Jak čistit bundu bez mytí z potu a špíny

Bunda - oblečení potřebné v šatníku. Muž v přísném obleku vypadá autoritativní a úspěšný, ženský oblek v souboru s přísným účesem okamžitě promění každou dámu na obchodní dámu. Všechny tyto proměny jsou však možné, pokud oblek, a zejména bunda, vypadá bezchybně. Tyto oděvy vyžadují pravidelné čištění a úhledné skladování. Můžete využít služeb profesionálů, předat bundu do čistírny. Ale bude muset počkat a zaplatit. Čištění kabátu doma je také možné a podle našeho názoru je to výhodné. Nejen, že rozpočet netrpí, ale také šetří čas. Ano, a úsilí bude muset učinit minimální.
Rozhodli jste se? Pak si přečtěte, jak čistit sako doma, a jaké nástroje budete potřebovat pro mini-suché čističe.

Sled akcí

  • Nejdříve přistoupit k odstranění skvrn obtížně. Nejčastěji se vyskytují na určitých detailech bundy: límec, kapsy, rukávy, lokty.
  • Po odstranění složitých skvrn by měla být bunda zcela vyčištěna doma. To znamená dát mu naprosto dokonalý vzhled - osvěžit, osvěžit.

A jak čistit sako doma, říkáme dále.

Nejšpinavějšídetaily

Jedná se o rukávy, lokty a límce. K problému lze přičíst i hrany kapes, pokud je použijete, což není dobré. Etiketa neumožňuje nosit nic ve vnějších kapsách bundy, s výjimkou kapesníku v náprsní kapse.

První metoda

Obojek zesílený leskem bude očištěn mastnými rukávy následovně:

  • Připraví se roztok z obyčejného stolního octa zředěný na polovinu vodou.
  • Ozbrojen houbou nebo vatovým tamponem.
  • Zpracováváme skvrny na límci, rukávech, pravidelně vyměňujeme tampon nebo mycí houbu v čisté vodě.

To je celý postup! Neměli byste se bát vůně octa, rychle se rozpadne a zároveň odstraní cizí vůně.

Druhá metoda

Očistěte límec bundy a další špinavé prádlo mycím prostředkem na mytí nádobí. Měl by být zředěn vodou v poměru 1: 3, pěnou a místy kontaminovanými houbou. Nezapomeňte znovu, pravidelně myjte houbu.

Třetí metoda

Podle našeho názoru by měl být upřednostněn. Žádný pach, žádná pěna. Znečištěné oblasti trochu navlhčete a potřete je jako nakrájené syrové brambory. Po čisté houbě odstraňte bělavé skvrny od škrobu a to je vše.

Odstranění pachu potu

Lidé s hyperhidrózou trpí přetrvávajícím pocením. Stačí milovat svou bundu, nosit ji denně a časem budete cítit, že oblečeníčas se zbavit pachu potu.

Nejjednodušší je nechat předmět čistit. Ale místo zápachu potu, jiný přijde nahradit to, konkrétní, který všechny věci z suché čištění voní jako! Takže ne možnost. Zbavíme se zápachu potu sami. Za tímto účelem:

Zpracováváme podpaží obvyklým 3% peroxidem vodíku, zředěným vodou. Žádná stopa, žádný zápach potu nezůstane.

Dobře pomáhá vyrovnat se s nepříjemným jantarem z potního roztoku amoniaku. Ve své čisté formě jej nepoužívejte k čištění, ředění 1: 4 vodou nebo vodkou, jak dáváte přednost. Ošetřete podpaží a otřete je čistým mokrým tamponem.

Pokud je vaše bunda vyrobena z vlny, můžete se uchýlit k mytí. Samozřejmě ne v autě. V procesu mytí rukou používejte studenou vodu a tekuté detergenty. Zvláště pečlivě natáhněte oblast pod podpaží a lesklá místa obleku.

Tajná rada: aby se zabránilo vzniku pachů, před vložením do saka použijte roztok aspirinu ve výstelce paží. Za tímto účelem rozpusťte 2-3 tablety v malém množství vody a otřete podšívku. Suchý, nasazený a klidný - žádné cizí pachy vás neohrožují.

Závěrečný úklid

Poté, co jste se vypořádali s problémovými oblastmi, pokračujte v závěrečném čištění. Budete potřebovat:

  • Stříkací láhev.
  • Vodný roztok amoniaku: 1 díl alkoholu a 4 díly vody.
  • Měkký kartáč na oblečení.

Sprejovou lahvíNastříkejte roztok na hadřík a ihned jej vyčistěte. Tkanina na očích začne mít svěží, dobře upravený vzhled.

Po závěrečném čištění je velmi důležité důkladně vyschnout plášť. To se provádí na dřevěných ramínkách. Lepší, když ta věc zaschne ve vzduchu.

Bunda semišová

Semišové oblečení - jasný nárok na svůj vlastní styl. Znamená to individuální styl čtení, totiž čištění parou. Nyní jsou k dispozici parní generátory, parníky, parní žehličky a další inteligentní věci, které vám usnadní život. Pokud jste si však ještě nic nekupovali, ukradněte semišový výrobek přes konvici nebo pánev. Vysušte vzduchem a štětec semišovým kartáčem.

Všechny výše uvedené metody čtení pro semiš nejsou vhodné, nedělají chybu!

S pomocí dostupných nástrojů jsme popsali, jak přivést svůj kostým do původního vzhledu. Zkuste to, myslíme si, že se vám bude líbit!