Jak efektivně umýt krevní skvrny z oblečení

Je velmi těžké pojistit vaše věci před náhodným znečištěním, protože se snažíte odhadnout, co vás čeká kolem ohybu. Největší potíže jsou způsobeny různými skvrnami, zejména pokud se jedná o kapku krve, ale neměli byste z toho vyhodit svou oblíbenou věc! Existuje dostatek účinných způsobů, jak umýt krev.

Krev se velmi obtížně odstraňuje kvůli svému speciálnímu složení. Protein, reagující se vzduchem, doslova jedí do vláken a železo působí jako kvalitativní barvivo a zanechává trvalé červené skvrny, které jsou absorbovány hlouběji a hlouběji do materiálu. Tak spěchejte, pokud chcete zcela omýt toto znečištění.

Boj proti novému místu

Tajemství úspěšného odstranění krve z jakéhokoliv oblečení: ne zpoždění je čas; Správné zahájení procesu praní je dva.

Jak umýt krev, když je čerstvá? Dirt blot s papírovým ubrouskem, toaletní papír. Udělejte to opatrně, netřete, aby krev nepronikla hluboko do tkáně, a skvrna nezvyšuje velikost. Obraťte oděv naruby, dobře opláchněte pod kohoutkem. Můžete použít pouze studenou vodu!

Nikdy se nepokoušejte prátkrev s horkou vodou: tak se pouze opravit znečištění na tkanině! Proteinové sloučeniny se skládají při vysoké teplotě a doslova jí do vláken. Pouze ozdobná náplast šitá přes skvrnu může zachránit něco z pečené krve.

Opláchněte přebytečnou krev z oděvu pod tekoucí vodou, dokud se skvrna nerozjasní. Poté můžete namočit na půl hodiny ve velmi studené čisté vodě, pak s přídavkem mýdla na prádlo. Dvě hodiny po každém namočení zkuste otřít zbytky znečištění mýdlem. Mimochodem, dobrý způsob, jak odstranit čerstvé znečištění z džíny a pouze v případě, že krev jde úplně, přejděte v pračce. Nezapomeňte přidat bělidlo, pokud ukládáte věci z bílého materiálu. Pro resuscitaci barevného oděvu použijte odstraňovač skvrn obsahující kyslík.

K úspěšnému odstranění krve z jakékoli tkáně nejprve důkladně opláchněte zbytky krve pod tekoucí studenou vodou a pak oblečení namočte do čisté vody. A teprve po tom všem, použijte detergenty, čisticí prostředky.

Odstraňujeme sušenou krev

Jak umýt krev z oděvu, pokud to trvalo dlouho?

Obzvláště často se takové potíže objevují během menstruace. Nezapomeňte namočit znečištěnou oblast v ledově studené vodě a po 2 hodinách zkuste vysušenou krev promýt jednou z následujících metod.

Mycí gel

Může to znít podivně, ale v mnoha případech jde o podnikáníhostesky používají tento nástroj k řešení vážného znečištění. Naneste gel na látku, nechte půl hodiny, zamkněte. Opakujte podle potřeby.

Soda řešení

Nalijte sodu do studené vody (přidejte 2 lžíce na litr). Namočte kontaminovanou oblast přes noc. Po asi 10 hodinách se pokuste konečně odstranit zbytky krve pomocí odstraňovače skvrn. Rub to s kosmetický disk v hadříku, pak si můžete umýt úplně.

Slaný roztok

U bílého oblečení připravte fyziologický roztok (dostatek lžíce na litr vody). Ponořte do ní oblečení a znovu ho nechte na noc, po kterém můžete obvyklým způsobem opláchnout zbytky nečistot. Hlavní věcí není přehánění solí, protože protein je rozpuštěn pouze v roztoku slané soli. Tak velmi slaná voda může jen poškodit proces.

Glycerin

Jak umýt krev na džínách? Hustá tmavá tkanina není tak snadné dát do pořádku! Odstraňte staré krevní skvrny z džíny s teplým glycerinem. Několik minut snižte obsah lahvičky s glycerinem v teplé vodě. Navlhčete s ní kosmetický disk, důkladně jej otřete, nejdříve z nesprávné strany a teprve potom zepředu. Nezastavujte, dokud disk již není špinavý. Zbývá jen umýt džíny z glycerinu.

Postupné odstraňování

Pro lehké džíny nebo bílou noční košili můžete použít jinou metodu. Budete potřebovat čpavek, peroxid vodíku, mýdlo. S materiálem zacházejte velmi opatrně.zbitý. Je skvrna pryč? Máš štěstí! Ve většině případů však na tkanině zůstávají světle hnědé skvrny.

Pokuste se odebrat krev již peroxidem vodíku. Opatrně jej otřete správnými místy, pak se pokuste setřít zbytky krve mýdlem. Můžete namočit na čtvrt hodiny v mýdlovém roztoku. Nakonec se ujistěte, že jste procházeli položkou v pračce.

Před použitím všech uvedených nástrojů otestujte nenápadný oděv a sledujte, jak materiál reaguje s peroxidem, čpavkem. Pokud nejsou žádné změny barvy, struktury, neváhejte je použít!

Škrob

Z jemného materiálu (šifon, hedvábí) může být krev odstraněna škrobem. Navlhčete místo smutku a otřete ho škrobem na obou stranách. Vyčkejte, až se kašovitá hmota schne, odstraňte zbytky škrobu z tkaniny. Opláchněte oděv do octové vody.

Odstraňovač skvrn

Někdy se stává, že se krev dostane na matraci nebo čalounění čalouněného nábytku. Samozřejmě, v tomto případě, namočte věc ve studené vodě nebude fungovat. To přijde na pomoc silné odstraňovač skvrn, prodávané v každém supermarketu nebo železářství.

Předtím musíte na povrch látky umístit kostku ledu a nechat ji zcela roztát.

Výrobek by se měl aplikovat na skvrnu, nechat několik hodin. Během této doby by měl zcela vyschnout. Před odstraněním odstraňovače skvrn z tkaniny by měl být trochu navlhčen studenou vodou, pak - opatrně sbírejtevysávání. Pokud jsou stále stopy krve, znečistíme znečištěním mýdlem na prádlo a necháme je nějakou dobu. Mýdlo se odstraní vlhkou houbou.

Zubní pasta

Tato metoda se nejlépe aplikuje na trvanlivé tkaniny, které lze později dobře umýt dodatečně ručně nebo rolovat v pračce.

  1. Na krevní skvrnu se nanese poměrně silná vrstva pasty, která by měla zcela vyschnout.
  2. Poté by měl být důkladně opláchnut studenou vodou.
  3. Dále je kontaminovaná oblast promyta mýdlem a vodou.

Pokud sušená nebo čerstvá skvrna krve nebyla zcela vyjmuta z oděvu, postup může být opakován.