Jak čistit stříbrné šperky z černé

Stříbrné šperky jsou fascinující: hodí se téměř k jakémukoliv oblečení, vypadá elegantně v kombinaci s různými kameny a vypadá stylově, i když je několik ozdob. Postupem času, sofistikovanost a kouzlo zmizí, protože vaše oblíbené výrobky slábnou a na některých místech se na povrchu objevují i ​​černé skvrny. Jak čistit stříbro doma, znovu si vychutnat jeho okouzlující jemnou brilanci?

Čištění stříbra bez kamenů

Jistě u vás doma jsou prsteny, náramky, které nejsou zdobeny kameny. Zaprvé, pojďme se s nimi zabývat.

Nezapomeňte se zbavit obvyklých nečistot a mastnoty na výrobku, který se bude čistit. Usnadníte tak boj proti vážnějšímu znečištění, ze kterého se vaše stříbro změnilo na tmavé, a na některých místech dokonce zčernalo. Umyjte ji v teplé vodě se šamponem, tekutým mýdlem, miskovým gelem. Můžete procházet drážky, zdobené vzory s měkkým zubním kartáčkem. Nechcete trávit čas - nalít mýdlovou vodu na pár hodin.

Takže první etapa je dokončena a vaše náušnice, prstýnky jsou připraveny důkladně vyčistit doma. Vyberte si cestu, zbavte se černé!

Mechanické čištění

Pokud jste šťastnímajitel zubního prášku, zkuste je vyčistit. Jak čistit stříbro, pokud v nádobách vašeho domu nebyla taková rarita? Nahraďte ji práškovou křídou, sódou. Šperky namočte do vody, ponořte do suchého prášku, otřete je do vlnité tkaniny. Pokud si vyberete sodu, odkapávejte do ní vodu, naneste ji na stříbro, opatrně jděte po jejím povrchu měkkým hadříkem, kartáčkem na zuby. Pro řetěz bude lepší, když ho vezmete do dlaně a otřete ho štětcem.

Máte pochybnosti o síle zubního prášku (a máte mnoho takových dobrých vlastností) - jeho schopnost čistit produkty doma může být ještě zvýšena čpavkem. Smíchejte tyto přísady, abyste získali nějaké kaše, rozložte povrch. Před čištěním stříbra vyčkejte, až se směs zcela vysuší. Odstraňte zbytky saponátu hadříkem.

Soak

K čištění prstence, řetězu doma z vážné černo, můžete namočit v amoniaku. Zkušení ženy v domácnosti znají mnoho způsobů, jak čistit stříbro amoniakem, ale budeme jednat na jednoduchých a účinných.

Stříbro se nejčastěji čistí doma od mírného tmavnutí. Do 10 dílů vody je nutné přidat pouze 1 díl čpavku. Můžete ředit peroxidem vodíku (ve stejném poměru). Nižší dekorace: 15-20 minut stačí pro řetěz; prsteny, náramky drží v roztoku až hodinu. Hlavní je sledovat proces a nepřehánět ho v řešení. Takže můžete vyčistit dům a příboryčernost

Aby byl váš výrobek (náušnice, přívěšek s květinovým vzorem) lesk a na místech, kde je obtížné je čistit, naplňte ho amoniakem po dobu 15 minut. Tam je lékařský alkohol doma - používat místo amoniaku. Pouze kartáč zčernal bez fanatismu, protože je černý, který ho naplňuje šarmem.

Další recept s čpavkem, jak čistit stříbro z černé. Využijte zkušeností autora tohoto videa.

Jak lze stříbro čistit doma, například s použitím známého peroxidu vodíku? Ethylalkohol smíchaný s peroxidem vodíku. Ponořte do roztoku zatemněné stříbro a po 20 minutách otřete do sucha flanelem nebo vlnou.

Důležité! Doma, peroxid vodíku je účinnější v léčbě ran, než čištění šperků. Skutečností je, že složení výrobku musí zahrnovat různé kovy. Čím menší vzorek, tím více nečistot. To je to, oni mohou vstoupit do nejvíce nepředvídatelné reakce s čistícím prostředkem. A místo lesku můžete dostat nálet, který není snadné čistit doma.

Nejjednodušší a neškodný způsob. Dno nádoby zakryjte fólií, naplňte horkou vodou. Na noc spusťte zčernalé stříbro. Ráno ho neznáte!

Nespěchejte, abyste vylili vodu, kde byly brambory připraveny, zvláště pokud se chystáte vyčistit svůj oblíbený stříbrný prsten doma. Nejdříve ale spusťte fólii do vody a na několik minut položte výrobek. Výsledek bude úžasný!

Varování

Stříbro,včetně stolu, doma, můžete vyčistit černou a vařením. Jen si nemyslete, že klenoty s kameny!

Vařte vodu se sody. Spolu s fólií snižte své šperky a udržujte je v roztoku, dokud se kov nerozjasní.

Uvařte litr vody se saponátem, sódou a solí (vraťte na něj lžíci). Řetěz se vaří půl hodiny s fóliovým okvětním lístkem. Stačí si vzít hliníkovou pánev.

Stříbro čistíme kameny

Jak čistit stříbro z černého bez poškození kamenů? Amoniak zředěný vodou! Navlhčete v něm hadřík (nejlépe vlnu) a po povrchu výrobku. Ale čistit prsten tímto způsobem, náušnice s perlami doma je nemožné! Je lepší dát sůl do kapesníku, dát prsten nebo náušnice. Opláchněte pod vodou. Sůl by měla odbarvovat perly.

Pokuste se očistit kameny samotným glycerinem a kosmetickou tyčí. Vhodné kolínské, lékařské alkohol.

Jak můžete čistit stříbro doma a nestarat se o krásu kamenů? V klenotnickém salónu si můžete koupit speciální ubrousky. Jsou impregnovány kapalinou, která nepoškozuje kameny a zanechává na povrchu film, který chrání před oxidací.

Zlacené stříbro

Jak čistit stříbro doma, pokud jsou šperky pozlacené? Hlavní pravidlo: žádné brusiva, dokonce ani nejměkčí! Doporučuje se čistit pouze vatovým tamponem namočeným v denaturovaném alkoholu, ethylalkoholu nebo terpentýnu. Zlacené je také možné otřítstříbro a ocet, pouze ocet bude muset být vymyt po 5 minutách, a otřete prsten semišem nebo vlnou.

Tipy a triky

  • Abychom se příliš často nezeptali na to, jak čistit stříbro, často otřete řetězy, prsteny flanelem. Koneckonců, nikdy to nebolí znovu vyčistit povrch milovaného prstence od mazu, vlhkosti, což vyvolává ztmavnutí.
  • Nikdy netestujte při čištění stříbra doma. Slitiny, které tvoří šperky, někdy reagují nedostatečně na různé čistící směsi a roztoky.
  • Snažte se chránit prsteny, přívěsky, zejména kameny, aby se na ně nedostaly kosmetické výrobky, které obsahují síru.
  • Odstraňte všechny šperky, zvláště pokud čistíte.
  • Zlacené stříbro doma by se mělo čistit denně kamzíkem.
  • Šperky skladujte ve speciální krabici. Stříbro může být skryto ve fólii, pokud je dekorace zřídka opotřebovaná. To ho na dlouhou dobu zachrání před temnotou.

S pomocí tohoto videa tedy opětovně připomeňme základní pravidla.

Používejte rady a získejte radost ze svých šperků!