Jak čistit termosky z raidu uvnitř: jednoduché a účinné metody domácího čištění

Uvařte čerstvý čaj, ne vždy získáte teplo. V takových případech dojde k záchraně termosky. Hlavní nevýhodou tepelně izolačních nádob je silné znečištění a absorpce nepříjemných pachů, které se obtížně odstraňují běžným detergentem na nádobí. Pro čištění nerezové termosky uvnitř umožní lidové a prodejní nářadí. Před umytím baňky musíte pochopit příčinu vzniku kontaminace.

Příčiny plaku a zápachu v termoskách

Je nezbytné zahájit čištění termosky při prvních projevech pachu a květu. Nepříjemné aroma zůstává v tepelně izolačním materiálu po velmi dlouhou dobu, samo o sobě neporušuje, o čem mluvit. Kromě plaku a jantaru se může zevnitř vyvinout patogenní mikroflóra, která můževyvolat akutní střevní infekci. Hlavní příčiny vzniku shnilého zápachu a plak zahrnují:

 1. Nečasné čištění nádobí. Pokud necháte čaj, kávu, pak na stěnách zůstane tmavě hnědá patina. Pokud naopak potraviny uchováváte déle než jeden den, začne se zhoršovat, což vede k přilnavosti částic potravin, přetrvávajícímu jantaru.
 2. Při každodenním mytí termosky důkladně neodstraňujte zbytky potravin.
 3. Nedostatečná kapacita sušení. Důkladné čištění nemůže zaručit čerstvost pokrmů. Pokud uzavřete špatně vysušený zásobník, bakterie, houby, které vyvolávají páchnoucí zápach a vývoj kolonií různých mikroorganismů, se začnou množit.
 4. Použití tvrdé vody při vaření horkých nápojů. Při dlouhodobém používání tepelně izolačního zásobníku pro skladování nápojů se na stěnách objevuje vodní kámen.
Důležité!

Bez ohledu na použité čisticí prostředky dbejte na bezpečnost. Hlavní věc je chránit ruce latexovými rukavicemi, obvazem sliznice, jednorázovým respirátorem. Při použití těkavých látek chráňte oči brýlemi.

Čištění termosky z nerezové oceli je nejjistějším způsobem

Domácnosti používají k čištění termosky jak lidové, tak skladové nástroje. Čištění termosky z ušlechtilé oceli umožní jednoduché, ale účinné prostředky. Kupodivu, různé jídloDoplňky, které najdete v každé kuchyni. V případě kontaminace termosky z čaje, tekutých potravin, použijte jedlou sodu, rýži nebo perlový ječmen se sodou, práškovou hořčicí, kamennou solí. Pokud se plaky objeví z tvrdé vody, doporučuje se použít k odstranění vodního kamene: ocet, citron, kyselinu citrónovou. Příprava a použití lidových a prodejních nástrojů:

Jedlá soda

Chcete-li vyčistit sodu, musíte si vzít sodu a teplou vodu. Spotřeba sody na 250 mililitrů objemu termosky je jedna polévková lžíce. Nalijte požadované množství sody do izolační misky a naplňte na vrchol teplou vodou, zavřete víko. Ponechte termosku samotnou 2-3 hodiny. Na konci doby se baňka protřepe. Poté otevřete víko a vylijte obsah, opláchněte pod tekoucí vodou. V případě potřeby opláchněte lahvičku s detergentem. Pak je dobře osušte.

Dobrá rada!

Aby se zabránilo vzniku plísňových útvarů v čisté termosce, vysušte je na balkóně, kde je dobré proudění vzduchu a slunce, které hoří.

Soda a krupice

Rýžové krupice (perličkový ječmen) se používají při odstraňování nečistot jako žínku. Aby nedošlo k poškrábání vnitřních stěn nádobí, předtím, než budete pokračovat v čištění, namočte zrna na několik hodin v horké vodě. Jakmile rýže (pearl ječmen) bobtná, nalijeme ji do termosky, pak se přidají dvě polévkové lžíce jedlé sody, napůl se naplní teplou vodou. Pak začnětetřepe po dobu několika minut. Opakujte postup, dokud plaketa zcela nezmizí.

Viz také

Jak odvápnit rychlovarnou konvici

Nemáte čas používat novou rychlovarnou konvici a špína je již tam, bez ohledu na to, jaký filtr vložíte, s nádechem ...

Hořčičný prášek

Suchý hořčičný prášek zmírní nejen zakořeněné plaky, ale také mastné kapky z boršče, polévky. Ve špinavé termosce zalijte 2-3 lžíce suchého hořčičného prášku, naplňte teplou vodou, protřepejte banku, nechte působit minimálně 12 hodin.

Esence pro stolní ocet nebo ocet

Pro úklid budete potřebovat obvyklou devítiprocentní ocet nebo ocet. Naplňte tepelně izolační nádobu ¾ teplé vody, zbytek prostoru vyplňte octem, směs protřepejte. Baňka se ponechá nejméně 9 hodin.

Nápoje sycené oxidem uhličitým

Složení některých nápojů sycených oxidem uhličitým obsahuje velké množství agresivních látek, které nepříznivě ovlivňují žaludek. Provzdušněná voda eliminuje znečištění z čaje, rzi, vodního kamene z tvrdé vody. Koupit Coca-Cola, Pepsi, Sprite, vyplňte termosku a nechte přes noc. Raid se rozpouští až do rána a vůně zmizí.

Tablety pro čištění protéz

Budete překvapeni, ale abyste odstranili desku z čaje a kávy pod sílou tablet pro čištění zubních protéz. Budete potřebovat tři pilulky na zubníprotetické Vařte vodu, nalijte tablety do baňky, nalijte vařící vodu, zakryjte, protřepejte. Termosku nechte nejméně 12 hodin. Poté vypusťte suspenzi, opláchněte baňku pod tekoucí vodou a vysušte.

Bělost

Bělost je účinný čistič plaků uvnitř termosky z nerezové oceli, ale musí být používán velmi opatrně, aby nedošlo k poškození výrobku. Používejte rukavice, rozpusťte jednu až jednu bílou vodou. Navlhčete houbu ve výsledné směsi, zpracujte vnitřní povrchy kovového produktu. Ponechání roztoku v termosce nestojí za to, chlor může reagovat s kovem a jíst. Ihned po ošetření opláchněte mýdlovým roztokem na bázi mýdla, poté pod tekoucí vodou. Dokončete proces sušení na čerstvém vzduchu.

Čpavek

Čpavek má nejen silný zápach, ale také agresivní účinek na předměty, se kterými přichází do styku. Kromě amoniaku, při odstraňování plaku a jantaru, potřebujete křídu. Vezměte 100 g křídy, navlhčete ho čpavkem, aby se vytvořila kaše. Nasaďte si rukavice a respirátor, vezměte houbu, navlhčete, zpracujte stěny tepelně izolačních nádob. Baňku otřete a okamžitě opláchněte tak, aby amoniak neměl čas reagovat s kovem.

Prášek do pečiva

Základ prášku do pečiva obsahuje kyselinu citrónovou a sodu. Díky těmto dvěma složkám se nános v tepelně izolační nádobě rychle rozpouští, nikolivnezanechává stopy ani nepříjemný zápach. Vezměte znečištěnou baňku, nalijte do ní tři lžíce prášku na pečení, nalijte teplou vodu. Nechte 3 hodiny namočit. Po uplynutí této doby vypusťte znečištěnou vodu, opláchněte banku pod tekoucí vodou.

Chemikálie

Pokud se nechcete obtěžovat přípravou lidových prostředků, pak přijďte na pomoc chemické spreje, gely, prášky k odstranění šupiny, patinu, nepříjemný zápach. Mezi populární a efektivní vyniknout:

 • "Bio-Formule" - prostředek pro odstraňování plaku a šupin. Používá se pro čištění termosek, myček nádobí a kávovarů;
 • „Mellerud“ je prášková látka pro odstraňování vodního kamene. Používá se při odstraňování kontaminace kávovary, termosky.
Je to důležité!

Pro čištění termosky před kontaminací mohou být použity pouze doporučené výrobky. V žádném případě nelze použít: kyselé, mechanické čištění štětcem, kovové kartáče, písek, práškové látky. Všechny uvedené látky a metody čištění poškrábají vnitřní stěny.

Jak odstranit nepříjemný zápach z termosky

Nepříjemný zápach je důsledkem tvorby plaku nebo dlouhodobého skladování v nádobě s nápoji, potravou. Vyrovnat se s ambre pomůže jednoduché lidové prostředky. Kromě odstranění ofenzivního zápachu také čistí vnitřní stěny nádobí před kontaminací různého původu.

Kamenná sůl

Sůl je krásnázvládá všechny druhy nájezdů a nepříjemných vůní. Vezměte pánev, nalijte do něj vodu (objem závisí na objemu termosky). Dejte ji na sporák, přiveďte kapalinu do varu, přidejte do vařící vody tři lžíce soli, míchejte až do úplného rozpuštění. Nalijte horký solný roztok do tepelně izolačních nádob a nechte 5-6 hodin. Všechny jedené nájezdy by měly jít.

Viz také

Čistič nádobí na kovové nádobí vlastníma rukama

Časem hrnce a pánve v naší kuchyni ztrácejí atraktivní vzhled. Někdy je těžké čistit ...

Kyselina citrónová nebo citron

Vezměte několik pytlů kyseliny citrónové nebo šťávy ze tří citronů, rozpusťte v teplé vodě (množství vody závisí na množství tepelně izolačních nádob). Naplňte výsledný roztok termosky a nechte několik hodin. Poté se baňka protřepe a obsah se nalije. Pokud není špína pryč, postup by měl být opakován.

Prevence plaku a pachů v kovové a skleněné termosce

Preventivní opatření jsou zárukou zachování kovové, skleněné termosky co nejdéle ve vhodném stavu. Aby nedošlo k odstranění plaku a nepříjemného zápachu, stačí následovat jednoduché tipy.

 1. Ihned po použití tepelně izolační nádoby jej umyjte pod tekoucí teplou vodou. Pokud není možné termosku okamžitě vyčistit, pakPři návratu domů použijte měkký kartáč s detergentem.
 2. Po umytí izolační nádoby jej vysušte. Vyčistěnou baňku otočte vzhůru nohama nebo zcela osušte měkkým hadříkem.
 3. Izolační nádobu neuchovávejte se zavřeným víkem, aby nevyvolávala zatuchlý zápach.
 4. Připravte si nápoje v termosce pouze s filtrovanou vodou, aby se vápno neobjevilo.
 5. Nenechávejte vařič v baňce déle než jeden den.

Lidové a skladové nástroje vám umožní rychle umýt termosku. Který úklid se k vám uchýlí. Samozřejmě, že k vyčištění baňky zevnitř to bude trvat hodně času, takže postupujte podle preventivních opatření, pak nebudete muset uchýlit k čištění.