Jak hladký plášť z ovčí kůže vyhladit

Zimní oblečení po dlouhém skladování ve skříni musí přinést na mysl, zejména když tam těsně visí. Jak mrtvý kožich potáhnout, odstranit ošklivé záhyby? Odborníci radí, aby to nechali viset, ale zkušenosti ukázaly, že tato metoda není vždy účinná.

Kožešina z ovčí kůže je objemná a těžká věc, takže záruka jejího ideálního stavu spočívá v řádné péči. Klasické žehlení s teplou žehličkou zde není vhodné, použijte metody popsané níže.

„Sauna“ pro kožich z ovčí kůže

Někdy mohou být drobné vrásky a záhyby součástí přirozeného vzhledu koženého zboží, ale pokud jsou vaší vinou, zkuste je vyhladit pomocí osvědčených tipů.

Nabízíme jednoduchý způsob, když něco uděláte, nemusíte nic dělat:

  • Naplňte lázeň horkou vodou, pověste na ní kožich na několik hodin, ne víc.
  • Nezapomeňte zavřít dvířka, abyste mohli zachytit maximální množství páry v koupelně: čím je povrch kůže odpařen, tím větší je možnost vyhlazení výrobku.
  • Nepokládejte na svrchní oděvy, když se voda právě shromažďuje, aby se kapky nedostaly na materiál a nezvlhčily je, protože potřebujete pouze páru! Po improvizované sauně odneste výrobek do suché místnosti, uschovejte jej mimo dosah akumulátoru a usušte.

Pokud ymáte parník na oblečení, bude snazší manipulovat s kožichem:

  • Zavěste výrobek na silné, vhodné pro velikost závěsu a posuňte proud páry do požadované oblasti.
  • Držte parník několik minut ve vzdálenosti 10 cm od pokožky.
  • Kondenzát sbírejte suchým hadříkem, pokračujte přerušovaně, dokud se záhy nezačnou postupně vyrovnávat.
  • Jedna sekce může být zpracována po dobu nejvýše 10 minut, aby nedošlo k navlhčení materiálu velmi hluboko. Po zákroku nechte dostatek času, aby povrch zcela vyschnul.

Příliš vysoká teplota - ať už je to kapka horké vody nebo horké železo - způsobí, že pokožka bude navždy tvrdá.

Klasické železo

Srst ovčí kůže lze vyhladit a pomocí železa. Pokud má svislý přívod páry, používejte zařízení stejným způsobem jako u parníku.

Taková funkce neexistuje - připravte se na žehlení. Povrch oděvu by měl být čistý, tak před zpracováním zkontrolujte, zda na něm nejsou prach, nečistoty. Pokud se zjistí, nezapomeňte odstranit, jinak skvrny zůstanou navždy po žehlení.

Vyčistěte požadovanou část výrobku na žehlicí desce, přikryjte povrch balicím papírem nebo gázou složenou v několika vrstvách. Teplota na žehličce je minimální, nezapomeňte vypnout páru. Pokud je vše provedeno správně, budete schopni bez problémů vyhladit zmačkané plochy.

Důležité! Po žehlení se ujistěte, že se s gumovým kartáčkem obejdete.tip zvednout zdřímnout. Pokud je pokožka hladká, můžete ošetřené plochy namočit krémem na ruce, aby se povrch změkčil.

Další účinné metody

Maximalizujte zmačkaný prostor na rovném povrchu, položte vlhký hadřík na záhyby a nechte několik hodin. Zavěste ho na závěs, nechte materiál chvíli schnout. Všechny modřiny by se měly narovnat.

Můžete použít služby čistírny, pokud si nejste jisti svými schopnostmi.

Tipy pro péči

Snažte se nosit kabelku s úzkým páskem na rameni, když si obléknete kožich. Úzký popruh jistě zanechá na rameni produktu ošklivé záhyby, takže takové příslušenství zatím odmítněte. Pokud se nemůžete vzdát zvyku nosit na rameni tašku, připravte se, že se na chvíli objeví opotřebovaná místa na kožichu.

Neustále narovnejte všechny záhyby na kožichu, i když je na chvíli zavěsíte. Obzvláště opatrně vyrovnejte rukávy, lem, límec.

Před uschováním uschovaného výrobku uschovejte jej. Pouze materiál by měl přirozeně zaschnout bez pomoci baterie a ovčí kůže během sušení by měla být v narovnané formě, bez vrásek nebo zauzlení.

Pro skladování poslat ovčí srst, zavěšenou na širokých ramínkách. A nedávejte ho do plastového sáčku, je lepší použít kryt z přírodní tkaniny, aby kůže "dýchala".

Vyzkoušejte svrchní oděv.ve skříni zdarma.