Jak čistit Timberlands doma: jak se starat a jak obnovit Timberlands

Pohodlí, teplo, krásný vzhled - to jsou parametry, které chcete získat od zimní obuvi. Timberland boty ztělesňují všechna uvedená kritéria. Správné čištění udrží jejich vnější parametry po více než jednu sezónu. Jak potřebujete odstranit znečištění, abyste nepoškozovali výrobek značky?

Charakteristika "Timberland"

Timby jsou boty, které výrobce vyrábí z nubuku, olejového nubuku, přírodní kůže. Žluté boty mají funkci - zaoblenou špičku. Zakladatelem společnosti je Nathan Schwartz, rodák z Ukrajiny. Společnost se objevila ve dvacátém století. Značka získala popularitu po celém světě. Firma vyrábí obuv pro všechny sociální skupiny.

Klasická verze Timberlandu je žlutá s nahnědlým nádechem. Podešev je silná, ale při chůzi trochu ohnutá. Timberland boty se šněrováním. Výhody bot jsou:

 • moderní stylový design;
 • Komfort s neustálým opotřebením. Praktičnosti se dosahuje bezešvou podešví, které se společnosti podařilo rozvíjet;
 • nízká váha, která nečiní tažení těžší;
 • konzervaceteplo, díky speciálně navrženým stélkám, vnitřní přírodní srsti;
 • odpuzující účinek vnějšího povrchu boty. I v deštivém počasí zůstanou vaše nohy suché;
 • Komfortní kulatá špička.

Příprava na čištění Timberland

Před čištěním timbasu musí být připraveni, aby získali kvalitativní výsledek. Zpočátku je nutné boty sušit. V dalším kroku umístěte vzpěry dovnitř tak, aby nedošlo k jejich deformaci. Pokud jsou boty deformovány, nebude možné obnovit jejich původní vzhled. Dokončete přípravnou fázi tak, že budete čistit přilnavé částečky nečistot a chlupů pomocí běžného kartáče na boty. Podrážku vyčistěte starým kartáčkem na zuby. Jsou-li v něm zaseknuté kameny, opatrně je odstraňte, aby nedošlo k poškození výrobku.

Důležité!

Nezaměňujte sled fází přípravy. Pokud si nečistoty z mokrých bot očistíte, pak jen otřete nečistoty a poškrábejte je ještě více.

Čištění a údržba nubukových a červených lesů

Společnost vyrábí velký počet modelů Timberland. Jejich čištění přímo závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Boty mohou být vyrobeny z nubuk, olej-nubuk, kůže. Čištění lesů doma je snadné, pokud víte, jak je správně vyčistit.

Nubuck je materiál, který vypadá velmi podobně jako semišový vzhled, ale je velmi trvanlivý a pokrytý spoustou chuchvalců. Hlavní výhoda Nubuck je jeho vodoodpudivý účinek. Mezi hlavní pravidla pro péči o nubuk a červené dřevo patří:

 1. Před opuštěním ošetřete odpuzující vlhkostí. Stříkání vlhkostí odolnými látkami umožní udržet obuv v původní podobě delší dobu.
 2. K odstranění skvrn používejte pouze speciální čistící krémy, spreje. Nubuk je poměrně jemný materiál, proto se nedoporučuje používat obvyklé metody čištění.
 3. Použijte pogumovaný kartáč k odstranění nečistot a skvrn. Proudí se znečištěnými oblastmi, bez stisknutí, aby nedošlo k vymazání ochranné vrstvy.
 4. Pokud se na botách objeví malé skvrny, použijte speciální gumu k čištění. Tam, kde se vyskytují skvrny, na nich otřete gumu, dokud není znečištění zcela odstraněno.
 5. Timberland by se neměl umývat pod tekoucí vodou a ani méně namočeným v mýdlové vodě. Pokud je umyjete úplně, můžete se okamžitě rozloučit s značkovými botami.
Dobrá rada!

Koupeno Timberland - ihned si zakupte soupravu na péči o boty.

Čištění a údržba nubukového dřeva s nubukem

Nubuk v jeho vnějších parametrech se neliší od nubuk. Až na tonubuckový povlak je mastný film, který se aplikuje během výrobního procesu výrobku. To vám umožní odpuzovat vlhkost ještě více. Olejové nubukové boty se mnohem snadněji čistí než semiš, nubuk. Podle svých vlastností se podobá přírodní kůži. Péče o boty znamená dodržování jednoduchých pravidel:

 1. K odstranění nečistot použijte běžný čisticí kartáč na boty, vlhké ubrousky na boty s mastnou základnou. Pokud nemáte na ruce kartáč nebo speciální hadřík, můžete skvrnu odstranit vlhkým hadříkem.
 2. Chcete-li zachovat atraktivní vzhled obuvi co nejdéle, zakupte speciální nástroj pro péči o nubuk oleje.
 3. Získejte malý kompaktní kartáč, vezměte si ho s sebou. To vám umožní okamžitě odstranit znečištění, než se absorbuje.
 4. Stejně jako u nubukového timbasu nemohou být omyty pod tekoucí vodou.

Čištění a ošetřování kožených dřevin

Je třeba dbát na to, aby se na dřevěných porostech dbalo na nubuk nebo olej. Nejprve vyčistěte velké kousky nečistot měkkým kartáčkem. V případech, kdy jsou boty mokré, nechte je zaschnout a teprve pak se uchyťte k čištění. Dále je otřete suchým, vlhkým, měkkým hadříkem. Použijte ochranný krém, abyste odstranili skvrny a mikroskopické škrábance z kartáče, ubrousků. Dokončete proces čištění leštěním malým kusem sametové tkaniny nebo kartáčem ocasního koně. Polský, dokud kůže získá charakteristikubrilanci. Čištění provádějte večer tak, aby krém měl dostatek času dobře promočit pokožku.

Tip!

Suchá kůže, nubukované výrobky pouze přirozeným způsobem. Nenechávejte je do baterií, ohřívačů, nevysychejte.

Obnovení Timberland

Navzdory opatrnému nošení značkové obuvi dochází k nepředvídatelným situacím, po nichž je naléhavě nutné vyčistit lesy. Obnovte výrobky v následujících případech: dlouhodobé nošení bez včasné péče, znečištění mastnými látkami, potravinovými produkty, strojním olejem, krví.

 1. Není-li dodržena včasná péče, doporučuje se obuv obnovit tvrdou smetanou, gumou nubuk a parou. Proces regenerace: nalijte vodu do hrnce, vařte, vezměte připravenou botu, umístěte ji nad vařící vodu ve vzdálenosti třiceti centimetrů. Po pár minut parní boty. Procházka po vnějším povrchu gumy, kartáč. Pod vlivem páry by nubukové klky měly změkčit, vrátit se do svého původního vzhledu.
 2. Pokud byly na boty nasazeny mastné skvrny, doporučuje se použít účinný levný odstraňovač skvrn Minute. Naneste gelovou látku do kontaminovaných oblastí, nechte ji zcela zaschnout. Pak se štětcem na boty jemně očistěte zbytky zahuštěného krému.
 3. Pravděpodobnost, že se na víno nanese skvrna, šťáva, krev na boty, je stejná jako na oděvu. Zvládnutí znečištěnípomáhat běžné mýdlové vody (základ mýdla). Malé množství mýdla, naneste směs na skvrny měkkým kartáčkem nebo houbou. Roztok otřete, dokud skvrny nezmizí, pak navlhčete měkký hadřík v čisté vodě, odstraňte zbytky mýdla a nečistot.
Stylové timbes vydrží více než jednu sezónu, pokud budete dodržovat základní pravidla péče a čištění. Podpisové boty přijdou k vašemu stylu dokončení. Budou to vaše oblíbené zimní boty.