Jak čistit suchý zip na botách: nejúčinnější metody

Suchý zip na boty je třeba vyčistit. Ano - ano, nepřekvapujte. Není upevněn právě kvůli nahromadění nečistot na něm, což není vždy viditelné pro oko. A pokud vidíte v podrobném vyšetření vilus, pelety a další nečistoty, měli byste se k této záležitosti bez prodlení obrátit.

Nevyhazujte špatně připevněné boty, zkuste použít trochu práce a poškozené lepicí pásky upevněte vlastními rukama.

Důležitý předběžný bod

Popíšeme více než jednu metodu ukládání obnovovacích lepidel. Vyberte si pro sebe vhodné. Než však budete pokračovat v práci, ujistěte se, že s lepidlem, které obsahuje lepidlo, manipulujete se sloučeninou obsahující alkohol. Může to být parfém nebo kolínská voda, vodka, alkoholické lékařské antiseptika, i alkoholické drogy budou fungovat, pokud nebude nic jiného.

K odstranění mastných nečistot, které mohou způsobit závadu, je nezbytné ošetření alkoholem. Někdy alkoholická řešení pomáhají obnovit funkčnost lepícího zipu bez následného čištění.

Důležité! Při zpracování alkoholu nepoužívejte bavlněné tampony. Vlněná vlákna jsou ucpaná,bude obtížnější je čistit. Použijte mikrovlákno nebo houbu.

Nejpřístupnější metoda

Je velmi snadné obnovit suchý zip na botě - vyčistěte jej prsty. Vyberte si pohodlné, jasné místo, udělejte si pohodlí a opatrně, milimetry po milimetrech, začněte odstraňovat nečistoty ze suchého zipu. Velké pelety a jiné nečistoty jsou dobře odstraněny ručně, vyžaduje se jen trpělivost. Po odstranění viditelných nečistot zkuste boty upevnit. Stává se, že jednoduché ruční čištění šetří boty před házením.

Upozorňujeme, že jedinou nevýhodou této metody je strávený čas.

Není však nutné utrácet rozpočet na speciální chemikálie, kartáče nebo platby za služby specialistů na chemické čištění.

Je-li nedostatek času

Pokud je vám líto, že ztrácíte čas na ruční manipulaci, a je naléhavě nutné aktualizovat suchý zip, můžete si umyt boty. Nezáleží na tom, jak to uděláte - v autě nebo s rukama. Alkalická složka mýdla nebo prášku se dokonale vyrovná s nečistotami na botách, včetně lepidel.

Důležité! Při mytí bot si pamatujte, že by měl být zapnutý suchý zip, zámky, tlačítka.

Tato metoda má významnou nevýhodu, opět dočasnou. Při mytí v autě budou vaše ruce volné, ale boty nelze nosit, dokud nejsou zcela suché. Pokud ale mluvíte o funkčnosti obuvi, když se lepkavá nelepí, boty stále nemohou nosit.

Lepicí metoda

Když je suchý zipNedržte, nepoužívejte lepicí pásku nebo pásku. Naneste rovnoměrnou vrstvu lepicí pásky na povrch a odtrhněte ji ostrým pohybem bez námahy. Tímto způsobem vyčistěte obě strany suchého zipu. Strávit málo času, a výsledek bude takový, jako kdybyste si lepidlo vyčistili ručně. Tuto metodu považujeme za nejúspěšnější a nejspolehlivější.

Metoda tažení

Samotný suchý zip je stejný, pouze velmi malý. Pokud se podíváte pozorně, uvidíte, že malé smyčky jsou umístěny na jedné straně zipu, a mikroskopické háčky na straně druhé.

Kvalitně čistit obě strany budou pomáhat všechny ostré předměty:

  1. Párátko.
  2. Pletací jehla.
  3. Jehla.
  4. Háček.
  5. Tenký nůž.
  6. Pinzety s ostrými hranami.
Algoritmus vašich akcí je jednoduchý: s libovolným ostrým předmětem opatrně vyčistěte každý příčný řádek mezi očky a háčky. Nečistoty odstraňte pinzetou nebo prsty.

Po zákroku opakujte s podélnými pohyby. Chovejte se opatrně, abyste neroztrhli lepivou strukturu spojovacího materiálu. Čištění ostrými předměty trvá déle, než mytí nebo skvrny. Výsledek však bude vysoké kvality.

Kartáče v sortimentu

Kartáče pomohou znovu ukotvit lepící spojky na botách. Může to být starý zubní kartáček s tuhými štětinami, stejně jako zvířecí štětec, pokud je v domě jeden. Kartáč není třeba navlhčovat, sponu pouze mechanicky vyčistěte od nečistot.

Moderní domácí průmysl vyrábí speciální kartáče pro odstranění pelet z oblečení. Obvykle mají kulatý tvar a hrubý "sběrný" povrch. Můžete použít toto zařízení, pokud není v domě starý kartáček na zuby a nemáte domácí zvířata.

Pokud není k dispozici žádný váleček na oblečení, bude určitě k dispozici čistící kartáč pro semišové boty ! Umyjte je ze zbytků krémů na boty, osušte a pokračujte v restaurování lepivých částí upevňovacího prostředku.

Hřebeny a hřebeny

Pro tuto akci je také vhodný častý hřeben nebo hřeben pro styling. Jednoduše hřeben lepkavé v různých směrech. Udělejte to opatrně, snažte se neporušit strukturu.

Pro přesvědčivý výsledek namočte hřeben do silného roztoku detergentu.

S odkazem na odborníky

Prodejna obuvi a čistírna může zachránit milovaného, ​​ale nepřipoutaného páru. V dílně mohou být lepivé spojky nahrazeny novými a suché čištění kvalitativně odstraní nečistoty za velmi malý poplatek.

Pokud nejste připraveni vyřešit domácí problémy ručně, obraťte se na odborníka. Tohle je skvělá cesta ven.

Uvažovali jsme o všech možných možnostech pomoci v situaci, kdy suchý zip na botě přestal držet. Používejte, používejte a nezapomeňte, že jakékoli detaily, dokonce i spojovací materiál, vyžadují pozornost.

V době, kdy si boty ukládáte, nezapomeňte zaplombovat suchý zip speciální fólií, která je prodávánaobchody s obuví. V této formě nebude spona shromažďovat prach, jeho funkce nebudou rušeny. Použijte naše jednoduché tipy a nepříjemné domácí maličkosti vám nic neříkají.