Jak čistit koženou tašku doma: účinné metody

Doplňky z přírodních materiálů dávají obraz člověka a sofistikovanost, ušlechtilost, úplnost. Vyznačují se nejen svým atraktivním vzhledem, ale i cenou, proto by se o ně mělo pečovat s velkou opatrností a opatrností. Ne každý ví, jak čistit koženou tašku doma správně, takže další tipy pro zachování atraktivního vzhledu z tak drahého nákupu nebudou rušit.

Jak čistit lehkou koženou tašku doma

Jak by to mělo štěstí, všechny nečistoty se silně drží na lehkých kožených doplňcích - na pastelovém nebo krémovém pozadí jsou jasně viditelné skvrny od náhodného kapání zmrzliny nebo rozlité kávy. Kapalný prach okamžitě přitahuje pouliční prach, zejména v létě. Den nebo dva a milované béžové kabelky se šedivé, nevzhledné. To je místo, kde módní dáma si myslí, jak vyčistit lehkou koženou tašku doma od znečištění.

Dokonale osvěžuje lehkou kůži kravského mléka. Mokré bavlněné podložky v tekutině, mírně zmáčknout a otřete ji po celém.příslušenství, výměna disků při jejich zašpinění. Dokonale snáší slušnou kůži a poražený vaječný bílek smíchaný s mlékem.

Postup pro aplikaci „masky“ je stejný - výrobek navlhčený vatovým tamponem by měl být otřen do kůže příslušenství.

Pokud má béžová kabelka nebo bílá spojka tuk, můžete ji odstranit pomocí gumy. K tomu je třeba odříznout špičku na papírnictví a otřít mastnou skvrnu řezem, dokud zcela nezmizí. Dobře zvládá takové znečištění běžným mycím prostředkem. Je nutné ji aplikovat na kůži měkkou houbou a opláchnout teplou vodou. Pak otřete vak suchým měkkým flanelem.

Čas od času důkladně opláchněte jemné příslušenství v hustém roztoku běžného mýdla. To provedete tak, že na jemný struhadlo nanesete tvrdý kus a nasypeme kousky získané malým množstvím vroucí vody. Jakmile roztok zchladne na pokojovou teplotu, naneste na kůži měkkou houbou kruhové pohyby. Mýdlo dejte stranou na 10-15 minut, pak opláchněte chlazenou převařenou vodou. Ve všech fázích takového čištění je nutné použít převařenou vodu. V běžném mýdlovém kohoutku koaguluje a tvoří nepříjemný, lepkavý film na příslušenství.

S pomocí lékařského alkoholu můžete z lehké kabelky odstranit téměř všechny druhy nečistot - od rtěnky až po inkoust. Problémovou oblast je třeba otřít bavlněnou podložkou namočenou v 96% alkoholu, dokud zcela nezmizí. Změňte vlnu tak, jak jeznečištění. Po alkoholu, důkladně otřete celý povrch postižené příslušenství s dětským ubrouskem - to je, jak se vyhnete rozvodu.

Pokud se na vaší oblíbené peněžence objeví místo z fixu nebo fixky, je třeba místo co nejrychleji otřít ořezanou cibulkou. Šťáva z rostliny nenechá barvu jít hluboko do kůže, rozpustit ji. Zbylé místo pak setřete vlhkou hygienickou vložkou - nepříjemný zápach zmizí a po čištění nebudou žádné skvrny.

Bude se dobře vyrovnávat s barevnými skvrnami na povrchu lehké kůže a peroxidu vodíku - malé množství produktu by mělo být naneseno na skvrnu, která byla předtím testována na nenápadné části sáčku. Jakmile je krev zbarvena, je nutné lokálně otřít oblast znečištěním proteinem vlhkým hadříkem pohybujícím se od okraje ke středu tak, aby nedošlo ke vzniku skvrn.

Obyvatelé města často vyhazují svou oblíbenou koženou tašku kvůli skvrnkám barvy, které náhodně narazily na její povrch. Nezoufejte - situaci můžete napravit otřením takových ploch bílým benzínem nebo rafinovaným benzínem. Kontaminovanou oblast pak omyjte vodou a tekutým detergentem a otřete ji houbou namočenou v chladné vodě s citronovou šťávou nebo octem. Zatlačte froté ručník na vyčištěné místo, abyste absorbovali přebytečnou kapalinu.

Stejný letecký benzín se dokonale vyrovná s plísní - ne každý má čas a příležitost včas sušit věci.Je nutné namočit vatový tampón hořlavou směsí, poté odstranit vůni a skvrny okyselenou vodou.

Ve městech se námraza na silnicích čistí pomocí směsi soli a písku. Toto složení zanechává na kůži nepříjemné skvrny, které nelze odstranit jednoduchým čistícím roztokem. V tomto případě pomůže slabě kyselý roztok stolního octa - stojí za to otřít s nimi stopy, které se objevily po vystříknutí z projíždějícího auta a taška bude jako nová.

Pokud existuje možnost lépe nakupovat speciální pleťové vody a šampony pro péči o tyto drahé věci. Jedinou námitkou je koupit si inzerovaný nástroj, lépe ho otestovat na straně sáčku, na straně obložení - falešná drahá domácí kosmetika je považována za slibný směr v činnosti všech druhů podvodníků.

Jak čistit koženou tašku doma od nečistot

Na začátku „všeobecného“ praní vašeho oblíbeného příslušenství odstraňte z něj veškerý obsah a pečlivě zkontrolujte všechny četné kapsy. Před čištěním kožené tašky zevnitř zevnitř odšroubujte obložení a vyčistěte rohy vysavačem nebo kartáčem z nahromaděného prachu. Poté připravte mýdlový roztok s měkkým práškem, ve kterém se má tato podložka umýt. Opláchněte tkaninu, aniž byste ji drhli z kožené základny, zmáčkněte a nechte produkt v této formě až do úplného vyschnutí.

Nemáte-li čas na plné mytí, můžete vnitřek kůže obnovitantibakteriální ubrousky - lékaři z veřejného zdravotnictví čas od času doporučují otřít podšívku blíže k vnitřnímu okraji. Zde se koncentrují všechny bakterie a hlavní nečistoty. Dobře obložený materiál osvěžuje obyčejný lékařský alkohol - a tuk se odstraní a zápach odstraní zápach.

K čištění celého příslušenství byste měli připravit speciální složení, které vyhovuje nejcitlivější přírodní kůži:

  1. Smíchejte 1 lžíci tekutého mýdla s 1 lžičkou amoniaku a 200 ml čištěné vody.
  2. Směs důkladně promíchejte pomocí mixéru nebo ručního mixéru.
  3. Produkt naneste na pytel měkkou houbou, aniž byste postrádali popruhy, štítky, zámky, rukojeti a spodní část výrobku z kůže.
  4. Povrch důkladně opláchněte studenou vodou, otřete měkkým ručníkem a nechte uschnout při pokojové teplotě.

V žádném případě není možné použít fén na urychlení procesu - úprava horkým vzduchem zničí povrch přírodního materiálu a rychle se stane nepoužitelným.

Jak rychle a efektivně vyčistit koženou tašku

Je dobré odstranit v co nejkratším čase kontaminaci jiné povahy pomocí odstraňovače make-upu - nejenže odstraní nečistoty, prach a nečistoty.skvrny, ale mírně změkčují povrch výrobku. Mělo by být navlhčeno vatovým tampónem v nástroji, aby se odstranily všechny kontaminované a stojaté oblasti. Proplach po čištění není nutný.

Aby bylo možné čerpat černou nebo hnědou koženou tašku, pomůže to čerstvě uvařené silné kávě - namočte hadřík do chlazeného nápoje, lehce ho vyždímejte a roztok vmíchejte do kruhového pohybu. To nejenže vyčistí povrch nečistot a prachu, ale také nátěry přes otěr, rýhy a drsnost. Složení na povrchu sáčku nesmí být, po čištění kávy by mělo být okamžitě očištěno tamponem navlhčeným ve studené vodě.

Výborně se vyrovná s nečistotami jakéhokoli typu pomerančové kůry - stojí za to třít špínu s citrusovou kůrou a éterickými oleji, obsahuje čistý kožený sáček bez jakýchkoliv vážných problémů.

Pokud vaše oblíbená kabelka zasáhne kapky krve (život je nepředvídatelný, možná budete muset bojovat s nočním zlodějemem s majitelem koženého příslušenství!), Když přijedete domů, měli byste otřít krevní skvrny kyselinou acetylsalicylovou rozpuštěnou v malém množství vody. Je nutné rozdrtit aspirin pilulku, přidat několik kapek vody a aplikovat bavlněnou pastu nebo kus pěnové gumy na krevní skvrny. Jakmile se zblednou, otřete plochu běžným vlhkým hadříkem a vysušte na vzduchu.

Kabelky z hladké kůže s leskem by měly být z času na čas vyčištěny vlhkým hadříkem a otřeny do lesku.vlněné hadry. Měli byste se také starat o lakované doplňky. Tak, aby hladký povrch vynikající doplněk k obrazu vždy potěší svým vzhledem, můžete si koupit v domácnostech chemický sklad nástroj určený speciálně pro takové věci na vodní bázi. Na výrobku vytvoří nejtenčí ochranný film a nedovolí předčasnému prasknutí povlaku.

Takové příslušenství je velmi rozmarné. Proto nemohou být nošeny se silným teplem nebo v horkém chladu. Také lakové kabelky nejsou potřísněné mastnými krémy a neumývají se v mýdlové vodě.

Jak čistit koženou tašku doma z mastných skvrn

Čerstvá kontaminace tohoto typu by měla být okamžitě postříkána savým materiálem:

  • kukuřičný nebo bramborový škrob;
  • dětský prášek nebo běžný mastek;
  • jemná sůl;
  • mletá křída;
  • jedlá soda.

Na odkapaný tuk by měl být nalit silnou vrstvou jakýkoliv prostředek, pytel nechat v této formě půl hodiny. Pak odložte hmotu štětcem na šaty. Okamžitě otřete hygienickou vložkou, lepší než dětská - odstraní nečistoty a zabrání vzniku skvrn.

Běžné papírové ubrousky se s tímto znečištěním dobře vypořádají. Mělo by se lisovat na místě a mírně zahřát s ne příliš horkým fénem - tuk se rozpustí a přejde na papír. Opakujte postup, dokud tuk nezůstane na povrchu papíru.

Pokud je skvrna nastavena nacesta nebo taška utrpěla na služební cestě, tuk bude muset být po chvíli odstraněn. Po návratu domů použijte vatový tampón k navlhčení lékařským alkoholem, lehce jej zmáčkněte a jemně jej vdechněte tak, že jej posunete od okraje dovnitř. Tento nástroj je velmi suchý, musíte s ním pracovat velmi opatrně a ne silně přitlačený k povrchu.

Po zmizení skvrny otřete čisticí plochu houbou namočenou ve studené vodě a vyždímanou. Poté naneste na povrch hydratační krém na ruce - všechny kožené výrobky milují takové postupy, které jim umožní udržet si dlouhou pružnost a atraktivní vzhled.

Některé barevné skvrny mohou být odstraněny čerstvou citronovou šťávou - to je neškodnější možnost než alkohol. V takovém případě budete muset být trpěliví a postupovat několikrát. Než začnete čistit koženou tašku doma před skvrnami, nezapomeňte zkontrolovat reakci materiálu na určitý čistič - často nátěr na výrobku netoleruje agresivní kyselinu nebo alkohol.

Jak čistit koženou tašku doma čpavkem

V tomto případě bude čištění oblíbené věci prováděno na balkoně - roztok amoniaku je velmi silnýto voní a v bytě udělat tento postup je nemožné. 1 díl čpavku se rozpustí ve 4 dílech přefiltrované nebo převařené vody. Navlhčete bavlněný disk v takovém roztoku, mírně zmáčkněte, otřete povrch příslušenství s ním nebo skvrnu s kruhovými pohyby. Zvláště dobré vyčistit tímto způsobem semišové kabelky.

Na povrch jen silně zatlačte, aby nedošlo k poškození - hromadu můžete poškodit. Zbylou vlhkost osušte měkkým hadříkem a naneste hydratační krém - speciální nebo kosmetický. Pokud byl semišový výrobek vyčištěn, nechte ho uschnout a nahromadit hromadu speciálním pogumovaným kartáčem.

K odstranění vůně pomůže slabý roztok octa nebo čerstvé citronové šťávy. Je nutné projít tamponem namočeným v připraveném neutralizátoru po celém povrchu produktu.

Než vyčistíte koženou tašku doma, jak je ukázáno na videu, zkontrolujte, zda je produkt barevně stálý. K tomu, otřete tamponem nebo houbou namočenou v čistící směsi, nenápadné oblasti. Pokud na vlně nebo pěnové gumě zůstávají barevné stopy - barva je křehká nebo je prací prostředek příliš agresivní.