Jak jednou provždy vyčistit šatní skříň

Jak říkali velcí lidé, když dáte věci do svého šatníku, dáte věci do pořádku v životě. Chcete-li vyčistit dům je poměrně jednoduché - stačí pochopit, co je třeba odhodit, a přivést zbytek do systému. Několik tipů od lidí zkušených v této záležitosti pomůže rychle se vypořádat s chaosem na policích.

Odstraňte vše najednou

Dům můžete uklidit téměř okamžitě. Stává se, že po zdánlivě důkladném čištění se po chvíli vrátí chaos do skříně.

Důležité!

Zmatek se vrátí do vašich skříní jen proto, že jste práci nedostali. Podívejte se znovu do skříně a uvidíte, jak dobře všechny věci leží - přesně v této pozici, kterou chcete vidět? Často se stává, že všechny položky oblečení jsou jen z poloviny rozprostřené, což znamená, že jste ve svém šatníku nechali polovinu starého chaosu.

Úklid by měl být prováděn velmi rychle, protože pro to můžete:

  • odhodit všechny zbytečné věci s téměř jedním pádem a nebere ohled na to, jak moc byste měli starou věc opustit (první sekundy na to stačí);
  • přijměte jedno pravidlo pro sebe: „pokud budete postupně odstraněni, budete odstraněni celý svůj život“, takže tento proces neroztahujte napár dní nebo dokonce týdnů, protože tímto způsobem nedosáhnete požadovaného výsledku;
  • Před odstraněním všech zbytečných věcí se na tento proces řádně postavte (měli byste přijmout myšlenku, že se jedná o událost, která se vyskytuje jednou a opakuje se až po dlouhém čase).

Váš ideální styl

Než vyhodíte věci, přemýšlejte, jaký styl byste chtěli vidět ve skříni. Zeptejte se sami sebe několik otázek: jaký druh oblečení zvedne mé duchy, ve kterých šatech se budu cítit pohodlněji a jaký styl mě bude inspirovat k větší důvěře?

Po zodpovězení těchto otázek si určitě stanovte cíl, který vám přesně řekne, s čím máte nakládat.

Odhoďte a odhoďte!

Pokud chcete neutralizovat chaos ve vašem vlastním šatníku, nezapomeňte si vzít hlavní aspekt, který potřebujete odstranit z očí, co už není potřeba.

Pro poznámku!

Vyhodnoťte každou položku před vydáním verdiktu. V tomto případě potřebuje každý kus oblečení tvrdou kritiku a individuální přístup.

Pokud k této otázce přistupujete ne z racionálního hlediska, ale vycházejte z lásky k věcem, můžete ze skříně odstranit vše, co vám celou dobu zničilo oči. Po důkladném čištění se můžete dokonce divit, kolik zbytečného odpadu a odpadu se v něm nahromadilo!

Skutečnost!

NejdůležitějšíPravidlem v této věci je zvážit trpělivost a důslednost.

V žádném případě neodstraňujte položky, dokud není čištění dokončeno. Vždy následujte od jednoho k druhému s řádnou vytrvalostí a vy sami si nevšimnete, jak rychle a co je nejdůležitější, bez zbytečných bolestí hlavy, se s tímto úkolem vyrovnáte. Kromě toho nikdy nenechávejte staré oblečení jako domácí, jinak se odpadky hromadí. Vyhoďte všechny nemilosrdně!

Nařízení

Často se stává, že osoba stejného typu může být umístěna na zcela odlišných místech v domě. Například dnes je na polici oblíbené tričko a zítra je zavěšeno ve skříni. To nebude! Každá položka musí mít své vlastní území určené pouze pro ni.

Aby bylo možné řádně organizovat zbývající věci, nepochopte třídění určitého regálu, nýbrž třídění určitého typu oděvu. Například nejprve vytřiďte prádlo a pak si šaty uchopte.

V procesu třídění můžete dokonce položit věci na určitý plán. Například si vezměte oddělené šaty a zjistěte, z čeho jsou vyrobeny. Poté je můžete zavěsit na ramínka v určitém pořadí (první hedvábí, pak samet atd.).

Pamatujte, že stejný typ věcí by měl být držen pohromadě, aniž by došlo k neúspěchu, protože pro vás bude snazší najít správnou skříňku. Shine je také doporučeno přidělit určitá místa na policích aje důležité rozdělit je podle ročních období. Nikdy neukládejte boty v jedné hromadě - nejenže nenajdete druhou botu nebo sandály, může se také zhoršit.

Teprve po důkladném čištění budete dýchat reliéfem. Na první pohled uvnitř skříňky bude vaše nálada pozitivní.