Jak drhnout voskovou tužku z tapety

Pokud je dítě doma, často se setkáváme s různými druhy znečištění. Velkým problémem je kreslení na stěnách, nábytku a oblečení s odolnými fixy, nátěry, kvaš. Obzvláště těžké odstraňovat skvrny pocházející z voskových tužek.

Voskové tužky obsahují nerozpustnou látku - parafín. Je obtížné je odstranit z povrchu, zejména z papíru. S vědomím některých triků se však můžete pokusit odstranit dětské kresby z různých povrchů.

Metody odstraňovánívoskovýchznaček

Nejběžnějším způsobem odstranění vosku je mechanické působení gumy nebo špachtle. Lehké lisovací pohyby prováděné na místě znečištění několikrát. Metoda je vhodná pro odstraňování stop z voskových pastelek z plastových panelů a tapet.

  • Existuje mnoho populárních rad, jak se zbavit voskových skvrn. Mnoho ženy v domácnosti používají šikovný nástroj - jedlá soda. Je k dispozici v každém domě a je ideální pro čištění. Soda má mírný bělící účinek, nepoškozuje povrch materiálu a dobře odstraňuje znečištění. Připravte si kaši ze sody: přidejte čajovou lžičku vody do lžičky prášku a naneste ji na znečištění.Místo můžete ošetřit měkkou stranou houby. Je vysoká pravděpodobnost, že značky vosku zmizí.
  • Jako alternativní způsob odstraňování skvrn použijte gumové lepidlo. Skládá se ze silikátů, na povrchu tvoří film a odstraňuje vosk. Tato metoda je ideální, pokud je špinavá zeď s netkanou tapetou. Určitě nebudou poškozeny. Na místo znečištění se nanese tenká vrstva lepidla a čeká na úplné vyschnutí. Po 5 minutách působení se lepidlo odloupne od tapety spolu se zbytky vosku.
  • Pro čištění se často používá zubní pasta. Okamžitě odstraní některé voskové znečištění způsobené vstupními komponenty. Pastu lze použít k čištění nejen stěn s tapetou, ale také různých materiálů: plast, laminát, linoleum. Nepoškozuje povrch a jemně na něm působí. Vložte tenkou vrstvu stop tužky a počkejte, až úplně vyschne. Pak se kousky mražených těstovin odvalují z povrchu. Znečištění by nemělo zůstat.
  • Krém na holení má podobný účinek. Je distribuován na kontaminovaném povrchu v rovnoměrné vrstvě až do úplného vyschnutí. Jakmile se pěna popadla, čistí se pěnovou houbou. Krém na holení lze použít k čištění jakéhokoliv nábytku, podlahy a stěn. Je naprosto neškodný a nezpůsobuje poškození vnitřních předmětů.

Jelikož vosk je parafín, podléhá škodlivým účinkům tuků. Rostlinný olej a majonéza obsahují jen hodně tuku a můžete si je vyzkoušetjako účinný prostředek boje proti voskovým značkám. Několik kapek rostlinného oleje nebo majonézy se kape na bavlněnou podložku a potřísní znečištěnou plochu, dokud nezmizí skvrna.

Metody tepelného čištění

Tepelné metody vystavení zbytkům vosku zahrnují jejich odstranění železem nebo vysoušečem vlasů. Vosk má bod tání 60 stupňů. Při této teplotě se stává duktilní a křehká. Zpočátku musíte na místo znečištění umístit častý suchý hadřík a pak na něj spustit horké železo nebo nasměrovat proud vzduchu ze sušičky. Při vystavení teplotě bude vosk nucen přejít na povrch hadru. Postup se provádí opakovaně až do úplného odstranění skvrn. Tato metoda by neměla být použita na plastu nebo jiném materiálu, který může být deformován ohřevem.

Chemická expozice

Pokud výše uvedené metody nepomohou, nebo pokud je povrch kontaminace velký, pak existují drastickější opatření k odstranění stop. Tato chemická expozice těmto látkám:

Odstraňovač benzínu, acetonu nebo laku na nehty. Proniknou do struktury materiálu a odstraňují vosk. Ale je zde možnost poškození povrchu, který se čistí. Proto před použitím těchto kapalin, musíte vidět reakci tapety nebo nábytku předem, použít malé množství na místo znečištění a počkejte. Pokud není materiál poškozen, můžete přistoupit k odstranění znečištění.

  • Můžete se pokusit vyčistit tapetu nebo podlahy pomocí domácích chemikálií. Jedná se o mycí kapaliny pro sklenice, gely, odstraňovače skvrn, jejich působení je zcela zaměřeno na odstraňování skvrn a vykazuje dobrý výsledek. Je důležité používat domácí chemikálie v souladu s poskytnutými pokyny.
  • Speciální odstraňovače skvrn a odstraňovače vosku se prodávají v obchodech s obuví nebo tkaninami. Mají nízkou cenu, ale liší se výrazným efektem. Doporučení pro správné použití jsou připojena k kapalinám, musí být dodržena, a pak skvrna rychle zmizí.

Pokud jsou oděvy znečištěné

K čištění oděvů z voskových skvrn pomůže běžné mýdlo pro domácnost. Zastiryvayut do požadované oblasti a nechat věc ležet v mýdlovém roztoku, a pak umyt v psacím stroji s prací prášek.

V případě, že skvrna byla přijata již dávno a již vyschla, nemůže mýdlo na prádlo zvládnout. Metoda je účinná pro čerstvé kontaminanty.

Pomáhá zbavit se starých stop vosku a dobrého odstraňovače skvrn. Bylo by lepší, kdyby měl pomocnou konzistenci. Gel proniká hluboko do struktury tkáně a jemně ji čistí. Na skvrnu se aplikuje odstraňovač skvrn a pak se obvyklým způsobem promyje.

Železo může pomoci zbavit se skvrn. V místě čištění položí na obě strany čistý ubrousek a nese ho vyhřívaným železem. Opakujte třikrát až čtyřikrát. Vosk zůstane na straně ubrousku a vyčištěný produkt by měl být promytpsací stroj s bělícím a pracím práškem.

Pokud oděv nelze jakýmkoliv způsobem vyčistit, pak se obrátí na chemické čištění. Znalí odborníci pomohou při řešení problému a vrátí vaši oblíbenou věc do původního vzhledu.