Jak čistit rozprašovač: postup čištění elektronického rozprašovače

Kouření elektronických cigaret vyžaduje řádnou péči o zařízení. Čištění rozprašovače odstraňuje nahromaděný sediment a chuťové estery použitých kapalin. To ovlivňuje kvalitu potěšení z kouření. Správné určení příčiny a péče pomůže udržet přístroj v pracovním stavu po dlouhou dobu.

Proč čistit rozprašovač

Rozprašovač je nedílnou součástí cigarety vape, která plní funkci odpařování nabité kapaliny do výstupní páry. Kapaliny pro ně se používají s aromatickými přísadami. Světlo, jako jahoda a banán. A silný: káva, mentol, citron, tabák, máta. Při použití kapalin s různými příchutěmi se usazují na stěnách zařízení a míchají se v celkovém chuti. Silné chutě silně přerušují pocity z nového tankování.

Proto existují dva důvody pro úklid:

 • odstranění srážení kondenzátu z odpařování, zachování provozu baterie;
 • odstranění plaku z aromatických přísad.
Důležité!

Včasná péče o přístroj ovlivňuje jeho životnost, vyváženost chuti a hygienu používání.

Při používání elektronické cigarety existuje rozdíl v účinku kouření při každém dalším použití. Signál, že je čas vyčistit rozprašovač, však sloužíjedna položka ze seznamu:

 • přívod páry se zastavil nebo je nerovnoměrný;
 • smíšená nebo slabá parní chuť;
 • při utahování existovaly zvuky, které tam předtím nebyly;
 • je pach a chuť pálení.

Tyto projevy říkají, že je na čase odstranit rozprašovač, rozebrat jej do jeho částí a odstranit příčinu poruchy.

Postup čištění

Pořadí čištění závisí na způsobu, jakým bude prováděno. Pokud spotřebič nebyl delší dobu vyčištěn, je pravděpodobné, že dojde k vytvrzení parních usazenin. To komplikuje proces čištění a vyžaduje použití speciálních řešení. Pokud nedochází k silnému znečištění, e-cigareta se čistí ve třech krocích:

 1. Přístroj je rozebrán na své součásti. Parní generátor je odpojen od baterie.
 2. Ponořte rozprašovač do sklenice teplé vody po dobu nejméně 15 minut. Vypusťte kapalinu. Vyčištěno z náustku.
 3. Poté se zařízení nechá jeden den sušit.
Poznámka!

Aby nedocházelo k plýtvání časem vysychání vody, je vhodné skladovat další vape cigaretu. Použití několika rozprašovačů pro různé chutě odkládá potřebu čistit zařízení pro několik aplikací.

Během sušení rozprašovač, který je umístěn vzhůru, schne lépe a rychleji po dobu několika hodin.

Alternativní metody

Pro čištění rozprašovače se také používá alternativní možnost. Volba této metody je dána požadavkemlepší čištění s trvalým vznikem sazí na spirálovém vlákně. Pokud mytí vodou a čištění nepomohlo odstranit problém, pak je vše vyřešeno čistěním octem. K tomu potřebujete:

 • zředit 1 lžíci 9% octa ve vodě;
 • umístit díl do roztoku, nechat přes noc;
 • po proceduře opláchněte rozprašovač pod tenkým proudem teplé vody;
 • nechte jeden den vyschnout.

Tato metoda se týká čištění chemikáliemi a má dobrý výsledek čištění.

Podnosy pro čištění rozprašovače

Rozprašovač lze čistit ve speciální ultrazvukové lázni. Používá se v klenotnictví, elektrotechnice, zdravotnictví. Vana je také doporučena pozitivním hodnocením jako čistič pro rozprašovače.

Umístěte přístroj dovnitř, zavřete kryt a stiskněte tlačítko. Ultrazvukové vlny v něm jsou čisté i nepostřehnutelné pro znečištění očí, pronikající do těžko přístupných míst. Výhodou je, že produkt nemusí sušit. Náklady na tyto zásobníky začíná od 1000 rublů. Záruční doba a odolnost proti opotřebení umožňuje její použití po mnoho let.

Správná péče

Životnost elektronické cigarety se prodlouží, pokud včas přijmete opatření k udržení čistoty přístroje. Postupujte podle několika pravidel:

 • čistěte rozprašovač alespoň jednou měsíčně;
 • namočte ve vodě po dobu 2 až 8 hodin, aby se rozpustila rezistentníznečištění;
 • suché během dne;
 • Nepláchněte přístroj nepotravinovými chemikáliemi.
Důležité!

Stav rozprašovače ovlivňuje inhalované páry. Proto je třeba věnovat pozornost i prvním změnám v práci cigarety a kompetentně je eliminovat, aby se starali o zdraví.

Další komponenty také vyžadují řádný provoz. Aby baterie pracovala dlouhou dobu, stojí za to dodržovat některá pravidla:

 • po zakoupení elektronické cigarety nabíjejte baterii nejméně 12 hodin;
 • nabíjení akumulátoru v budoucnu, po plném nabití akumulátor nepřetěžujte;
 • Neponechávejte baterii se směsí páry.

Chcete-li kazetu vyčistit, vypláchněte ji teplou vodou a vysušte ji před naplněním novou tekutinou. To udrží novou chuť ve své nejčistší formě.

Elektronickou cigaretu lze čistit nezávisle dostupnými prostředky. Tím se prodlouží jeho nepřetržitá práce a zachová se kvalita kouření.