Jak efektivně odstranit skvrny z ovoce

Každá žena se potýká s takovým problémem, jako jsou skvrny na oblečení, zejména když se v domě objeví malé dítě. V tomto článku se podíváme na způsoby, které pomohou odstranit kontaminaci ovoce. Koneckonců, jsou velmi vytrvalí, a to díky tomu, že ovoce obsahuje přírodní barvivo a někdy jejich odstranění trvá spoustu času a úsilí.

Čím dříve přistoupí k jejich zničení, tím větší je šance, že si věc zachová svůj původní vzhled. Je mnohem snazší bojovat s čerstvými skvrnami, protože ovocná šťáva nemá čas proniknout hluboko do vláken tkaniny.

Vroucí voda

Čerstvé znečištění často nevyžaduje použití žádných dodatečných prostředků, můžete to udělat s obyčejnou vařící vodou, ponořte do ní znečištěnou věc. Za prvé, skvrna začne mizet a pak úplně zmizí. V případě potřeby postup opakujte.

Ocet

Tato náprava je v každém domově, může být také nahrazena kyselinou octovou. Navlhčený vatovým tamponem a otíraný na špinavé místo, dokud skvrna nezanechá skvrnu.

Sůl

Pokud není možné znečištěnou látku ihned zafixovat, přidejte sůl, která dobře absorbuje vlhkost, když sůl zaschne.vyčistěte kartáč. Kontaminace nebude tak výrazná, jakmile je třeba produkt co nejdříve fixovat.

Můžete také použít fyziologický roztok, pro jeho přípravu budete potřebovat sklenici horké vody, ve které musíte rozpustit jednu polévkovou lžíci stolní soli. Pak by měl být aplikován na skvrnu.

Citronová šťáva nebo kyselina

Tato metoda je vhodná jak pro čerstvé, tak pro staré skvrny. Jedna lžička kyseliny citrónové se zředí ve 200 ml vody, na výsledný roztok se působí znečištěným místem. Můžete také odříznout kus citronu a dát ho na nečistoty na chvíli.

Obtížné odstraňování nečistot

Zvláště obtížné je vyplavit stopy malin, ostružin, borůvek a moruše a níže uvedené nástroje vám pomohou s jejich zvládnutím.

 • Smíchejte kuřecí žloutek a 50 g glycerinu. Pak pomocí štětce promíchejte směs do skvrny a nechte 2-3 hodiny, pak opláchněte ve vodě při teplotě 40 ° C a omyjte přidáním detergentu.
 • Smíchejte 9% octa a citrónové šťávy 1: 1 a naneste na špinavé místo, tato metoda se používá k odstranění skvrn z jahod.
 • Borůvkové skvrny mohou být odstraněny namočením produktu v mléku a po umytí.
 • Čištění oděvů solí ze znečištění bobulemi se provádí ve dvou fázích:
 1. Suchá sůl se aplikuje na skvrnu a nechá se několik hodin.
 2. Udělejte kaše slaniny a vody a vraťte ji do skvrny štětcem nebo houbou po několika hodináchvymazání.

Sušené skvrny

 • Pokud se na zbarvených věcech objevila kontaminace, salmonium amoniak s peroxidem smíchaným ve stejném poměru pomůže zbavit se jich.
 • Vlněné a hedvábné výrobky budou vyžadovat silnější nástroj, z nichž jeden je „bílý duch“. Měl by být smíchán s glycerinem ve stejných částech a položen na znečištěné místo, po několika hodinách se musí věc umýt.
 • Metoda používání octa pomůže s bojem a tvrdohlavými skvrnami.

Odstraňovače skvrn

K odstranění skvrn z různých firem lze také použít řadu různých odstraňovačů skvrn. Při nákupu je nutné věnovat pozornost, pro jaké typy tkanin lze tento nástroj použít. Musíte také pečlivě prostudovat doporučení pro péči o výrobek a zkontrolovat účinek na malou plochu věci. Před praním se ujistěte, že používáte rukavice, aby nedošlo k poškození pokožky rukou a nevyvolávala alergickou reakci. Jak používat odstraňovače skvrn je obvykle uvedeno na obalu.

Tipy a triky

 • Nástroje, které se používají k odstranění šťávy z bobulí, lze také použít k odstranění skvrn z vína.
 • Mít skvrnu by mělo začínat od okraje pohybujícího se do středu, takže se nebude šířit.
 • Pro začátek je lepší použít benigní metody a teprve pak se uchýlit k agresivnějším.

Závěr

Nenechte se rozrušit a vyhazujte své oblíbené oblečení,Jedna z navrhovaných metod určitě pomůže vyrovnat se se znečištěním, ale stojí za to připomenout, že čím dříve začneme odstraňovat skvrnu, tím lepší bude výsledek.