškodit nátěr těla? Pojďme se s vámi vypořádat.

Odkud pocházejí bitumenové skvrny

Jak všichni víme, asfalt je sbírka malých oblázků a lepidla. Poslední je bitumen. Není to nic jako pryskyřice, která se při zahřátí změní na viskózníadhezivní roztok. Při ochlazení, asfalt tvrdne natolik, že již není možné jej odstranit z povrchu, na kterém byl umístěn. To je patrné zejména v letních měsících, kdy se asfalt zahřívá od spalujícího slunce a doslova se taví před chodci a řidiči. Není divu, že kola automobilu jsou znečištěna viskózním asfaltem, a když se vůz pohybuje, skvrny se dostanou do samotného těla. Černé skvrny dehtu na světle zbarvené karosérii jsou pro řidiče katastrofou. Ale nedá se nic dělat, asfaltové silnice jsou všude, takže se jim nelze vyhnout. Odstraňte skvrny by měly být okamžitě, stejně jako v průběhu času, asfalt tvrdne silně, a to může být odstraněn pouze s tělem barvy, která bude výrazně kazit vzhled vozu.

Univerzální opravné prostředky pro likvidaci asfaltu

\ t

Nyní výrobci představují širokou škálu výrobků, které slibují rychlou likvidaci dehtových skvrn. Jsou ale skutečně tak efektivní? V praxi se ukazuje, že řada nástrojů je naprosto k ničemu. Všechny metody lze rozdělit do dvou kategorií: univerzální a profesionální. Toto je celé řešení. První z nich jsou určeny pro místa jiné povahy, ale ve skutečnosti se vyrovnávají pouze s malým znečištěním: prach, silniční nečistoty. Zatímco druhé jsou zaměřeny pouze na boj s bitumenem. Pitch silně jedí do autoplachtice, proto zde jen profesionální prostředky vám pomohou. Co vše stejné pomůže zvládnout nemožné úkol?

Profesionální výrobky proti bitumenu

\ t

Profesionální nástroje se především kvalitativně liší svým složením. Hlavní složkou, která se vyrovná se znečištěním dehtu, jsou ropné frakce. Ale vždy stojí za to připomenout jeden významný nedostatek. Olejové frakce mohou způsobit nenapravitelné poškození laku, zejména pokud začnete postup bez čtení návodu na obalu. Vše přistupujte s maximální opatrností. Pokud se bojíte jednat sami, požádejte o pomoc odborníky.

Hodnocení nejoblíbenějších nástrojů

První věc, kterou spotřebitel věnuje pozornost, je země původu. Někdo bude používat osvědčené domácí prostředky a někdo věří pouze importovaným finančním prostředkům. Otázka kvality je však již důležitá. Každá kompozice je individuální a ne vždy účinná. Uvažujme o nejoblíbenějších nástrojích, kterým se podařilo doporučit motoristům Maximální efekt získáte nákupem drogy "VELV". Je to domácí produkce a snadno zvládá úkol. Američan Mazbit Turbo je na druhém místě v seznamu. Jeho analog může být náš lék "Profam-3500". Mnoho motoristů dává přednost německé kvalitě a zde můžeme nabídnout Teer Entferner. TurtleWaks vám také pomůže snadno odstranit asfaltový dehet z těla. Nyní jste obeznámeni s nejoblíbenějšími asfaltovými produkty. Nákup je v obchodě, nebuďte opatrnístudovat postupné zavádění všech nezbytných opatření. Než začnete odstraňovat znečištění, nezapomeňte, že hlavní věc není škodit.

Pokud jste nevěděli, že se provádějí opravy na silnici a narazíte na samotné epicentrum, měli byste po cestě ihned zkontrolovat, zda není vozidlo špinavé. Je lepší se okamžitě zbavit asfaltových skvrn tak, aby neměli čas nasáknout do karoserie.

„Bílý destilát“ proti bitumenovým kontaminantům

\ t

Tato metoda se používá doma, když nejsou k dispozici žádné profesionální nástroje, a to z důvodu dostupnosti a vysoké účinnosti. Existují však určité výhrady.

Pro spuštění vozidla důkladně vymyjte. V této fázi použijte speciální šampon pro přepravu. Nejenže pečlivě odstraňuje nečistoty, ale také zabraňuje poškrábání. To se děje při pečlivém pokusu o odstranění skvrn. Potom auto chvíli opouštíme, aby mohlo uschnout. Po vysušení se na znečištění nanese lakový benzín. Houba na mytí auta ji jemně položila na živičnou skvrnu. Čekáme 5 minut. Pak úhledně tři. To je jeden z nejúčinnějších prostředků, takže byste měli začít s ním. Pokud byl bezmocný, pak odborníci doporučují použít benzín nebo petrolej. Bude produktivnější než profesionální nástroje. Ale zároveň dodržujte všechna bezpečnostní opatření, pracujte s rukavicemi.

Opatření

Pokud jste již museli jít po nově opravené silnici, zpomalterychlost až 50 km /h. Samozřejmě to nezaručuje absolutní bezpečnost vašeho těla, ale znečištění bude stále mnohem menší. Toto poradenství bude obtížné sledovat na zvláště frekventovaných silnicích, kde je třeba rychle přestavět.

Udržujte odstup a držte se dál od ostatních vozidel. Takže budete chráněni před skvrnami, které budou létat z kolečků někoho jiného. To platí více pro kamiony před vámi.

Hodně důležitou roli budou hrát lapače nečistot. Snižují skvrny jakéhokoli původu.

Zkušení řidiči mohou předvídat budoucí problémy, takže se budou starat o ochranu laku automobilu předem. Mnoho resort k pokrytí těla s tekutým sklem. I když se asfalt dostane na povrch, bude snadné jej vyndat hadříkem z mikrovlákna. Barva nebude poškozena.