Jak držet hůlky pro sushi: fotografie a videa ve fázích

Japonská kuchyně byla v Rusku obzvláště populární již několik let. Starší lidé, nejen mladí lidé, rádi navštěvují „japonská místa“ a vyzkoušejí zajímavá jídla. Ale ne každý ví, jak správně držet sushi tyčinky. To pomůže porozumět podrobným pokynům a postupným fotografiím pro začátečníky.

První kroky

Pro nezkušenou osobu se zdá, že použití hashi (lépe známé jako sushi tyčinky) je velmi obtížné. Prsty se rychle unaví, jídlo spadne přímo do sójové omáčky, a to jen zhoršuje vaši náladu a kazí nervy.

Ale tyto pocity jsou špatné. Jedna podrobná lekce stačí k tomu, abychom jednou provždy pochopili, jak správně držet sushi hole. Po chvíli si na ně zvyknete, že i udržování rýže je snadné.

Abyste se stali skutečným profesionálem, musíte si pamatovat několik jednoduchých pravidel:

  • prstenec a malý prst pravé (vedoucí) ruky jsou mírně ohnuté a stlačené;
  • umístíme hůlku mezi ukazováček a palec tak, aby zůstala nepohyblivá a ležela na prstenci prstence;
  • vezmeme druhé hashi, když vezmou pero pro psaní palcem, indexem a prostředníkem;
  • mezi hůlkami pro sushi by měla být dodržena vzdálenost 1,5 cm.doba použití pouze u spodních částí (špičaté špičky) je v kontaktu s potravou;
  • ovládat Hashi, stačí ohnout a rozevřít index a prostřední prsty.

Nepohybujte rukou a paží jako celek. Mělo by se pohybovat snadno a přirozeně - bude mnohem snazší „spojit“ jídlo.

Tip!

Než se vydáte do japonské restaurace, stojí za to se naučit udržovat Hashi doma a používat je malé jídlo (hrášek, kukuřice a dokonce i solené ořechy nebo hranolky).

Několik tipů pro začátečníky

Pro větší pohodlí se doporučuje podívat se na třetí část horní části hůlky. Toto místo je upnuto mezi palcem a ukazováčkem.

Třetí díl se také měří na druhém hashi, po kterém se aplikuje na ukazováček, blíže k čepu. Pokud se to udělá správně, tyčinky na sushi budou pevně sedět ve vašich rukou a během jídla držet jídlo dobře.

Pozor!

Před rozbalením hashi je několik vteřin otřete. Pak se mezi sebou „nedrží“.

Kromě toho je k dispozici podrobné a srozumitelné video pro školení, které mnoha lidem pomohlo získat nové dovednosti.

Co jsou učební hole

Není-li čas na školení vůbec, ale nechcete skončit v nepříjemné situaci, pak můžete požádat samotnou restauraci, aby přinesla výcvikové sushi hole.

Jsou drženy pohromadě shora.speciální šle, které jim neumožňují rozptýlit se v jejich rukou. Je to velmi pohodlné a po takovém zážitku je mnohem jednodušší přejít na tradiční hashi.

To je zajímavé!

Můžete také udělat malý míček z ubrousku, dát ho mezi hůlky a shora vytvořit „klip“ kravaty.

Zajímavé asijské tradice

Než se vydáte do japonské restaurace, nebolí by se seznámit s některými zvyky. Pomohou se ukázat z nejlepší strany a projevit úctu majiteli restaurace a všem zaměstnancům.

Zde jsou hlavní:

  • ženy by měly jíst rolky výhradně hůlkami, ale muži mají právo brát jídlo s rukama;
  • Sushi by mělo být v omáčce pouze poloviční;
  • je neslušné třídit hůlky hůlkami;
  • Sushi se vkládá do úst úplně, pouze velké kousky se nechají "rozřezat" na několik kusů na talíři.

V zemi vycházejícího slunce je po večeři obvyklé pít relaxační zelený nebo bylinný čaj. Někdy jsou hostům nabízeny sake. Ti, kteří sedí u stolu, se nerozpakují, vedou klidnou konverzaci a vždy projevují úctu majitelům domu.

Zajímavý fakt!

Předpokládá se, že hashi přinese štěstí svému majiteli. Proto si nemůžete zapůjčit hůlky někomu jinému nebo odnést jiné lidi. Je to také skvělý dárek pro svatbu nebo jinou důležitou oslavu.

Jak vidíte, každý se může naučit, jak správně držet sushi hole. Díky postupným fotografiím a lekcímzačátečníci ještě více usnadňují. K tomu nemusíte ani opustit dům.