Jak demontovat nádrž na toaletu tlačítkem: instrukce pro demontáž

Instalatérství se může zlomit a každý to ví. Nejjednodušší způsob je zavolat instalatéra, ale pokud víte, jak jsou tvarovky WC cisterny navrženy, můžete je opravit sami. První myšlenka, která vyvstane, když se snažíte o samo-opravu - jak odstranit kryt z cisterny moderního WC? Na první pohled to vypadá komplikovaně. Například modely Roca nebo Jika s tlačítky. Hlavní je správně odšroubovat tlačítko a dostat se k ventilu.

Obecná doporučení pro manipulaci s toaletou

Jelikož je odtokový systém uvnitř nádrže, je nutné jeho horní část odstranit. Modely tlačítek jsou na externím zařízení podobné. Je mnohem snazší se vyrovnat se starými toaletními mísami. Jejich kryty lze snadno zvednout nahoru a po opravě lze rychle vrátit na původní místo.

Při demontáži krytu nikdy nevytahujte ventil rychle. Je důležité si pamatovat na posloupnost, ve které jsou všechny její prvky umístěny, aby nedošlo k chybám během montáže. Kryty nádrží jsou z keramiky amůže být poražena nepřesnou manipulací. Připravte si malou nádobu předem. V něm budete muset dát všechny upevňovací prvky, spony a další díly.

Při demontáži armatur nepoužívejte nadměrnou sílu, vše dobře upravujte. Pokud se tlačítko zpočátku nedává, nemůžete ho zaklepat kladivem nebo kleštěmi: křehké části se mohou zlomit a bude těžké nebo nemožné najít ty samé. Nejlepší je pokusit se jej ručně odšroubovat. Při neexistenci výrobních vad nebo vážného poškození uvnitř lze snadno odšroubovat.

Co může vniknout dovnitř

Pokud je plovák poškozen, přestává zadržovat vodu v nádrži a začíná přetékat přes jeho hrany. V tomto případě musí být starý plovák nahrazen novým. Když je plovák prázdný, může dojít k jeho odtlakování, protože se neustále dotýká vody.

Dobrá rada!

Zlomenina nebo díra je dočasně uzavřena páječkou, ale po 1 nebo 2 měsících musí být plovák stále změněn.

Když selže páková část plováku, musí být také zcela vyměněna.

Vada v výztuži může být vyvolána nesprávnými instalatérskými činnostmi. Pokud byla instalace vůle spoje provedena s odchylkami od přijatých norem, dochází k uvolnění upevňovacích prvků. Takovou vadu lze snadno odstranit. Stačí otočit nahoru ve směru hodinových ručiček.

Pokud selže uzavírací ventil, může unikat voda. TestovatUzavírací ventil je jednoduchý: musí být lehce stlačený rukou. Jestliže toky vody, pak příčina poruchy je v ní. Kotva se demontuje, nádoba se vyčistí - včetně dna. V případě potřeby vyměňte staré těsnění za nové. Totéž se provádí s deformací membrány sifonu.

Jak odstranit nádobu s jedním tlačítkem

Každá toaleta je vybavena systémem, který čerpá vodu a řídí její množství. Většina prvků je vyrobena z plastu a neželezných kovů a jsou ovládána pomocí tlačítek.

Sejmutí víka WC nádržky jedním tlačítkem je snadné. Mechanismus ventilů u starých modelů je vybaven tlakovou maticí, která upevňuje kryt. V nových modelech se tato role matice provádí pomocí tlačítka s jedním tlačítkem nebo se dvěma tlačítky. Akční algoritmus je jednoduchý a vypadá takto:

 • klikněte na hlavu;
 • vypustí trochu vody;
 • opatrně otočte doleva;
 • vyčnívat z objímky až na konec;
 • demontáž tlačítka a jeho demontáž otevřete kryt.

Má-li nádrž dvě tlačítka

Odstranění víka toalety jedním tlačítkem je mnohem jednodušší než u dvou. S tímto designem bude o něco těžší rozebrat - díky různým metodám fixace. Postup opravy vypadá takto:

 • malé tlačítko je stisknuto;
 • objeví se vnitřní stěna;
 • na stěně je malá drážka, za kterou je držák;
 • skrz drážku, pomocí šroubováku, stiskněte pojistný prvek;
 • vytáhněte velké tlačítko apak - malý;
 • odšroubujte čep pod nimi.

Po těchto manipulacích bude snadné otevřít víko záchodové mísy (nádrže).

Existují cisterny s niklovou dekorativní podložkou. Nejprve je třeba odšroubovat, pak otevřete víko přes záchodovou mísu. Nyní zbývá stisknout závorky-západky uvnitř tlačítka a uvolnit je z upevňovacích prvků.

Jak demontovat záchodovou mísu

Pokud potřebujete zcela vypustit odkalovací nádrž - je to také proveditelný úkol. Obvykle se upevňuje na dva šrouby, jejichž průměr je od 5 do 7 mm. Upevnění se může skládat ze dvou čepů, na kterých je na obou stranách závit. V moderních toaletních miskách již nejsou žádné uzávěry z oceli.

Nádrž je upevněna za záchodovou mísu. Stojí na keramické polici se dvěma otvory souosými s otvory na dně nádrže. Skrz ně procházejí kolíky pro upevnění oboustrannými těsněními a maticovou spojkou. Nádrž je připojena k misce tryskou. Místo jejich spoje je izolováno speciálním tmelem tak, aby voda neprošla na podlahu.

Algoritmus akcí při práci je následující:

 • překrývají vodu;
 • odpojte trubku (hadici);
 • vyprázdněte nádrž, zcela vypusťte vodu;
 • odšroubujte tlačítko závěrky;
 • sejměte kryt;
 • voda zůstává zachycována měkkým hadříkem nebo absorpční houbou;
 • vyšroubujte matice pod policí;
 • opatrně zvýšit kapacitu;
 • změněno na vhodné místo pro práci.

Jak demontovat vypouštěcí mechanismus

Jedno nebo dvě tlačítka zajišťují dvojité vypouštění vody. Odtokový mechanismus se skládá ze dvou prvků: jeden vypouští vodu a druhý sbírá do nádrže. Udělal takové návrhy různými způsoby. Může to být hlava se dvěma tlačítky (velká i malá), jakož i závit pro ventil. Někdy je závitová část umístěna ve spodní části mechanismu ventilu. Konstrukce má těsnění těsnění a upevňovací matici. Po odstranění krytu a tlačítek odstraňte těsnění. Vypadá to jako gumový kroužek a jeho vnitřek má tvar pravidelného pětiúhelníku. Systém náboru vody je stejný.

Viz také

Jak se zbavit kondenzátu na záchodové míse a možných příčin vzniku: odstranění problému

Problém je v tom, že když se sanitární zařízení v koupelně hromadí kondenzát není neobvyklé, dává to skvělý ...

Vnitřní vybavení moderních modelů je vyrobeno z plastu. Dříve to bylo kovové a šlo dolů kvůli tvorbě rzi. Plastové armatury se snadno demontují a znovu sestavují. Pokud je prvek zcela mimo provoz, je snazší koupit nové „vnitřnosti“ než hledat konkrétní část. „Generální oprava“ toalety často končí úplnou výměnou armatur.

Jak odstranit cisternu ze staré toalety

Pokud jste se stali vlastníkem staré záchodové mísy, budete ji muset často opravovat. Výhodou starých modelů je jejich oprava.mnohem jednodušší než nové. Jejich design není složitý, protože v něm nejsou žádné „dvojité knoflíky“.

Ve starém záchodě je vždy plovák, který je „zodpovědný“ za soupravu a vypouštění vody. Metoda trakce řízená vypouštěním: musíte vytáhnout rukojeť umístěnou nahoře nebo vytáhnout lano, které uvede mechanismus do činnosti. K odstranění krytu odšroubujte rukojeť odtoku a matici s podložkou. Armatura starých cisteren vypadá jako plovák a typ pákového ventilu. Připevňuje se na vnitřní stěnu kontejneru dvěma otvory ve dně.

Někdy můžete vidět kohoutky ve starých nádobách pro odvodnění. Jsou drženy šroubovákem, nezapomeňte na matice, které jsou níže. Je třeba je opatrně odšroubovat, šrouby upevnit šroubovákem tak, aby se nemohly houpat. Pro úplnou demontáž výztuže je nutné vyšroubovat další dva šrouby, které drží drenážní kolébku. Po odpojení hadice se modul vytáhne.

To je zajímavé!

Stále lze vidět cisterny se starými pákami. Jsou uloženy v boční stěně kontejneru a víko není upevněno.

Vlastnosti obalů zahraničních modelů

Máte-li záchodovou mísu Ifo, budete potřebovat plochý šroubovák k odstranění víka. Pod tlačítkem najdete matici. Odšroubujte ho klíčem a vyjměte malou nádobku, která vypadá jako šálek. To je drženo tlačníky, a jestliže vy stisknete je současně, pohár zvedne se. Poté, co se otočínahoře je kryt opatrně vyjmut a odstaven.

Kryt modelu „Ica“ se odstraní následovně: nejprve se odšroubují dvě tlačítka a poté šroub. Budete potřebovat šroubovák Phillips. Po vyjmutí lze skleněný kryt snadno vyjmout. Pokud jste si zakoupili „solidní“ toaletu od firmy Gustavsberg, stiskněte tlačítko uvnitř, najděte drážku pro klíč a vytáhněte konstrukci pomocí plochého šroubováku. Ve spodní části najdete plastovou matici, kterou je také třeba vyšroubovat.

Instalované WC mísy

Zařízení - speciální konstrukce cisteren. Instalační modely jsou uspořádány tak, že při analýze nádrže je nutné stěnu částečně zbourat. Kryt je odstraněn podle následujícího algoritmu:

 • lehce stiskněte tlačítko níže;
 • sejměte, zvedněte nahoru;
 • vyšroubujte šrouby křížovým šroubovákem;
 • opatrně vyjměte svorky;
 • sejměte písty z plastu;
 • sejměte držáky;
 • zmáčkněte horní držáky;
 • odstranit oddíl;
 • zablokujte vodu v nádrži a pohybujte baterií až na konec;
 • sejměte mechanismus ventilu a kolébku;
 • otočte okvětní lístky a odstraňte spodní zámek.

Proplachovací ventil není nutné demontovat. Při analýze odstraňte pouze horní část. To provedete otočením proti směru hodinových ručiček. Horní část ventilu je oddělena. Odtokový mechanismus je menší a nyní se dá snadno vyjmout z nádrže.

Pravidla péčesanitární keramika

\ t

Je třeba vždy dbát na to, aby vodovodní instalace byla vždy uložena tak, aby se v ní nevyskytovaly usazeniny močového kamene a jiných látek. Nejlepším způsobem, jak tomu zabránit, je pravidelně čistit toaletu jednoduchými prostředky. Měkké prášky jako Pemolux jsou velmi vhodné. Pro čištění rzi a stop vody můžete někdy použít „Sanoks“.

Keramika je materiál, který je odolný vůči domácím chemikáliím, nelze jej však čistit železnými kartáči. Povrch výrobku se rychle opotřebovává a získává nevzhledný vzhled. Pro vnitřní čištění nádrží se někdy používají speciální nástroje, aby se zabránilo předčasnému opotřebení ventilů a jejich ucpání.

Viz také

Jak odstranit vodní kámen na toaletě: nejlepší prostředek k odstranění vápna

Je dobré, když toaleta vypadá čistě a bíle, ale tomu tak není vždy. Hodně záleží na stavu vodovodu a vody ...

Aby vaše toaleta vždy vypadala čistě, používejte vždy kartáč. Čas od času jej ošetřujte dezinfekčními prostředky. Jeden z nich - obyčejný "bílý". Může být vždy použit, pokud osoba není alergická na sloučeniny obsahující chlor. Dezinfikuje a čistí, zanechává v záchodě příjemný a lehký zápach čistoty.

Pokud se vyskytnou problémy s proplachovací nádržkou, může každý „třídit“ systém dvoukomorového systému, rozložit mechanismus aopravit poškození. Hlavní věc je dělat všechno opatrně a pečlivě.