Jak efektivně čistit bílé boty doma

V polovině 20. století, v zimě, obyvatelé vnitrozemí používali plstěné boty. Tato bota z přírodní ovčí vlny je stejným atributem Ruska jako ruská panenka. Vzhledem k jejich schopnosti mít nízkou tepelnou vodivost, cítil boty dokonale chrání nohy v zimě, poskytují sucho a teplo, mají masážní účinek na nohy, pomoc s bolestí zad a nachlazení.

Mají však významnou nevýhodu - v mokrém počasí se navlhnou, zašpiní se od nečistot a absorbují sůl, která je rozptýlena na silnicích, aby se zabránilo ledu. Aby byla zajištěna jejich nejdelší životnost, existují v průběhu let společná pravidla pro péči o skútr.

Obecná pravidla pro ošetřovatelství

Jednoduchá pravidla pro péči o plstěné boty zvýší provozní dobu a šetří boty před smrštěním:

 1. Před odchodem by měl být povrch plsti ošetřen speciálními vodoodpudivými spreji pro ochranu před nečistotami.
 2. Po vyjetí z ulice je nutné očistit plstěné boty od sněhu, a ušetřit tak jejich vlhkost a nechat je uschnout.
 3. Plstěné boty jsou nošeny v kaši a oblékají na ni galoše.
 4. V procesu nošení plstěné boty je pata rychle otírána. Posiluje se šitím kůže.
 5. Aby se zvýšila životnost a zpevnila podešev, je lemován vyříznutím náhradního dílu ze zavazadlového prostoru bot, které jsou nepoužitelné.
 6. Sušenécítil boty na ruském sporáku nebo teplou baterii, plnou novin, ale ne na horkém povrchu. Při sušení je tyč příliš horká, smršťují se.
 7. Aby nedocházelo ke znečištění povrchu bot při práci ve špinavém prostoru, jsou na ně položeny nylonové punčochy, které jsou schopny zachránit podrážku před nečistotami.

Varování!

Valenoks, rozstřikovaný špínou, nemůže být navlhčen nebo silně opláchnut vodou, bude sedět o 1-2 velikosti. Bláto se nechá zaschnout a vyčistit povrch tuhým kartáčem, pemzou nebo jemným brusným papírem.

Před nástupem pružiny tyče:

 • sušené;
 • odstraňte prach a nečistoty;
 • ležel v prostředcích mory;
 • zaplnit jejich vrchy novinami;
 • utěsněn v látkovém nebo celofánovém sáčku;
 • Jednou za měsíc kontrolujte přítomnost mol, sušených na slunci a odesílaných k uskladnění v uzavřeném obalu.

Způsoby čištění bílých bot

Plst je jemným přírodním materiálem, který se bojí vody, a proto s výrazným znečištěním nejprve vyzkoušejte lidové čisticí prostředky, poté se používají chemické stíhačky se skvrnami.

Bílé plstěné boty můžete čistit od nečistot:

 1. Je-li na bílých plstěných botách malé množství nečistot, jsou otírány vlhkým hadříkem, houbou a kartáčkem, aby se zajistily plstěné výrobky.
 2. Boty jsou očištěny od prachu pomocí vysavače.
 3. Bílý povrch bot se zbaví prachu stolní solí. Je rovnoměrně sypána, potom je vydrhnutakartáče.
 4. Bílý valenki lze doma očistit a osvěžit pomocí krupice, mouky, škrobu, sody. Nástroj se silně nalije na znečištěné místo a vtírá se do plsti, zbytky se třepou štětcem.

Pokud dojde ke komplexní kontaminaci, použijte čisticí prostředky:

 1. Mýdlo pro domácnost. Pěnové prádlo mýdlo pokrývají problémové oblasti a nechte po dobu 10-15 minut. Umyl pod tekoucí studenou vodou, snažil se namočit zbytek boty, a okamžitě otřete do sucha.
 2. Typ čističe koberců "Vanish". Kapalinu zředěnou vodou zalijte a vytvořte silnou pěnu, položte ji na kontaminovaná místa a nechte 15-20 minut. Zbývající pěna se odstraní čistým vlhkým hadříkem.
 3. Prací prostředek pro vlnu. Výrobek se ředí v malém množství studené vody, aplikuje se na špinavá místa, po 15-20 minutách se pěna odstraní čistým vlhkým hadříkem.

Tmavé nečistoty se čistí saponátem, sódou a octem. Vezměte si 1 stůl. Já soda a prášek, smíchané dohromady, přidejte malé množství horké vody, nalijte 4 tabulky tam. Já ocet a rychle dejte směs na skvrnu. Výsledný oxid uhličitý tlačí nečistoty z vláken plsti. Po zastavení syčení, odstraňte směs z povrchu štětcem.

Varování!

Bílé boty jsou osvěženy bílým čistým sněhem. V mrazivý den, lidé vylézt do závěje, po kterém vyčistí sníh z jejich boty spolu s nečistotami.

K metodámSnížená životnost plstěných bot zahrnuje:

 1. Vysoušecí boty na horkých ohřívačích. Podešev plstěné botičky se stává ztuhlou, hrubou a menší ve velikosti - „sedí“.
 2. Boty s hrubým brusným papírem, železným kartáčem, který může porušit celistvost plsti.
 3. Praní v horké vodě snižuje velikost obuvi o 1-2 velikosti.

Pokud jde o otázku, zda je třeba boty umýt, odborníci reagují nejednoznačně. Pokud musí být plstěný výrobek zmenšen, lze jej prát v pračce, ale je třeba dodržovat několik pravidel:

 • umývání praní v choulostivém režimu;
 • promývání při teplotě ne vyšší než 30-40 ° C;
 • vložte každý kus obuvi do samostatného sáčku;
 • funkci odstřeďování nepoužívejte.

Po umytí:

 • Tvar vrcholků nohou s novinami;
 • suší se boty při pokojové teplotě.

Vzhledem k tomu, že boty jsou boty šetrné k životnímu prostředí, které udržují nohy v teple a příznivé pro zdraví, zájem o ně nikdy nezmizí. Kromě toho se designéři a řemeslníci naučili, jak vyšívat na této zimní obuvi, a dělat aplikace na jeho vrcholky, což je nejen teplé, užitečné, ale také elegantní a atraktivní.