Jak čistit skvrny granátového jablka doma

Ne každý ví, jak čistit granátová jablka doma, aniž by se znečistila podlaha, stěny a všechno kolem sebe, včetně sebe. Šťáva z granátového jablka není nic jako přírodní barvivo, takže věci se někdy tak obtížně umývají, zejména s odolnými skvrnami.

Podívejme se tedy, jak můžeme vyčistit skvrny od granátu, pokud se problémy již staly.

Jak se zbavit skvrn na bílých věcech

Je to obzvláště urážlivé, pokud je věc bílá. Mnozí věří, že je nemožné zachránit situaci a zahodit svůj oblíbený kus oblečení. Zvažte několik běžných způsobů.

Číslo metody 1

Do pánve se nalijí 3 litry vody. Pak se přidá 5 lžíce peroxidu vodíku. Roztok se vaří a vloží se do něj znečištěný oděv. Vařte ji 20 minut za občasného míchání. Po uplynutí této doby se předmět opláchne tekoucí vodou.

Číslo metody 2

Dalším nálezem bude bělidlo. Umyjte si s ním něco, ale zároveň pečlivě prostudujte přiložený návod. Bělidlo by nemělo obsahovat přidaný chlor. Než začnete postup, otestujte bělidlo na nenápadné ploše tkaniny a uvidíte, jak se chová.

Číslo metody 3

Nelze použít potravinářský ocetpouze při konzervování a vaření. Pokud to řádně použijete, bude to dokonale zbarveno. Vezměte 2 lžíce 9% octa, smíchejte s 2 litry vody. Po dobu 10 minut nechte věc v roztoku. Odstraňte oděv a několikrát přejděte přes skvrnu houbou na nádobí. Po zákroku se předmět opláchne teplou vodou.

Jak čistit čerstvé skvrny z granátu

Aby se nový materiál nedostal do materiálu, umístěte věc pod proud horké tekoucí vody. Můžete také varit konvici a použít ji, pokud je pro ni volná minuta.

Jedlá soda je vynikající čisticí prostředek. Do mísy se nalije 2-3 litry studené vody. Ve vodě rozpusťte několik lžic sody. Věci se nechají namočit půl hodiny. Po čase důkladně opláchněte oděv. Tato technika není hrozné pro věci, které jsou vhodné pouze pro jemné praní. Pod vlivem vroucí vody ztrácí mnoho materiálů svůj původní vzhled. To stojí za to připomenout.

Následující metoda zahrnuje ředění roztoku. V malé misce smíchejte lžíci glycerinu a kuřecího žloutku. Ve výsledném roztoku ponořte vatový tampon. Umístěte tampon na skvrnu a otřete ho kruhovým pohybem. Tři, dokud nezmizí skvrna. Také opláchněte teplou vodou.

Výběr staré osvědčené metody ze sovětských časů - prací mýdlo. Vezměte si kus a namočte vodu. Opatrně tři epicentrum nečistot. Nechte 2 hodiny, zatímco my sami mezitím odpočíváme. Opláchnětetekoucí voda.

Boj s odolnými skvrnami z granátu

Pokud čerstvé skvrny zmizí doslova za půl hodiny a bez velkého úsilí, budete muset vyzkoušet ty tvrdohlavé.

Číslo metody 1

Do litinové nádoby se vloží 3 litry vody. Přidá se peroxid vodíku rychlostí jedné lžičky na litr vody. Ponořte oblečení do vařící směsi a nechte vařit 10 minut. Poté opláchněte studenou vodou.

Číslo metody 2

Alkohol. Štětec máčené v alkoholu a tři horká místa. Tři, dokud nezmizí stopy šťávy z granátového jablka. Pak vymažte obvyklým způsobem.

Číslo metody 3

Ve vodě (3 l) přidejte 3 lžíce vody. Po dobu 30 minut položte zkažený předmět do roztoku. Chcete-li dostat skvrnu rychle, můžete použít měkký kartáč. Opláchněte pod tekoucí vodou.

Číslo metody 4

Nejčastěji používaným nástrojem je odstraňovač skvrn. Naneste trochu na kontaminovanou oblast. Pak přidejte do pračky nádherný prášek. Vystavte intenzivní režim a vyčkejte na konec praní.

Číslo metody 5

Kyslíkový prášek. To dlouho bylo používáno většinou ženy v domácnosti. Aplikace je velmi jednoduchá. Můžete odstranit i nejstarší místa na oblečení. Stačí se řídit pokyny.

Někteří se zavázali ke kardinálním opatřením a používali lihu, aceton a jiná rozpouštědla. V tomto roztoku nechte oděv po dobu 15 minut. Pak se umyl jako obvykle. Je to důležiténezapomeňte, že tato volba není vhodná pro věci z vlny, hedvábí a sametu.

Jak umýt barevné věci

Mytí barevných věcí zkažených granátovým jablkem vyžaduje znalost některých nuancí. Zaprvé zapomeňte na bělidlo. To je vhodné pouze pro bílé věci. Před použitím vařící vody a rozpouštědel zkontrolujte značku na oděvu a osobně ověřte, zda je zvolená metoda přijatelná. Glycerin a vaječný bílek, kapalný amoniak bude výborným lékem. Agresivní rozpouštědla mohou jíst věci, vzory a vzory z věcí, a pak budete muset vyhodit své oblíbené šaty nebo sako.

Byli jsme tedy přesvědčeni, že šťáva z granátových jablek není tak hrozná. A včasné přijetí řady opatření vám ušetří čas a energii.