Jak eliminovat vůně motorové nafty na oblečení doma: nejlepší metody

Mnoho řidičů z vlastní zkušenosti ví, jak těžké je zbavit se skvrn nafty na oblečení. Ještě těžší je odstranit přetrvávající nepříjemný zápach nafty. Jednoduché praní nestačí k vyřešení problému. Chcete-li se zbavit nepříjemné vůně pomůže speciální domácí chemikálie nebo speciální lidové metody. Zároveň je nutné co nejrychleji odstranit znečištění, aby bylo dosaženo dobrého výsledku.

Efektivní způsoby, jak se zbavit zápachu nafty

Motorová nafta je produktem rafinace ropy. Kapalina má nepříjemný zápach, který je těžké se zbavit. To není dost konvenční mytí, takže se musíte uchýlit k použití jiných silných prostředků. Současně, i když je možné otřít skvrnu samotnou, aroma motorové nafty stále trvá dlouhou dobu. V tomto případě mohou pomoci speciální triky.

Odsávací benzín

Jedním z nejlepších prostředků, jak pomoci zbavit se vůně motorové nafty na oděvu, je rafinovaný benzín. To je také nazývánoextrakce. Tato kapalina může být zakoupena v domácnostech nebo ve stavebnictví.

Postup pro použití extrakčního benzínu je následující:

  1. Pokazené předměty jsou namočené v rafinovaném benzínu po dobu 40 minut. Tímto způsobem se z ní odstraní samotné znečištění a zápach.
  2. Umyjte postižené předměty v automatickém nebo ručním stroji s vysoce kvalitním pracím prostředkem.
  3. Textilie několikrát opláchněte klimatizací.
  4. Sušené na čerstvém vzduchu nebo v dobře větraném prostoru.
Viz také

Odstraňte skvrny z motorového oleje z oděvů

Jak jednat, pokud na oděvu je olejová skvrna? Částečný odběr pomůže speciálnímu spreji, ...

Citronová šťáva a slunečnicový olej

V tomto případě interakce těchto dvou produktů vytlačuje motorovou naftu z vláken a neutralizuje její aroma. Nástroj je aplikován pouze na postiženou oblast tkáně. K tomu připravte roztok 100 ml slunečnicového oleje a 200 ml citronové šťávy. Výsledná směs se zpracuje skvrnami motorové nafty a kapalina se otře houbou. Textilie jsou ponechány po dobu 10 hodin, aby produkt fungoval. Pak se věci umyjí po ruce mýdlem.

Bělidlo nebo aceton

Tyto nástroje se velmi dobře osvědčují u skvrn nafty. Znečištěné místo na oděvu je ošetřeno acetonem nebo lakovým benzínem, dávají prostředky hadry nebo houbou. Když skvrna zmizí,oblečení prané vysoce kvalitním pracím práškem. Místo acetonu můžete použít běžné bělidlo.

Důležité!

Bělidlo lze použít, pokud skvrna zůstává na světle zbarveném oděvu. Věci z barevné tkaniny z takového zpracování budou zbarveny.

Soda Ash

Dalším způsobem, jak dostat vůni motorové nafty na věci, je zacházet s nimi s uhličitanem sodným. Účinně odstraňuje zápach a mastné stopy rafinovaných produktů. Pro přípravu textilních výrobků pro mytí, jsou namočené v roztoku 5 litrů vody a 3 lžíce. Já soda. Doba expozice v tomto případě je 3 hodiny. Pak se věci vymačkávají a posílají do pračky. Současně pro mytí je lepší používat kvalitní prací prostředek a extra oplach s klimatizací.

Jedlá soda se stolní solí

V tomto případě je zapotřebí soda, aby se zbavila věcí z absorbovaných částic motorové nafty a sůl neutralizuje nepříjemný zápach. K odstranění zápachu motorové nafty z oděvu se 100 g sody a soli rozpustí v 5 litrech vody a 3 hodiny se v této kapalině namočí. Pak se oblečení odstraní a obvyklým způsobem se promyje. Současně ve vodě pro poslední máchání nutně přidejte klimatizaci.

Hořčice

Další způsob, jak efektivněk odstranění zápachu motorové nafty z oděvů je mytí hořčičným práškem. V tomto případě 4 st. Já prášek z hořčice a praní prádla ručně. Poté, co skvrny zmizí, jsou šaty opět vymyty jedním pracím práškem bez přidání hořčice.

Důležité!

V tomto režimu je možné pouze ruční mytí. Hořčice se nesmí prát do pračky.

Čisticí prostředky

Není vždy možné zakoupit extrakční benzín. Obvyklé prostředky pro mytí nádobí se tak stávají cenově dostupnými prostředky pro odstranění vůně rafinovaných produktů. Zředí se vodou a ponořený do tohoto roztoku zašpiněného produktu přes noc. Pak se věci umyjí obvyklým způsobem pomocí vysoce kvalitního pracího prostředku a opláchnou se klimatizací.

Isopropylalkohol

Tento prostředek nápravy dobře působí proti mastným nečistotám a nepříjemnému zápachu, pokud produkt smrdí rafinovanými produkty. Isopropylalkohol se zředí vodou v poměru 1: 5. Ve výsledné kapalině se věci se skvrnami motorové nafty nasávají po dobu 1 hodiny. Poté oblečení pečlivě umyjte v pračce nebo na rukou a opláchněte klimatizací.

Jiné způsoby

Aby se odstranilo skvrny motorové nafty na oděvech vyrobených z tlustých nebo tlustých tkanin, mytí nemusí být dostatečné. V tomto případě je umytá, ale stále nepříjemně páchnoucí látka navíc žehlena horkým železem. Současně ve znečištěné oblasti na obou stranách uzavřetelisty bílého papíru. Při žehlení bude skvrna postupně přecházet na papír, který je třeba změnit tak, aby byl špinavý.

V zimě je umytý předmět užitečný k odjezdu na ulici, aby zamrzl. Při teplotách pod -15 ° C pomůže dlouhodobé větrání eliminovat zápach z motorové nafty a zaplnit tkaninu vůní mrazivé čerstvosti.

Některé ženy v domácnosti doporučují použít Vanish OxiAction odstraňovač skvrn, aby se zbavily zbytků motorové nafty. Odstraňovače barvení kyslíkem mají podobný účinek. Obsahují aktivní prvky kyslíku, které vytlačují částice motorové nafty z tkaniny. S těmito nástroji namočte oděv na noc, pokud je kontaminace rozsáhlá, nebo je před praním jednoduše ošetřete skvrnou.

Důležité!

Při použití kyslíkových bělidel a odstraňovačů skvrn se doporučuje, abyste si pozorně přečetli pokyny. Pro některé prostředky je to jiné.

Aby se odstranily skvrny na věcech, které se obtížně umývají nebo se nedají vůbec umýt, udělá se pro motoristy speciální pasta. Tento nástroj čistí pokožku rukou, oděvu a obuvi po práci s vozidlem po stopách motorového oleje, hořlavých látek a dalších nečistot. Pasta se vtírá do stop motorové nafty a poté se třese hadříkem navlhčeným ve vodě nebo obvyklým způsobem promyje. Tato pasta se doporučuje zejména pro odstraňování stop motorové nafty z obuvi.

Jaké nástroje nelze použít

Navrhované prostředky musí být použity správně. V opačném případě mohou věci jen zkazit. Kožené oděvy by neměly být čištěny od zbytků motorové nafty s rozpouštědlem čištěným benzínem nebo acetonem. Takový dopad jistě zkazí výrobek.

Silné agresivní látky by se neměly používat pro barevné tenké tkaniny. Pro odstranění kontaminace se doporučuje používat kyslíkové bělidlo a odstraňovače skvrn. Syntetické tkaniny nejsou čištěny acetonem nebo silnými rozpouštědly. Zničí vlákna a beznadějně kazí věci.

Při čištění oděvů s extrakčním benzínem by neměly být nahrazovány běžnými koupenými na čerpací stanici. Obsahuje mnoho nečistot, které barvivo tkaniny a nemůže být odstraněn.

Viz také

Jak odstranit skvrny od oděvů a tkanin doma

Dokonce i ta nejopatrnější osoba má někdy na sobě oblečení. Ale nehrajte své oblíbené věci.

Závěr

Abyste dosáhli pachu motorové nafty, musíte ihned začít čistit oblečení. Staré znečištění je mnohem obtížnější odstranit. Aby nedošlo k obtěžování prádla, je lepší auto opravit ve speciálním oblečení a udržet jej odděleně od ostatních věcí.