Jak drhnout lepidlo moment z rukou doma: jednoduché způsoby

Téměř každý musel alespoň jednou provést drobné opravy předmětů do domácnosti lepidlem. Nejčastěji používaným lepidlem je doma „Moment“ nebo „Druhá“, méně často další superglue, která také téměř okamžitě vysychá. Ale ne každý používá elementární prostředky individuální ochrany, a proto není často možné chránit ruce před lepidlem během práce. Jaké kroky odstranit z jeho rukou, pokud jste stále čelili takové příležitosti?

Odstranění lepidla z kůže rukou lidovými metodami

Hlavní a velký problém: najít účinný způsob, jak rychle a bezbolestně odstranit lepidlo z kůže kůže s minimálním rizikem.

Lidové léky jsou používány častěji na prvním místě, protože v každé domácnosti existují přísady na výrobu receptů:

Přečtěte si také

Jak a jak umýt akrylovou barvu z rukou, oblečení, linolea, plastu, kartáčů

Akrylové barvy jsou velmi oblíbené a používají se v mnoha typech oprav a dekorativních prací. Nicméně, po ...

 1. Slunečnicový olej. Recepce je velmi jednoduchá a v doměKaždá osoba v každém případě je kapka slunečnicového oleje. Tento postup je poměrně snadno proveditelný: vezměte několik vatových tampónů, hojně je zavlažujte rostlinným olejem a naneste na špinavou plochu, pak se pomalu třepte kruhovými pohyby, pak si umyjte ruce mýdlem teplou vodou. Hlína by se měla přesunout do jiné fáze tření. Stojí však za to, aby se „poškození“ střízlivě posoudilo a pochopilo se, že takové opatření je účinné, pokud je kůže malá a tenká vrstva lepicí hmoty.
 2. Sůl. Znečištěnou končetinu držte v teplé vodě, posypte ji lepící fólií a několik minut ji intenzivně třepte. Měla by se tvořit bílá pěna. Později omyjte výslednou směs z rukou pod tekoucí vodou, a pokud je to nutné, můžete postup opakovat, ale nepřehánějte to, protože sůl je alkalická, a může velmi jíst až kůži.
 3. Roztok mýdla .Sledujte, jak jste na povrchu rukou našli lepidlo - ihned je dobře mýdlo a opláchněte pod tekoucí vodou. Tento postup proveďte ihned po nanesení adhezivní hmoty na pokožku, protože pokud má i málo lepidla čas (a proces „zamrznutí“ je rychlý), pak tato metoda bohužel není účinná.
 4. Ocet. Před použitím následující metody nejprve zkontrolujte povrch kůže, na kterém bude provedeno další opatření pro odstranění lepidla, aby se zjistilo poškození. Pro tuto metodu zahřejte trochu vody v oddělené nádobě adejte tam několik kapek octa, pak na chvíli spusťte znečištěnou končetinu.

Odstranění lepidla z kůže pomocí chemických látek v domácnosti

Ve výjimečných případech se doporučuje používat chemikálie pro domácnost, pokud nebylo možné superglue čistit jemnějšími metodami. Tyto látky jsou velmi agresivní a mohou poškodit kůži:

 1. Aceton. Tento způsob odstraňování lepidla je vhodný pouze pro osoby s normálním typem pleti, protože aceton silně schne. Před použitím této metody zkontrolujte, zda nedošlo k poškození kůže. Vezměte starý kartáček na zuby nebo ruční kartáč, ponořte ho do acetonu a otřete ho na špinavou kůži těžkými pohyby. Poté si důkladně umyjte ruce mýdlem a namažte ruce mastným krémem.
 2. "Dimexid". Tento zdroj lze zakoupit v nejbližší lékárně. Jeho aplikace je poměrně primitivní: promaknite bavlněný tampón s takovým nástrojem a připevněte se na špinavou plochu, lepidlo musí volně "odcházet". Po skončení manipulace si umyjte ruce dobře mýdlem a teplou tekoucí vodou.
 3. Bílý duch. To je poměrně agresivní rozpouštědlo, takže při použití této metody je třeba mít na paměti, že s takovým nástrojem byste se měli chovat velmi opatrně. Způsob manipulace je podobný předchozímu způsobu.
 4. Anticle. To lze zakoupit ve stejném obchodě, kde jste zakoupili lepidlo. Metoda aplikace také není obtížná - aplikujte kompozici na houbu a podívejte se na její obarvený povrch anechte několik minut. Poté omyjte kompozici, měla by se odstranit lepidlem.

Důležité!

Používejte tyto metody s maximální opatrností, protože se obtížně spalují. Výše uvedené metody jsou vhodnější pro muže s hrubou kůží než pro ženy. Zabraňte kontaktu výrobku s čistou pokožkou!

Odstranění lepidla z rukou brusivy

Brusiva jsou obvykle používána jako poslední možnost, pokud nejsou k dispozici žádné zdroje nebo některá z výše uvedených metod již nepomáhá. Brusné nástroje jsou poměrně účinné, ale pečlivě je používejte, můžete se jen zranit. Při výběru brusného prostředku je také vhodné zvážit přístup. Nejčastěji používaná pemza, pilník na nehty nebo brusný papír, ale pouze jemnozrnné, jako hrubozrnné na kůži jsou nebezpečné.

Odstraňte lepidlo z nehtů

Hřebíky, podle definice, pokud jde o odstraňování lepivé hmoty z nich, jsou spíše problematickým prostorem a složitost je často zhoršena skutečností, že estetický vzhled nehtové desky musí být také zachován. „Operace“ pro deportaci lepidla z nehtové desky by měla být zahájena před jejím odstraněním pomocí pilníku na nehty: jemně odloupněte vrchní vrstvu, dávejte pozor, abyste se nedotkli kůžičky v blízkosti nehtu. Další krok: ponořte prsty do teplé vody, abyste je změkčili a nejsnadněji vyprázdněte zbytky z lůžka nehtu. Bezprostředně poté vyčistěte nehtovou deskumacerace pomocí vatových tampónů. Zbývající lepidlo by se mělo volně uvolnit.

Důležité!

Je-li oblast zasažená lepidlem dostatečně tlustá, pak po vyčištění vrchní vrstvy abrazivem použijte aceton nebo slunečnicový olej a pak je namočte.

Jak odstranit lepidlo z kůže

Níže uvedené pokyny vám pomohou zabránit dalšímu poškození pokožky a vyhnout se zraněním, která mohou způsobit vážné problémy.

 1. Nelze „odtrhnout“ již vysušené lepidlo z kůže, protože je vysoce pravděpodobné, že se může dostat s kůží.
 2. Je nežádoucí používat kyseliny a zásady, protože po použití těchto zdrojů budete pravděpodobně mít více zranění.
 3. Neodstraňujte lepidlo s noži, nůžkami a jinými propichovacími předměty. Odstraníte lepidlo, ale vaše kůže se po takových barbarských manipulacích „zotaví“ po dlouhou dobu.
Viz také

Jak čistit lepidlo na prádlo PVA doma

Skvrny na oblečení nejsou neobvyklé, zejména z lepidla. Pokud si nejste opatrní, můžete to zkazit ...

Recenze

Marina Štěpánová

Nedávno také "chytil" a lepidlo proudilo z trubice, lepilo celou dlaň ke mně v tlusté a tlusté vrstvě. Zkoušel jsem metodu s acetonem a brusným papírem. Zřejmě ze zoufalství překypovala a rozřezala kůžičku bez toho, aby věnovala velkou pozornostvyužil aceton. Řeknu vám cestu: efektivní, ale jak ukázala moje osobní zkušenost, v takových situacích byste neměli ztratit hlavu a následovat rady.

Konstantin Yan

Pracoval v dílně s superglue "second", to je ten, který lepí všechno skutečné v sekundách, reflexivně, aniž by věděl proč, rozhodl se dotknout prstem lepidlem s jiným prstem a oni, samozřejmě, přilepená k sobě. Nevěděl jsem, co dělat v takové situaci, protože to nebylo jen odpojení, našel jsem váš článek, a našel jsem vhodný způsob s octem, a opravdu, jako by to bylo kouzlo, po několika minutách jsem mohl otevřít prsty. Pravda, stále jsem využil pilníku na nehty a stopy po lepidle byly pryč.

Existuje více než tucet různých metod, jak se zbavit lepicí hmoty z kůže. Je třeba mít na paměti, že před použitím metod s pomocí chemikálií, je třeba test na alergickou reakci. Při použití předložených opatření nezapomeňte na bezpečnost. Příště, aby se to neopakovalo, doporučujeme pracovat s rukavicemi a zástěrou.