Jak dezinfikovat boty z hub

Houbové nemoci chodidel se velmi snadno přenášejí, pokud se nedodržují jednoduchá hygienická pravidla, ale je velmi těžké a dlouhé léčit. Pokud navštívíte veřejné sprchy, bazén, koupel, musíte pečlivě sledovat stav nohou, v žádném případě nepoužívejte boty někoho jiného, ​​břidlice, pantofle.

Pokud zjistíte plísňovou infekci nohy nebo nehtů, musíte osobně dezinfikovat všechny své boty a své rodinné příslušníky. Preventivní dezinfekce obuvi z houby po návštěvě veřejných prostranství, kde si musíte sundat boty, nebude zbytečná.

Nemyslete si, že houba, která ovlivňuje kůži a nehty na nohou nebere kořen do bot. Naopak u opotřebovaného páru se patogen cítí velmi pohodlně - uvnitř tenisky nebo boty není příliš suchý, teplý, a to je ideální podmínky pro aktivní reprodukci nejmenších sporů. Rozhodli jsme se podrobně analyzovat všechny známé metody dezinfekce obuvi a sdílet informace s čtenáři.

Nejjednodušší prevencí je větrání a suchost

.

Aby se nevytvořily podmínky pro houby pro reprodukci a aktivní růst, pára pravidelně vysychá a suší.

Důležité!Pokud vaše boty nebo boty mokré, můžete je nenosit suché. Mokrá obuv představuje skutečné riziko vzniku plísňových onemocnění.

„Vzduchové lázně“ pro boty by měly být pravidelné. Velmi dobré, pokud odstraníte páru pro skladování, vložte do krabice pytel silikagelu. Vytvoříte tak podmínky, ve kterých se vlhkost netvoří.

Preventivní péče o hosty

Setkáte se s hosty, nabízíte jim pantofle? Samozřejmě, nabídka. Pokud není žádný speciální pár pro hosty, laskavě darujte své. Všechno je v pořádku - milují vás pro laskavost a pohostinnost. Houba vás také bude milovat, neváhejte. A spěchejte se usadit ve velkorysých pantoflích majitele.

Při přijímání hostů je třeba dodržovat několik preventivních pravidel:

 • pro hosty je třeba poskytnout samostatné boty - pantofle, žabky a tak dále.
 • Po opuštění hostů musí být všechny páry, které se nosí během večera, dezinfikovány! Jednoduché vysílání zde není dostačující, protože nelze předpokládat, že tentýž pár příště zachytí stejný host.
S takovou péčí o domácí obuv neexistuje riziko plísňových onemocnění.

Cesta do socialistické nemocnice

Je to malá odchylka, kterou potřebujeme, abychom se naučili nejúčinnější a nejspolehlivější způsob dezinfekce bot z hub. Pokud si vzpomínáte, že po přijetí do nemocnice bylo vydáno nejen nemocniční oblečení, ale i pantofle, které byly po propuštění každého pacienta dezinfikovány. Udělalje to takto:

 1. Noste ochranné rukavice a masku a opatrně otřete opotřebovaný pár ven a dovnitř 25% roztokem formalinu nebo 40% roztokem kyseliny octové.
 2. Tam byl vložen tampon, hojně zvlhčený stejným prostředkem, uvnitř boty.
 3. Pantofle po dobu 24 hodin byly umístěny do plastového sáčku, který byl utěsněn (pevně svázán).
 4. Po expozici byl pár ventilován, dokud formalínový zápach zcela nezmizel.

Aby se vyrovnal účinek formalínových zbytků na kůži během další ponožky, byly boty dodatečně ošetřeny tamponem namočeným ve zředěném amoniaku (1: 1).

Sovětský způsob zpracování hub a nepříjemného zápachu v botách neztratil svůj význam. Pokud se nezmění dezinfekční prostředky. K nahrazení toxického formalinu přišlo řešení "Formidron", přizpůsobené pro použití v každodenním životě. "Formidron" má také štiplavý zápach, ale je daleko od svého předchůdce, formalinu.

Zpracování nástrojem Formidron se provádí podle stejného schématu popsaného výše. Použití kyseliny octové z houby je dostačující, ale vyžaduje vysokou koncentraci kyseliny octové (40%). Pravidelný stolní ocet není dobrý, používejte dvakrát ředěný ocet.

Důležité! Při zpracování obuvi nezapomeňte manipulovat s vložkami. Při detekci mykózy nohou je lepší staré stélky zlikvidovat a nahradit je novými.

Moderní prostředky boje

Vysvětlit houbu a zabránit jejímu výskytu pomůže modernídezinfekční prostředky a antiseptika, která jsou netoxická a mají silný zápach. Toto je:

 • 1% roztok chlorhexidin diglukonátu;
 • 0,01% roztok Miramistinu.
 • 3% peroxid vodíku.
 • roztok manganistanu draselného (nasycená barva).

Řešení lze zakoupit v každé lékárně. Pokud zvolíte Miramistin, koupit lék ve formě spreje, takže zpracování obuvi z houby bude lepší. Scénář je stejný jako u staré sovětské metody. Pravý čas pro vysílání je téměř nevyžadován, moderní nástroje nezanechávají zápach.

Ve stejné lékárně si můžete zakoupit specializované spreje, které lze použít k dezinfekci bot z houby, to jsou:

 1. Mico-stop;
 2. Dezavid
 3. Bicin;
 4. Lamicon;
 5. Ekozoderil.

Použijte některý z vybraných léků v souladu s pokyny.

Pomoc při ultrafialovém záření

Boty, boty, pantofle a jiné mohou být ošetřeny speciálními zařízeními, která pracují na bázi ultrafialového záření. "Thimson", "Xenelite" práce na bateriích, jsou investovány dovnitř po určitou dobu. Tyto přístroje je nutné používat podle návodu. Jejich jedinou nevýhodou je cena, nástroje jsou poměrně drahé.

Domácí asistenti

Boty, boty, tenisky je možné zpracovávat bez utrácení peněz. Nabídka tradičních receptů:

 • alkohol nebo vodka. Boty se třely tamponem.
 • suchá soda nebo mouka. Jen párusnout v noci s práškem, který po pečlivém vyčištění.
 • aktivní uhlí. Několik tablet umístěných v každé instanci páru v noci spolehlivě uvolňuje vlhkost a nepříjemný zápach.

Pokud je detekována mykóza

Pokud máte plísňové onemocnění, musíte být obzvláště opatrní. Pravidelná léčba, individuální hygiena a časté zpracování všech, bez výjimky, obuvi - povinné pravidlo.

Zvláštní pozornost si zaslouží ponožky, punčochy, punčochové kalhoty. Pokud nemohou být vařeni, měli by být nemilosrdně vyhozeni, jinak se nemohou vyrovnat s plísňovou infekcí. Dokonce i nejdražší léčba bude neúspěšná, pokud bude zachován kontakt s ponožkami infikovanými houbou.

V průběhu léčby je četnost léčby dvojice, kterou nosíte, jednou za tři dny. A mělo by to být vážná dezinfekce bot proti houbám, s pokládkou v balení a dlouhou expozicí.

Pozornost, hygiena a péče jsou spolehlivými obhájci houbových chorob.