Jak čistit klávesnici notebooku?

Pokud je klávesnice notebooku velmi špinavá, musíte použít následující čisticí tipy.

Povrchové čištění klávesnice

  1. Čištění zředěným isopropylalkoholem nebo čistícím prostředkem. Jedná se o nejvhodnější látku pro čištění notebooku. Pomáhá zbavit se silného znečištění. Je nutné namočit všechny měkké hadry tímto alkoholem a otřít každý klíč.
  2. Mytí mýdlovou vodou. Je nutné navlhčit vatový tampon nebo malý tampon ve zředěné mýdlové vodě. Poté jemně otřete každé tlačítko na klávesnici a nezapomeňte je otřít ubrouskem.
  3. Čištění univerzálního panelu kartáčem mezi tlačítky a čištění klíčů vlhkým malým hadříkem. Tento způsob čištění se provádí jednou týdně.
  4. Čištění klávesnice speciálním příslušenstvím z čisticích prostředků, jako jsou speciální kartáče a utěrky z mikrovláken. Tento hadřík pomáhá odstranit statistické namáhání, odstraňuje bakterie a otisky prstů. Kartáč slouží k jemnému odstranění různých prašných částic, které jsou mezi klíči.

Hloubkové čištění klávesnice

Pokud je klávesnice načas vyčištěna, bude nutné provést hluboké čištěníne brzy Pokud je to však nutné, pomohou vám následující tipy.

  1. Čištění pomocí vysavače pro notebook nebo speciální kazetu, která obsahuje stlačený vzduch. V tomto způsobu je snadné odstranit prach a drobky z povrchu a pamatovat si, že silný proud vzduchu je schopen vypnout tlačítka.
  2. Pokud je některý klíč silně znečištěn (kapky klíče), můžete klíč, který spadne, odstranit. Je třeba mít na paměti, že upevnění klíčů v různých modelech notebooků se provádí jinak. Tlačítko musíte jemně vypáčit něčím ostrým a vytáhnout jej ze slotu. Nečistoty odstraňte štětcem, speciální vložkou nebo vysavačem (sledujte průtok vzduchu).

Tip!

Můžete otřít pomocí výše popsaných metod. Odstraněné klíče umyjte běžnou mýdlovou vodou. Musí být vloženy po úplném zaschnutí.

Je-li na klávesnici rozlit kapalina

Nejlepším problémem s problémem s rozlitou tekutinou je kontaktování servisního střediska, vynikající experti pomohou tento problém vyřešit rychle a bez poškození notebooku.