Jak efektivně vyčistit peněženku z pravé kůže

Čištění kožené peněženky je nezbytným postupem, pokud ji chcete používat delší dobu. Kožené výrobky jsou vždy moderní a do určité míry charakterizují majitele jako osoby pevné a důkladné. Kožená peněženka je drahý předmět a musí být věnována pozornost. Jak čistit koženou peněženku, jaké jednoduché nástroje vám pomohou doma, říkáme.

Vyčistěte vnitřní povrch kožené peněženky

Ihned zapomeňte na mytí pod tekoucí vodou. Vlhkost výrobků z kůže je kontraindikována. Z vody se váš oblíbený předmět může protáhnout nebo deformovat, kromě toho vlhké vnitřky uschnou po dlouhou dobu a získají nepříjemný zápach.

Všechno, co je zapotřebí k vyčištění produktu uvnitř, je pěna a houba. Nezáleží na tom, co děláte pěnu z mýdla, šamponu, miskového gelu. Hlavní věc je, že je dobře udržována na houbě a nerozložena na vnitřní kapsy produktu.

Je důležité ! Teplota vody pro výrobu mýdlové pěny by neměla být vyšší než 30 stupňů!

Nyní algoritmus čištění:

  1. Vyjměte z peněženky vše, co je tam. Často jsou v odděleních produktů uloženy nejen peníze a kreditní karty, ale také fotografie, účtenky, jízdenky na cesty a další nezbytné věci.
  2. Naneste pěnu na houbu a rychle zpracujte každou jednotlivou kapsu a přihrádku, včetně pod sponami. Pokud není vhodné použít houbu, pomyslete na starý kartáček na zuby. Lze jej použít k čištění těžko přístupných míst v rozích, stejně jako švů na výrobku.
  3. Otřete vnitřní povrch čistou a dobře vyždímanou houbou, abyste odstranili stopy pěny. Místo houby můžete použít malý kus látky z flanelové nebo fleece.
  4. Pokračujte v sušení. K tomu nechte peněženku otevřenou na jeden den. Místnost, ve které výrobek schne z pravé kůže, schne, by neměla být jasná. To znamená, že pokud váš balkon není prosklený, sušte peněženku v místnosti.

Vysychá asi jeden den. Nespěchejte ho používat až do úplného vysušení. V opačném případě se zbavit obsedantní a nepříjemný zápach vlhkosti. Sušení vysoušeče vlasů nebo na baterii není možnost - pravá kůže netoleruje takové agresivní teploty. Maximální teplota v místnosti, kde váš peněžní atribut schne, je až 30 stupňů.

Přidáváme vnější lesk

Venku dokonale vyčistěte pokožku mokrými ubrousky. Jedinou podmínkou je absence alkoholové složky v nich. Ubrousek nebo tampon s alkoholem je nutný pouze ve výjimečných případech - při čištění povrchu ze stop kuličkového pera nebo maziva. V tomto případě je třeba postupovat opatrně, otírat pouze potřísněnou oblastí alkoholovým tampónem.

  • Volba mýdlové pěny je také vhodná pro čištění povrchu kůže.Použijte mýdlovou pěnu stejně jako při čištění vnitřních prostorů. Pokud se při přípravě mýdlového roztoku přidá několik kapek amoniaku, při čištění vnějšího povrchu se úspěšně odstraní jemné skvrny.
  • Můžete zpracovat koženou peněženku s polštářkem na boty. Samozřejmě, ani vosk, ani silikonové krémy nebudou fungovat, mluvíme o houby na boty, které jsou namočené v bezbarvé kapalině. Ošetřete povrchem kůže, poté důkladně osušte semišovou látkou nebo kusem flanelu. Bezbarvý polštář na boty je univerzální, protože Vhodné pro bílé, červené, barevné výrobky z pravé kůže.

Výrobky s „tvrzením“

Lacquerware, stejně jako peněženky a peněženky stylizované pod kůží hada nebo krokodýla vypadají elegantní a atraktivní.

Nelze je nikdy umýt, jinak věc zcela ztratí svůj původní vzhled.

Varianta pro lak z lakované kůže - chemické čištění a leštění. Každý den uvolňujte peněženku ze všech přebytků, jemně ji zatřepejte zevnitř. Venku by měl být takový povrch vyleštěn - to znamená otřený flanelem nebo semišem. "Snake" a "krokodýl" povrch přírodních materiálů se čistí stejným způsobem.

Trochu o skvrnách

Pokud se vám podařilo produkt pošpinit, je zde několik pokynů, které je třeba použít:

  1. Skvrny z krve, čaje, kávy se odstraňují citronovou šťávou.
  2. Při čištění položky z kůže před nečistotami, mastnými skvrnami, použijtealkoholové tampony. Nedovolte, aby byl povrch kůže a alkoholu dlouhý, aby nedošlo k poškození kůže.
  3. Vaječné šlehací bílkoviny s přidaným mlékem umožňují vyjasnit a aktualizovat produkt. Tato "omeleta" směs je vhodná pro čištění výrobků z lehké kůže. Hmota vejce - mléko se nanáší rovnoměrně ve věku 15 - 30 minut a odstraňuje se čistým hadříkem.
  4. Odstraňte nejtěžší místa s vazelínou. Naneste na skvrnu, postavte 5-12 hodin a otřete - polsky. Výsledek je přesvědčivý.

Aby kožené doplňky vždy vypadaly slušně, zařaďte pro ně pravidelný postup. Namažte ricinovým olejem, nechte přes noc, polsky ráno. Můžete tak hýčkat pouze přírodní kůži s hladkým reliéfem. Pro lakování není vhodná volba.