Jak čistit norkovou srst ze žloutnutí a tuku

Výrobci kožešinových výrobků zajišťují, že pokud se o norkovou srst staráte správně, může vám sloužit více než deset let. Mink kožešina je velmi tlustý, spíše tuhý, tak to opotřebovává se pomalu, nebojí se deformace. To znamená, že jeho úklid by měl být proveditelný pro každou hostesku, která si přála dát své oblíbené oblečení do pořádku doma.

Mytí nebo nemytí

Není vždy možné okamžitě zjistit, zda je kožený kabát špinavý a zda má být poražen, tj. Vyčištěn.

Čerstvé, čisté kožešiny budou určitě měkké a načechrané, budou mít krásný lesk. A když nasměrovat proud vzduchu z vysoušeče vlasů na to, by klky měly chmýří a snadno letět od sebe, tvoří plešatý místo. Jakmile odstraníte proud vzduchu, okamžitě spadnou zpět na své místo. Pokud jsou však klky svázány dohromady a nejsou odděleny, je čas produkt vyčistit.

Zpracování za sucha

Lehká, zejména bílá kožešina může být očištěna doma bramborovým škrobem, který zbaví prach prachu a dokáže ho zbarvit a absorbovat zbývající tuk v něm. Otruby, piliny, mastek a dokonce i krupice jsou považovány za stejné vynikající sorbenty doma.

Vyberte jeden z výše uvedených produktů, nalijte s nimi villi a lehce otřete výrobek tak, jako byste ho myli. Po půl hodině můžete prášek důkladně vyčistitprotřepejte kožich nebo vakuum.

  • Pokud se chystáte čistit výrobek s modrým norkem doma, zastavte u pilin - javor nebo dub bude fungovat nejlépe. Ale ne smrk nebo borovice: pryskyřice, která je bohatá na piliny z pryskyřičných stromů, bude jen přidat žlutost, pevně přilepit klky a otočit límec z modrého norka do ošuntělý kočka.
  • Rozhodli jsme se pro piliny - nezapomeňte je navlhčit vodkou nebo lékařským alkoholem. Kapalina obsahující alkohol s barvivy, éterické oleje, jak víte, nelze čistit ani bílou srst, ani výrobek s modrým norkem.
  • Máte-li doma pšeničné otruby, můžete si svůj oblíbený kožich vyčistit a trochu vybělit. Bran je lepší absorbovat veškeré znečištění, když je zahříváte.

Snažte se zbavit všechen zbytek čisticího prostředku z výrobku tak, aby neměl krtka, který miluje jak krupici, škrob, tak otruby.

Zpracování za mokra

Snažte se jemně čistit srst doma, aby nedošlo k navlhčení jádra, jinak se může zmenšit velikost, stát se křehkou.

  • Chcete-li se zbavit žloutnutí a osvěžit bílou srst doma, můžete použít šampon na vlasy nebo tekuté mýdlo. Přidejte lžíci produktu na litr vody, pěna. Sbírejte pěnu houbou a naneste ji na klky, pak opláchněte čistou vodou, srst s ostrými zuby.
  • Zažloutlý límec s bílým norkem může být bělen a současněvyčistit dům od jednoduchého znečištění roztokem amoniaku. Směs se smísí s vodou v poměru 1: 2, v případě potřeby se přidá trochu soli. Výslednou směs navlhčete měkkým hadříkem nebo bavlněným tampónem a pokuste se jemně vyčistit povrch výrobku, pohybující se za hromádkou. Tkanina by měla být čistá, proto ji v roztoku vypláchněte tak často, jak je to jen možné. Na konci odstraňte zbývající vlhkost suchým hadříkem.
  • Lze také bělit peroxidem vodíku. Dvě části vody zřeďte jednou částí peroxidu, ponořte vatový tampon nebo hadřík a naneste roztok na požadované oblasti nebo povrch srsti zcela otřete.
  • Skvrny tuku se dobře čistí pomocí leteckého benzínu: namočte do něj kosmetický disk a projděte se znečištěnými místy. Pokud je límec velmi špinavý, zkuste jej odbarvit navlhčením škrobu benzínem. Nalijte kožešinu, odstraňte zbytky štětcem, jemně vytřepejte nebo odsajte obojek.

Vysušte pouze přirozeným způsobem, mimo akumulátor, obzvláště nemá rád bílý zářič.

Uzavřete veškerou lásku k výrobku z kožešiny během jeho čištění a uspějete!