Jak dát kapesník do kapsy bundy: foto krok za krokem pro začátečníky

V závislosti na střihu oděvu, barvě, struktuře, vybavení, zvolte různé způsoby skládání šátek. Abychom vždy vypadali elegantně a vhodně, je užitečné pochopit - kdy si vzít kapesník, co kombinovat, jak krásné je vložit kapesník do kapsy saka.

Pro které události potřebujete pánskou bundu se šátkem v kapse

Šátek v náprsní kapse není považován za povinný atribut, ale spíše za ornament, nikoli za funkčnípoložky. Nepoužívá se k určenému účelu pro utírání potu, slz, zimy (pro tento účel je užitečný plnohodnotný kapesník, který je uložen v zadní kapse kalhot). Ženy nosí brože, muži někdy používají pro tento účel malou figurku se složeným šátkem, vloženou do horní kapsy bundy nebo boutonniere čerstvých květin. Ale pokud jsou květiny vhodné na svatbách, pak pro více „protokolů“ je lepší použít méně chytlavé detaily.

Je vhodnější zavést konzervativnější klasické modely bez náprsní kapsy nebo použít pro barvitá jednání mezi majiteli, vrcholovými manažery hutního průmyslu, výrobními nebo stavebními společnostmi prostý barevný pasha. Barevný šátek se vzorem, jako příslušenství, může být přidán k výstavě, do divadla, k prezentaci, otevření restaurace, první noc filmu, večírku.

Otázka vhodnosti takové bundy není vždy určována místem (pokud neexistuje žádné omezení pro oblékání, pokud je zapotřebí ocasní kabát nebo jiná forma oděvu), je to spíše svoboda vyjádřit svůj styl, nepříjemnost a strach z vystupování mezi ostatními hosty.

Poznámka!

Styl nošení vám umožňuje vytvořit obraz jako přísný obchod a neformální. Vše záleží na způsobu skládání, barvě, velikosti, materiálu.

Jak si vybrat šátek na bundu

Teprve po výběru obleku, košile, obuvi, kravaty můžete přistoupit k výběru šálu-pashy. Je to jako zvýraznění, navíc, takže by to mělo býtv kombinaci s obecným způsobem. Ti, kteří mají spoustu bund různých barev, střihu, stylu, si můžete vybrat jakékoliv příslušenství, které se vám líbí, s největší pravděpodobností ve velké skříni je oblek pro něj. Pokud není tolik bund nebo jsou stejného typu, je lepší koupit každý šátek pro konkrétní případ.

Náhodné příslušenství, které se kupuje ve spěchu v prvním obchodě, který přišel do ruky, je špatně kombinováno s drahým oblekem. Materiál je důležitý, barvy, elegantní zpracování hran. Hedvábí, samet, gabardine, polyester, len, semiš, satén, bavlna - některá z těchto možností je možná, hlavní věc je kombinovat, ale ne opakovat tkaninu bundy. Stojí za to připomenout více o kravatě, kapesník je lépe kombinován s ním, pokud se liší texturou - k brilantní kravatě, matnému kapesníku a naopak.

Vyberte vhodnou velikost

Neexistuje žádný ideální standard pro každého, různé velikosti jsou vhodné pro stejnou bundu, vše záleží na tkanině, způsobu pokládky, šířce kapsy. Hustší materiál, méně přijatelný jsou parametry - povlečení, vlna, samet, semiš, tam jsou 30x30 cm, 32x32 cm, 33x33 cm, střední velikosti - 35x35 cm, 36x36 cm, 38x38 cm. bavlny Ale hedvábí, satén, tenkých tekutých tkanin je lepší koupit nejméně 40x40 cm, 45x45 cm.

Mohou existovat odchylky od přijatých doporučení, v závislosti na způsobu pokládky, je důležité si uvědomit, že malé šátky během dne padají dolů a ztrácejí se na dně kapsy a husté velké vyčnívají a vypadajíneuspořádaný

Poznámka!

Před nákupem je lepší objasnit šířku kapsy a pokusit se skládat různými způsoby. Poté bude snazší vybrat si.

Jak vybrat správnou barvu

Striktní obchodní image neznamená složité vzory a květinové ornamenty. Obvykle pro takové obleky si vyberou jednobarevné šátky, které v tónu odpovídají sako, košili nebo kravatě. Neměly by být přesně stejné barvy (jinak budou „ztraceny“ na obecném pozadí), přípustné jsou světlejší nebo tmavší odstíny. Nejlepší řešení (takzvané „klasické“) je bílé, což je kombinováno s jakoukoliv tmavou bundou.

Vzory, složité vzory, potisky, puntíky, proužky - to vše je povoleno pro sportovní styl a příležitostné. Je vhodnější pro každodenní nošení a neformální akce. Tyto možnosti častěji vybírají aktivní, kreativní, odvážné osobnosti, pro něž je důležitá individualita a vlastní styl.

Jak krásné je dát kapesník do kapsy pánské bundy: způsoby

Existují klasické přísné kánony oficiálního obrazu, ve kterých by šátek neměl vyčnívat více než 4 cm od okraje kapsy. To se týká obchodních událostí, jednání vlády, kde jsou přísně dodržována pravidla etikety. Někteří muži zároveň dávají přednost ne více než 2 cm Pro neformální nastavení s jasně barevnými kapesníky, položenými luxusně, mohou být hrany prodlouženy na libovolnou délku;nevypadl.

Technika skládání se objevila na počátku 20. století, existuje mnoho z nich, ale metoda závisí především na materiálu. Měkké tekoucí látky, složené v rozích, nebudou udržovat svůj tvar, rozpadat se nebo padat, a hustý len, bavlna, vlna, nebude schopen získat měkké obrysy "koblihy" nebo "mraky".

Poznámka!

Před skládáním vždy musíte železné kapesníky vykládat z lnu, vlny, bavlny, ale neměli byste železné hedvábí a satén.

Jak složit šátek v „prezidentském slohu“ nebo „čtvercovém“ stylu

Nejjednodušší možnost pro ty, kteří nemají rádi komplikovat a experimentovat, ale snaží se dodržovat pravidla oblékání. Nejčastěji se vyskytují na vážných akcích s klasickými kostýmy. Materiál může být jakýkoliv, je lepší zvolit barvivo monofonní.

 1. Přeložte látku v polovině svisle tak, aby okraje zůstaly napravo a záhyb nalevo.
 2. Dno je ohnuto nahoru (je to možné zcela, je to možné až o třetinu nebo tak, aby zůstalo 2-3 cm výše).
 3. Vložení do kapsy, narovnání záhybů.
Poznámka!

Počet ohybů závisí na velikosti šálu a šířce kapsy, které by neměly vyčnívat o více než 2 cm, aby se neohýbaly, ale zůstaly stejné.

Jak udělat jeden roh od šálunáprsní kapsa

Jedna z nejjednodušších metod, ideální pro oficiální recepce a oslavy, stejně jako pro každodenní nošení a neformální setkání. Je lepší zvolit šátek monofonní nebo s geometrickým vzorem (buňka, proužek), z bavlny, vlny, lnu. Měkké materiály se posouvají, rozkládají, deformují.

 1. Složte polovinu ve tvaru trojúhelníku.
 2. Boční rohy jsou zabaleny dovnitř, nejprve vlevo, pak vpravo.
 3. Vložený do kapsy s přehnutím dovnitř, s ostrým úhlem nahoru.

Jak skládat kapesník ve dvou rozích pro náprsní kapsu

Pro tuto metodu jsou hedvábné pašy s potiskem vybírány, kontrolovány, puntíkovány s „monogramy“. Jednoduchá variace, která může být použita ve všech situacích. Když se složí, dva rohy by měly vypadat shora.

 1. Dali šátek do kosočtverce, skládali ho na polovinu vodorovně, ale ne podél roviny, ale mírně úhlopříčně, aby vytvořili 2 vrcholy, které vypadají jako hory.
 2. Levá strana (asi třetina) je složena dovnitř.
 3. Pak také sklopte pravý roh do středu.
 4. Uvnitř kapsy, narovnávání obou rohů.

Jak složit šátek se třemi rohy

Tímto způsobem je dobré skládat husté materiály (ložní prádlo, bavlna, semiš), dobře si udržují tvar. Základna není ani ve složeném stavu, takže měkké kapesníky se otočí nebo sklouznou dolů. „Tři rohy“ budou relevantní jak na oficiální schůzce, tak i naneformální prostředí ve sportovní bundě a sako. Výhodnější bude vzhled jasných barevných barev a vzorů.

 1. První etapa je stejná jako ve 2 rozích (přeložte na polovinu, tvoří dva rohy nahoře).
 2. Levý okraj je zabalen do 3 rohů.
 3. Pravá strana je ohnuta dovnitř směrem ke středu.
 4. Opatrně sklopte vnitřek kapsy tak, aby se neotáčel.

Jak správně skládat kapesník tak, aby vytvořil polygon
"Koruna"

Ve skutečnosti, stejná metoda jako předchozí, pouze tři ostré úhly shora jsou získány místo tří. Doporučení pro tkaniny, vzory, aplikace jsou také podobné.

 1. První etapa je stejná jako ve 2 a 3 rozích (přeložte na polovinu a tvoří 2 rohy nahoře).
 2. Levý okraj je zabalen tak, aby vytvořil 3 rohy.
 3. Pravá strana je také ohnutá nahoru, dokud se z výše uvedeného pohledu nevytvoří 4 rohy.
 4. Vytvořený ostrý úhel ve spodní části může být ponechán tak, jak je, nebo jej můžete otočit nahoru, ale tak, aby okraj nevypadal zpoza horních rohů.
Poznámka!

Metody „3 rohů“ a „Koruny“ jsou velmi podobné, které si vyberete, závisí na struktuře šálu, velikosti kapsy a náladě. Čtyřúhlý polygon je stabilnější a méně pravděpodobný neúspěchuvnitř.

„Donut“ nebo neformální způsob, jak udělat krásné volné rohy

Tato metoda se nazývá „chmýří“ z důvodu vzdušnosti a lehkosti, která se získá po přidání. Vhodnější pro neformální styl, neformální setkání, termíny, procházky. Čtvercový vzor, ​​orientální okurky, hrášek, proužek, může být jak na šálu, tak na košili (hlavní věc není zároveň). Téměř nepoužívejte pro svátky a přísné obleky.

 1. Kapesník se ve středu v rozloženém stavu odebere a zvedne nahoru, takže se uvolní konce.
 2. Upevněte ji druhou rukou ve středu, na jedné straně vytvořte volné konce a na druhé pompézní.
 3. Složte polovinu.
 4. Umístěna v kapse s volnými rohy nahoru, druhá část je o něco kratší a je umístěna na vnitřní straně.

Jak hodit kapesník ve stylu „obláček“ nebo „mrak“

Tato neformální metoda se používá a skládá stejným způsobem jako „kobliha“ s volnými rohy. Jediný rozdíl spočívá v tom, že po přeložení do kapsy se umístí s nádhernou částí nahoru a se svými volnými hroty směrem dovnitř (takže nevyčnívají ven). Vypadá dobře s příslušenstvím z lehce tekoucích tkanin.

Poznámka!

Je-li kapsa velmi hluboká a kapesník je malý a neustále se vklouzne dovnitř, můžete na dno umístit malý kus látky nebo ubrousku (je důležité, aby nebyl velký a vytvořil drsnost na vnější straně bundy).

Jak vložit kapesník do kapsy na sako, aby se vytvořil okřídlený obláček

Vypadá působivěji hedvábím nebo saténovou tkaninou, ale můžete si vzít hustší materiály. Zřídka se používá, tak vhodné pro ty, kteří jsou ochotni vyniknout a nebojí se být středem pozornosti. Bude to vhodné v každé situaci, s přísným oblekem a smokingem.

 1. Sklopte na polovinu a vytvořte trojúhelník s úhlem dolů.
 2. Nyní jsou boční rohy sklopeny dolů do středu, dokud není vytvořen diamant.
 3. Kapsa je umístěna s vyklopeným výřezem.

Jak do rukou kapsy ženichovy bundy vložit vlastní šátek do hrudníku

Volba metody do značné míry závisí na formátu svatby, stylu, barvě bundy, charakteru ženicha. Pokud se jedná o velkolepou akci s kódem oblečení, velkým počtem hostů z podnikatelského prostředí nebo úředníky, je vhodnější udělat „prezidentský záhyb“, „rohy“, „okřídlený šluk“. Pro svatby, kde je možný méně přísný styl, zvolte „šluk“, „koblihy“, „korunku“. Bílý hedvábný šátek vypadá velkolepě s tmavým pánským oblekem.

Poznámka!

Někdy je obtížné upevnit šátek tak, aby nespadl do beztvaré hmoty, nerozpadl se, nevypadl. V takových případech je lepší použít kov.svorka, která ji pevně fixuje na záhyby, což umožňuje udržet tvar.

Závěrem

Člověk by se neměl zdržovat na jedné metodě, vždy existuje prostor pro rozmanitost života. Určitě si můžete vybrat nejjednodušší variantu a použít ji v jakékoli situaci, protože proč komplikujete život? Možná, že pro některé to je docela přijatelné vzhledem k nedostatku zvláštní lásku k oblékání a přísné obleky, ale můžete být kreativní a použít jinou metodu pro různé události překvapit a přitáhnout pozornost pokaždé. Styl nejen správně vkládá kapesník do saka, ale také vnitřní sebedůvěru, kombinaci textur, stylů, barev, doplňků. Nestačí jen sledovat módu a pozorovat etiketu, je důležité najít to, co vás činí stylovým a elegantním v každém prostředí.