Jak čistit silikonové pouzdro na telefon doma: jednoduché efektivní metody

Silikonové pouzdro - spolehlivá ochrana vašeho telefonu před mechanickým a jiným poškozením a slouží také jako originální dekorace, která pomáhá měnit design přístroje. Pouzdro, stejně jako jiné příslušenství, vyžaduje péči. Naučte se čistit případ silikonového telefonu doma, naučte se nejefektivnější a nejjednodušší metody.

Jak se starat o silikonové pouzdro

Při nákupu silikonového telefonního příslušenství se nespoléhejte na cenovku, ale na značku. Značkové výrobky jsou kvalitní, vydrží déle a padělky se rychle opotřebovávají, trhají, prasknou, zbarví žlutě a nelze je vyčistit. Co dělat, aby bylo pouzdro co nejdelší:

 • pokud je to moÏné, telefon neãistûte se ãist˘mi rukama nebo po ãistûní monitoru nebo optiky otfiete po pouÏití mokrého nebo speciálního hadru;
 • tak často, jak je to možné, otřete telefon pro prevenci, silikon okamžitě absorbuje nečistoty a barviva. Věnujte pozornost otvorům pro fotoaparát,sluchátka a nabíjení, nejčastěji se v nich hromadí nečistoty;
 • pokud se objeví trvalé skvrny, je třeba je denně čistit, nejlépe několikrát;
 • Uchovávejte telefon mimo dosah ostrých předmětů, které by mohly silikon poškodit. Je velmi obtížné čistit nečistoty z takového poškození.

Pozor!

Mobilní telefon se silikonovým pouzdrem, zejména s bílou, by se neměl nosit v kapsách denimového oblečení, příslušenství rychle ztmavne.

Jak umýt silikonové pouzdro improvizovanými prostředky

Pokud vlhký ubrousek již nepomáhá, můžete produkt osvěžit a omýt několika způsoby. Vzhledem k různým možnostem zvažte stupeň kontaminace, pro lehké a drobné skvrny vyberte jemné prostředky a pro staré a zakořeněné můžete použít agresivnější.

Čištění průhledných a bílých výrobků má své vlastní vlastnosti, pro ně jsou vhodné pouze prostředky šetřící bez velkých abrazivních částic a agresivních látek v prostředku. Použijte měkkou žínku nebo kartáč. S úsilím není nutné otírat místo znečištění, mohou být ošklivé stopy.

Mýdlový roztok nebo guma

Jednoduchá, cenově dostupná a šetrná metoda však zahrnuje čištění slabých, drobných kontaminantů. Pokud jsou škrábance a praskliny se starými, tvrdohlavými nečistotami, nepomůže to. Vyčistěte následovně:

 • zředit 3 lžičky. gel nebo krémové mýdlo znamená ve sklenici vody, roztok by měl dobře pěnit;
 • umístěte příslušenství do celé směsi, nechte působit 20–60 minut;
 • vyčistěte případ nečistoty měkkou žínkou;
 • Výrobek omyjte velkým množstvím vody (ne horké), důkladně osušte ubrouskem.

Mýdlové roztoky lze použít k praní transparentních, matných, bílých a barevných silikonových výrobků. Pokud finanční prostředky nezvládnou ani s menšími skvrnami, zkuste je vyčistit mýdlem. Rozdrťte malý kousek mýdla na jemném struhadle, zřeďte ve vodě, pouzdro vložte do roztoku po dobu 2–4 minut, produkt trochu otřete houbou, opláchněte, otřete suchým hadříkem. Prací mýdlo lze okamžitě aplikovat na žínku a příslušenství s ním umýt.

Viz také

Jak vyčistit stříbrný řetízek černé

Oblíbené stříbrné šperky vás přestaly potěšit: jeho povrch se náhle zatemnil a na některých místech dokonce ...

Tahy perem nebo tužkou lze snadno setřít běžným měkkým papírem. Nepoužívejte struhadlo, které je určeno k odstranění rukojeti z papíru, má hrubé částice, které mohou zanechat stopy na silikonovém povrchu.

Pozor!

Inkoust lze setřít melaminovou houbou, odstraní také rzi, ale velmi opatrně.

Soda

Sodu smíchejte s vodou tak, aby se vytvořila homogenní hmota, naneste kašu na kontaminované oblasti silikonového povrchu a nechte ji, dokud nebude zcela suchá. Vypláchněte soduv suchém, měkkém hadříku. Pro zvýšení efektu po opláchnutí lze produkt dodatečně omýt mýdlem. Nikdy nečistěte místa znečištění sódou, zejména pokud má silikonový výrobek hladký povrch, lehké tření je přípustné pouze při čištění matného příslušenství.

Zubní pasta

Chcete-li výrobek aktualizovat, odstraňte nažloutlou barvu, vezměte si osvěžující zubní pastu bez zbarvených nečistot a pevných částic. Prostředky odstraní znečištění, učiní příslušenství lesklým a brilantním. Jak čistit silikonové pouzdro na telefonu:

 • naneste malé množství pasty rovnoměrně na výrobek;
 • jemně, lehce otřete produkt, věnujte zvláštní pozornost místům s nejvíce patrné skvrny, použijte měkký hadřík s houbou nebo štětcem;
 • znečištění zmizí téměř okamžitě. Jakmile dosáhnete požadovaného výsledku, důkladně opláchněte.

Je zde další zjednodušená verze - aplikujte pastu na pouzdro štětcem s měkkou štětinou, ponechte 40 minut. Produkt ponořte na 2 - 3 minuty do nádoby s teplou vodou, odstraňte a opláchněte vodou. Pokud se případ lehce rozjasní, postup opakujte.

Odstraňovač laku na nehty

Upřednostňujte výrobek, který nemá ve směsi aceton, rychle vymývá staré, odolné skvrny. Tato metoda není vhodná pro čištění malovaného příslušenství, ale pouze transparentní nebo bílé. Navlhčete houbu tekutinou, okamžitě otřete celý povrch nebo oblasti se skvrnamiumyjte pouzdro vodou.

Alkohol

Alkohol odstraňuje skvrny z per nebo plnicích per. Existuje několik možností - stacionární alkoholový roztok, alkoholové utěrky nebo isopropylalkohol. Ethyl je žádoucí nepoužívat, může se zhoršit tenká nebo nízká kvalita výrobků. Nejjednodušší způsob použití ubrousků, ale nejsou vždy v ekonomice. Jak odstranit stopy inkoustu nebo fixu:

 • vatovým tamponem nebo talířem namočte alkohol;
 • otřete oblast znečištěním po dobu 2-3 minut nebo dokud nezmizí skvrna;
 • Opláchněte příslušenství tekoucí vodou.

Pozor!

Jakýkoli alkoholický přípravek lze použít pouze k čištění nenatřených krytů bez vzorů, alkohol koroze barvivo, zkazí vzhled příslušenství. Levné výrobky z tenkého silikonového technického alkoholu mohou poškodit.

V některých případech alkohol napomáhá bělení zažloutlého silikonu nebo velkých, odolných skvrn. Pouzdro vložte do roztoku vody a alkoholu (1: 1) po dobu 10–20 minut, otřete nejproblematičtější oblasti měkkou houbou, opláchněte pouzdro a osušte. Není nutné míchat hotový alkoholový roztok s vodou.

Bělicí prostředky a odstraňovače skvrn

S těmito prostředky můžete čistit bílé a průhledné kryty hladkým povrchem, ale pouze v případě, že kompozice neobsahuje chlor, jinak materiál změní barvu na žlutou. K čištění silikonu používejte kyslík, jako je Vanish, Persol, Bos, Oxy atd. Při manipulaci používejte gumové rukavice. PárNa houbu naneste kapky přípravku, otřete pouzdro, nechte působit 5–10 minut, opláchněte vodou. Pokud je příslušenství vyrobeno z silného silikonu, můžete použít měkký kartáč.

Citronová šťáva

Chcete-li vrátit průhlednost, aby se silikonové pouzdro odstranilo ze žloutnutí, můžete použít citron. Tento způsob praní je vhodný pouze pro vysoce kvalitní značkové obaly. Pouzdra vyrobená z levného, ​​tenkého silikonu z čištění citronem se mohou stát křehkými, jejich povrch bude prasknout, prach se ucpává v prasklinách a nebudete jej moci vyčistit.

Viz také

Jak a jak vyčistit ztmavené šperky

Bižuterie je skvělou alternativou drahých šperků a vypadá to stejně elegantně. Je pravda, že rychle ztrácí své ...

Čerstvě vymačkaná šťáva nebo granule kyseliny citrónové zředěné vodou (tsp na 200 ml vody). Na bavlněnou podložku odkapejte trochu přípravku, lehce otřete pouzdro nebo celou oblast nečistotami, dokud není produkt čistý, opláchněte tekoucí vodou a otřete suchým hadříkem. Kyselinu citrónovou používejte pouze ve zředěné formě, obsahuje tvrdé částice, které mohou silikon poškodit. Pro úplné rozpuštění granulí použijte horkou vodu.

Benzín

Silikonový výrobek lze umýt pouze čistým benzínem, prodává se v železářstvích nebo v odděleních se zapalovači. Nástroj se nevztahuje na jemný, musíte jej použítúhledně. Navlhčete bavlněné rouno v benzínu, ošetřete znečištěný povrch, důkladně opláchněte vodou. K odstranění zápachu benzínu navlhčete ubrousek čpavkem, zpracovejte případ, nechte pár hodin na čerstvém vzduchu.

Jak odstranit staré skvrny

Pokud žádná metoda nepřinesla výsledek, zkuste vyčistit staré skvrny na silikonu rostlinným olejem. Produkt eliminuje i stopy lepicí pásky a lepidla, stopy po fixačním peru, značkovači nebo peru, aromatické esenciální oleje fungují dobře. Naneste trochu na houbu, otřete problémovou oblast, opláchněte mýdlem a velkým množstvím tekoucí vody.

Dalším dobrým způsobem je šlehání bílkovin z jednoho vajíčka, přidání 50 ml teplého mléka, promíchání. Umyjte papírovou ubrousek ve směsi, ošetřete místa skvrnami a nechte pouzdro, dokud směs neschne. Výrobek čistěte měkkým kartáčkem, opláchněte a osušte.

Pozor!

Bílé silikonové kryty jsou nejzranitelnější vůči různým nečistotám, pro šetrné, ale účinné čištění lze použít spreje nebo kapaliny pro čištění plastových povlaků.

Případ se změní na žlutou nebo tmavou, co dělat? Z důvodu prevence pravidelně umývejte příslušenství.prostředky, otřete citrónovou šťávou (ne více než jednou za 7 dní). Pokud se žlutost již objevila, připravte směs vody, čpavku a sody (1: 1), dejte směs na pouzdro, nechte 10-20 minut. Opláchněte a osušte měkkým hadříkem.

Čím lépe silikonové pouzdro neumývat

Pamatujte, že silikon je měkký materiál, vyžaduje jemnou manipulaci. Přišli jsme na to, jak čistit silikonové pouzdro na telefon před nečistotami a jinými skvrnami, nyní věnujme pozornost zařízením, která nelze použít:

 • brusný papír s jakoukoliv zrnitostí;
 • kartáče s tuhými štětinami;
 • houby s kovovými nebo jinými tvrdými vlákny;
 • jakékoli ostré předměty;
 • výrobky s acetonem nebo chlorem se používají pouze v nízké koncentraci, výhradně pro čištění matných výrobků. V tomto případě nelze příslušenství zcela ponořit do agresivních látek, ale pouze otřít a opláchnout vodou.

Závěrem, podělte se o původní způsob čištění silikonového pouzdra - nakrájejte čerstvou cibuli na polovinu, důkladně otřete plochu jednou polovinou nečistot, důkladně opláchněte. Nežádoucí zápach můžete odstranit několikrát otřením vlhkým, voňavým hadříkem. Pravidelně pečujte o příslušenství, veškeré nečistoty na silikonovém pouzdře by měly být okamžitě odstraněny, znečištěné nečistoty nejsou vždy čistitelné.