Jak čistit pohovku doma z skvrn

Postupem času se každá věc v domě ušpiní, ale povrch dlaždice, trouby nebo lednice lze umýt čistou vodou nebo přidat specializované nástroje a poté otřít do sucha, pak s měkkým nábytkem je všechno trochu složitější.

Jsem ráda, že existuje mnoho způsobů, jak se zbavit skvrn, které si vyberete.

Jak čistit pohovku z nahromaděného prachu doma?

Sůl -Aby se zbavila prachu, není nutné provádět pohovku mimo tento postup:

  • Sůl na vaření.
  • Ocet.
  • Stará prostěradla.

Z těchto složek připravíme roztok, ve vodě zředíme 4 lžíce. Já sůl a 4 lžíce. Já ocet je pak navlhčen v tomto listu, ale tak, že je vlhký a ne mokrý a pokrývají pohovku. Nyní to může být vyřazeno a veškerý prach zůstane na listech, a ne šíří se po bytě.

Vysavač- asistent v boji proti prachu, je lepší použít vysavač s vysokým výkonem, rychleji a lépe absorbuje prachové částice a samozřejmě před čištěním pohovky musíte vyměnit trysku. Preventivní čištění se nejlépe provádí nejméně dvakrát měsíčně.

Jak se zbavit skvrnčalouněný nábytek, věrné prostředky

Často jsou na pohovce skvrny, ať už pocházejí z rozlité kávy, z tlapek domácí nebo roztavené čokolády v rukou dětí. Po tom všem, pohovka je veřejným místem, odpočíváme po náročném pracovním dni, pijeme čaj a dokonce jíme, sledujeme zajímavý program v televizi. Ale jak se zbavit všech druhů skvrn, které kazí jeho vzhled?

Z domácích chemikálií je nejoblíbenější „Vanish“, zabývá se různými kontaminanty. Před použitím musíte nosit rukavice v teplé vodě, přidat zázračnou látku a zmlátit, dokud se nevytvoří pěna. Pak naneste pěnu na skvrnu, aby se otřela štětcem a nechte 15-20 minut, pak opláchněte.

Důležité!U kožených sedacích souprav byste neměli používat improvizované prostředky, ani agresivní odstraňovače skvrn, jinak můžete nábytek zničit.

Jak však ukazuje praxe „Vanish“, ne každý si to může dovolit a není vždy po ruce. Pak přijďte na záchranu cenově dostupnějších nástrojů, které jsou téměř v každém domě.

Mýdlo na praní prádla

Houba by měla být navlhčena vodou, aby se skvrna lehce navlhčila, mýdlem a nechala půl hodiny poté, co je dobré ji otřít štětcem a mýdlo odstranit vlhkou porézní houbou.

Studená voda

Čerstvá skvrna krve z čalounění může být očištěna vodou a mýdlem, nejprve otřete vodou a pak mýdlem, poté, co opláchnete zbývající mýdlo. Stará krev může být odstraněna roztokem aspirinu, pro to jsou 2 tablety rozpuštěny ve vodě as vodouroztok wadded disku je setřen skvrnou.

Sůl a vodka

Je-li víno rozloženo na pohovku, je nasáklé papírovým ubrouskem a posypáno stolní solí a ponecháno po dobu 15-20 minut, poté otřete štětcem a nakonec hadříkem namočeným ve vodce.

Ice

Kousky ledu pomáhají zbavit se žvýkačky přilepené na čalouněném nábytku, k tomu se led upraví na žvýkačku a vyčkává, až zmrzne, pak ji odloupněte nožem a zbytky se vyčistí vlhkým ubrouskem.

Škrob

Může být také nahrazen sodou nebo solí, protože tyto látky dobře absorbují tuk. Škrob se nalije na kontaminovanou oblast a nechá se 20 minut, pak se z horké vody připraví mýdlový roztok a „faerie“ se v něm navlhčí houbou a důkladně se ošumí znečištěním, pak se vymyje a vysuší.

Můžete také posypat mastnou skvrnu škrobem nebo sódou, položit bavlněnou tkaninu a vyžehlit ji a provést postup, dokud nezmizí skvrna.

Závěr

Určitě můžete zavolat speciální službu pro čištění čalouněného nábytku, ale není to příliš levné a takové služby v každém městě nejsou. Ano, a mnohem hezčí dělat něco užitečného doma.