Jak efektivně a rychle vybělit tyl doma

Sněhově bílá krajkové záclony - skvělá volba pro návrh okenního otvoru, protože bílá barva napomáhá světlu, vizuálně zvyšuje jeho plochu. Nicméně, vzhledem k pouličnímu prachu, sazím v kuchyni a slunečním paprskům se záclona stává žlutou nebo šedou. Chcete-li rychle vybělit tylu v domácí podmínky, můžete použít obchod bělidlo nebo lidové prostředky pomoci vrátit záclony na bělost.

Nejlepší bělidla

Většinu nástrojů doma lze použít k odbarvení záclon. Domácí zjasňovače jsou velmi populární od starověku do současnosti, protože nezpůsobují alergické reakce, vyžadují minimální finanční výdaje a poskytují vynikající výsledek. Po použití lidových prostředků, ošetřený tyl vypadá sněhově bílé a svítí.

Chlorid vápenatý a peroxid vodíku se osvědčily. S těmito nástroji můžete bělit bavlněné výrobky. Existují 2 způsoby bělení: rychle a večer. Při použití rychlé metodyve vodě s teplotou 50 - 60 stupňů zalijeme 1 polévkovou lžíci. Já amoniak a 2 lžíce. Já peroxid vodíku.

Poté se výsledný roztok míchá a produkt se v něm ponoří na 30 minut a čas od času se otáčí. Na konci tylu opláchněte studenou vodou a zavěsili, aniž by se stlačili. Při nočním bělení je opona namočena v roztoku po celou noc a ráno je dobře opláchnuta a zavěsena. Výhodou této bělící metody je její nízká cena ve srovnání s dodávkami v obchodě.

Zelená a modrá

Záclony s nažloutlým nebo šedavým odstínem lze snadno zařídit pomocí zelené barvy. K tomu ve 200 ml vody míchejte 10 kapek Zelenky a 2 lžíce. Já sůl. Když jsou všechny složky zcela rozpuštěny ve vodě, roztok se nalije do mísy naplněné vodou, závěs se v něm udržuje po dobu 5 minut, opláchne se a potom se zavěsí, aby se vyschl bez stlačení.

Stojí za povšimnutí, že se špatným rozpuštěním brilantní zelené ve vodě mohou na tkanině zůstat zelenkavé skvrny, které je obtížné odstranit. Výhodou této metody je nízká cena a rychlost bělení.

​​

Při použití modré je opona předmývaná a poté ponořena do mísy s 10 litry vody, do které je přidán 1 modrý uzávěr.Poté se tyl opláchne čistou vodou a vysuší. V případě praní v pračce se podobné množství modré barvy nalije do speciální přihrádky pro oplach. Výhodou této metody je dostupnost a vysoká účinnost.

Stolní sůl a bramborový škrob

Pro bělení nylonových závěsů doma se doporučuje používat jednoduchou sůl. S ním můžete bez velkého úsilí odstranit silné znečištění. Pro bělení výrobků v 10 litrech vody míchané 3 lžíce. Já hrubá sůl a ½ šálku pracího prostředku. Poté se v připraveném bělícím prostředku tyl ponoří na 3 - 8 hodin a pak se promyje a dvakrát promyje. Výhodou této metody je hypoalergenní a kvalitní bělení.

Bramborový škrob dělá ze závěsu sněhově bílé, pomáhá vytvářet krásné záhyby a vytváří na vláknech film, který zabraňuje tomu, aby se nečistoty absorbovaly do materiálu. V 1 šálku škrobu přidejte 250 ml vody a směs dobře promíchejte do hladka. Když se tvoří hrudky, roztok se filtruje. Poté se směs nalije do nádrže na mytí, naplní se teplou vodou a namočí se do její opony po dobu 6 hodin. Nakonec se produkt lehce vyždímá a suší na laně v narovnané formě. Plus metoda - dobrý výsledek a dlouhodobé uchování formuláře.produktů.

Domácí mýdlo a manganistan draselný

Použitím mýdla na prádlo můžete bělidlo opalovat třemi způsoby. První dva jsou vhodné pro jemné tkaniny a třetí metoda je doporučena pro bavlněné výrobky:

 • První metodaje namáčení. K tomu, mleté ​​strouhané mýdlo. Je nutné 1 sklenici třísek. Dále přiveďte k varu 4 litry vody, nalijte mýdlo do vroucí kapaliny, promíchejte, aby se štěpky rozpustily. Potom se do horké kapaliny přidají 4 litry studené vody a opona se namočí do domácího bělidla po dobu 6-10 hodin.
 • Druhou možnostíje trávení. V kovové misce s vodou rozpusťte 1 šálek mýdlových lupínků, produkt ponořte do mýdlového roztoku a nádobu umístěte na oheň. Když se voda vaří, je nutné vařit tylu v ní po dobu 1 hodiny, čas od času míchat roztok. Poté se závěs omyje rukou a opláchne.
 • Třetí možnostíje přidání manganistanu draselného. Rošt vyperte 100 g mýdla a rozpusťte v 1 litru vroucí vody. Pak se zamíchá špetka manganistanu draselného ve 200 ml teplé vody. Všechny krystaly manganu by se měly v kapalině zcela rozpustit. Výsledné roztoky se nalijí do nádrže s 6 litry teplé vody a důkladně promíchají. Roztok se získá světle růžovým odstínem s pěnou. Drží výrobek po dobu půl hodiny a pak se pohodlně (ručně nebo v psacím stroji) omyje a několikrát opláchne.

Poskytování bělosti starému tylu

Starý, silnýzažloutlé nebo šedivé záclony by měly být běleny po etapách. K tomu můžete použít několik metod. Bavlněné záclonyjsou umyty takto:

 • vařené v mýdlovém roztoku;
 • namočené 1 hodinu ve vodě s přídavkem peroxidu vodíku a amoniaku;
 • inkubováno po dobu 2 až 3 hodin ve fyziologickém roztoku;
 • provádějí opláchnutí ve vodě škrobem.

Gardinu ze syntetických materiálů je zakázáno vařit. Chcete-li dát bělost , proveďte následující:

 • nasáklý starý tyl v pracím mýdle a promytém;
 • se udržuje v roztoku soli a detergentu;
 • ponořený v roztoku s brilantní zelenou;
 • škrob.

Pro bělení mohou být použity průmyslové průmyslové chemikálie. Tato činidla však obsahují agresivní látky (například chlor), které při pravidelném používání přispívají ke zničení vláken a dávají záclonám nažloutlý odstín.

Výběr prostředků podle typu tkaniny

Tyl je tenký a transparentní materiál vyrobený ze syntetických nebo přírodních vláken. Než produkt odbarvujete, musíte věnovat pozornost složení materiálu.Při provádění praní se bere v úvahu:

 • Pro organzu (závoj) a nylonovou tkaninu lze použít sůl, brilantní zelenou nebo modrou. Tyto druhy materiálu nelze prát v horké vodě.
 • Doporučuje se, aby byl šifonový tyl bělen studenou vodou solí nebo mýdlem na prádlo.
 • Kapronu je zakázáno vařit. Maximální teplota vody, do které může být tento materiál ponořen, je 30 ° C. K bělení nylonového tylu doma můžete použít sůl, sodu, modrý inkoust, manganistan draselný, Zelenka, mýdlo, bramborový škrob.
 • Závoj je jemná tkanina, která se velmi snadno poškodí. Tento typ materiálu je nutné prát ve vodě s maximální teplotou 30 - 40 ° C, vytlačování produktu je mimořádně nežádoucí. Vhodné pro bělení: prací mýdlo, sůl, soda, brilantní zelená, modrá, škrob.
 • Bavlna není vrtošivá tkanina, takže ji můžete vytvořit pomocí mýdla, škrobu, peroxidu vodíku a amoniaku.

Dodržováním těchto doporučení lze zabránit poškození vláken a deformaci výrobku. Při bělení tenkých tkanin se doporučuje dávat přednost ručnímu mytí.

Užitečná doporučení

Aby bylo možné řádně vybělit záclony doma, doporučuje se dodržovat některé pokyny.Pro vynikající výsledek bělení potřebujete:

 1. Před praním vytáhněte záclony, abyste odstranili prach, který se nahromadil uvnitř výrobku.
 2. Materiál několikrát opatrně složte tak, aby zapadl do zaváděcího bubnu pračky nebo umyvadla. Při pokládání na tkaninu zůstává vrásky. Pokud je opona velmi šedá, doporučuje se naplnit umyvadlo vodou, přidat trochu prášku a namočit produkt po dobu 8-9 hodin v roztoku.
 3. Závěs opláchněte. Při použití automatu je nutné zahrnout jemné praní. Pokud je tyl malý, můžete jej umístit do speciálního sáčku na prádlo nebo na polštář. Doporučuje se umývat materiál náladově opatrně, aby nedošlo k intenzivnímu tření.
 4. Aby byla opona dobře vybělena, doporučuje se provést praní ve vodě při teplotě 30–35 ° C, protože při ponoření produktu do horké vody se může stát žloutnutí a šedivost.
 5. Po dokončení bělení opláchněte závěs ve vodě s přídavkem 1 polévkové lžíce. Já ocet do 1 litru kapaliny, aby se přidal lesk.
 6. Nedoporučuje se odšroubovat tyl. Je nutné jej zavěsit v mokrém stavu na okapu pro odtok vody. V tomto případě je výrobek vyrovnán gravitací.

Kromě toho je nutné v případě potřeby žehlit záclony na žehličce pro nastavení minimální teploty. Tyto akce zabraňují tvorbě popálenin.

Recenze o účinnosti populárních metod

V současné době jsou stále populární staré metody bělení tylu. Podle recenzí žen v domácnosti nejsou vůbec méně účinné ve srovnání s moderními průmyslovými bělícími činidly.

Používám modré k bělení bílých záclon. Prostředky se liší vysokou účinností. Jediným doporučením je, že není nutné přivést tyl do vysoké míry znečištění, a pak to potěší jeho krásný vzhled na dlouhou dobu.

Elena, Krasnodar

Na radu babičky použila stolní sůl , aby dodala bělost bělidla a účinně odstranila šedavý odstín. Když se produkt ve výsledném roztoku zašpiní, namočím bílý závěs na 6 hodin a pak ho třikrát opláchnu a opláchnu. Výsledek je splněn.

Daria, Novoshakhtinsk

Postupem času ztrácejí všechny bílé tyly svou přitažlivost, získávají šedavý nebo nažloutlý odstín. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete použít mýdlo - efektivní nástroj, který šetří peníze.

Marina, Solnechnogorsk

Existuje tedy mnoho způsobů, jak můžete opona doma vybělit. Škrob, modrá, brilantní zelená, peroxid vodíku, amoniak a mýdlo pomáhají obnovit bělost výrobku. Zpracování tylu se doporučuje provádět pravidelně, protože je snazší odstranit čerstvé nečistoty. Drahé záclony se nedoporučují bělit doma - je lepší svěřit tento obchod profesionálům.