Jak lem kalhoty s páskou

Kalhoty sedí dokonale, pokud mají správnou délku - do středu paty. Musí se hodit na postavu. Můžete to udělat bez pomoci profesionální krejčovky. Délka nově zakoupených kalhot se snadno nastavuje lepicí páskou.

Jaké druhy stuh se používají pro kalhotové kalhoty

Úzké, rovné, rozšířené kalhoty vypadají elegantně, pokud je dno zpracováno speciální páskou na kalhoty. S jeho pomocí chrání spodní část výrobku před otěrem a deformací. Kupte si pásku na metr v oddělení pro šicí příslušenství.

Pásová nebo pásková páska

Pro kvalitní zpracování spodku kalhot uvolňují kalhotový pásek. Tento textilní výrobek z bavlny a polyesteru je robustní. Šířka pásky je 15 mm, podél jedné hrany je mírné zesílení.

Poznámka!

Repsovoy páska (páska) zpracovává dno kalhot,Šité ze středních až silných materiálů.

Zpracování lemu nohavice nohavicí páskou zvyšuje odolnost výrobku proti opotřebení. Chrání okraj před opotřebením. Šijí řetězec na psacím stroji, spojení je silné, takže se nebojí vícenásobného praní (ruční, strojní). Kalhotová kapela slouží mnoho let. To nevybledne, netírá se. Výhody spodní části pásku výrobku:

 • pevnost;
 • trvanlivost;
 • odolnost proti deformaci.

Stuha (s lepivou základnou)

Termoplastické pásky pro šicí tkaniny jsou vyrobeny z polyamidu. Jedná se o silnou adhezivní vazbu. Udržuje snadné ruční mytí. Pro lemování spodní části kalhot použijte lepicí pásku (oboustrannou). Vyrábí se ve dvou barvách (bílá a černá) různých šířek: 10, 15, 20 mm. Přilepte ho horkým železem a párou.

U těžkých tkanin se vyrábí tavná síťovina. To je druh pavučiny, ale přísnější. Na jedné straně má papírový podklad. Po lepení (lisování) se papírová vrstva odstraní, aplikuje se přídavek a provede se tepelné zpracování.

Jak páskovat pánské kalhoty?

Klasické modely pánských kalhot šijí z hustých materiálů. K oříznutí spodku použijte speciální pásmo, které se nazývá jinak (kalhoty, rep). Název nehraje zvláštní roli. Existují určitá pravidla pro šití kalhot s touto páskou.

Jak vyzkoušet na kalhotách

Dlouhé kalhoty je třeba řezat. Před tímjsou určeny jejich délkou. Montáž se provádí s nebo bez bot. Nezapomeňte nosit opasek, pokud s ním budou nohavice nošeny. Když člověk nosí boty, spodní část kalhot se nachází uprostřed paty.

Při montáži bez bot je jejich spodní okraj na úrovni podlahy. Pomocí tohoto pravidla určete správnou délku. Opravte to. K tomu, na správné úrovni, kalhoty jsou otočeny na přední straně, každý záhyb je upevněn kolíky v oblasti krokové a boční šev.

Kroky přípravy spodních kalhot na šití na pásku

Výrobek je otočen na přední stranu. V centimetru změřte vzdálenost od pásu k ohybu na jedné noze. Značka s křídou. Stejná vzdálenost se měří na druhé noze. Od značky kolmé k bočnímu švu křídou je nejprve nakreslena čára na jedné polovině nohy, pak na druhé.

Tento řádek definuje délku kalhot. Operace se opakuje s druhou nohou. Pomocí centimetru změřte vzdálenost od pásu k lince na straně a stupňovitému švu. Musí být stejné v obou kalhotách.

4 cm ustoupí ze spodního řádku, udělá značku. To je velikost příspěvku. Není-li délka výrobku dostačující, ponechají se na lemu 2-3 cm, od značky kolmé k bočnímu švu je na obou nohách nakreslena čára řezu. Přeložte kalhoty na polovinu. Zkontrolujte přesnost označení. Přeřízněte délku.

Materiály pro archivaci

Aby bylo možné zpracovat dno kalhot kvalitativně, rep páska dostane stejný odstín jako tkanina kalhot. Před nákupem změřtešířky kalhot podél spodního řádku. Proveďte výpočet:

 • délka pásky pro zpracování jedné nohy L = S + 3 cm;
 • celková spotřeba pro obě nohy R = L * 2.
Důležité!

Před použitím by měl být kohoutek navlhčen v horké vodě a vysušen. Po této úpravě se nezmění velikost po umytí výrobku.

Pro práci budete potřebovat nitě: kontrast - pro broušení, v tónu - pro archivaci. Potřebujete šicí stroj, šicí jehly a špendlíky pro spojování tkanin, nůžek. Pro označení budete potřebovat:

 • pastelka;
 • svinovací metr (centimetr);
 • gon.

Popis procesu

Okraj nohou je ošetřen overlockem nebo klikatým švem na psacím stroji. Kalhoty se otočí na přední straně. K správnému lemování je páska umístěna na nohu, která je zahuštěná. Jeho koncový okraj by měl jít na 1,5 cm na krok švu.

Aby se páska nesklouzla při připevňování, je připevněna po celé délce k látce kalhot s kolíky. Zajistěte, aby okraj zesílení na pásku spadl na spodní řádek. Pomocí jehly a nitě kontrastní barvy, lem pásky. Linka je umístěna uprostřed.

V oblasti stupňovitého švu se zbývající konec pásky ohne. Její záhyb je umístěn na švu kroku a zametán. Upravte pásku na stroji dvěma řádky:

 • nejprve položte vedle zahušťování na pásku;
 • druhý steh stroje sešívá na opačné straně, načmáral k okraji.
Tip!

Kvalitativní šev je vytvořennohy pro šití v zipech.

Na spoji pásky je položen další šev. Přídely nohou se odvracejí na špatnou stranu, zametají. Zajistěte, aby pod spodní částí kalhotek vyčníval 2–3 mm lem. Dokončete zpracovatelskou nohu, lemujte lem jedním ze způsobů:

 • ručně šít tajný steh;
 • bliká na psacím stroji, má-li funkci „skrytá čára“;
 • Sklopte přídavek švu kalhot lepící páskou.

Jak nalepit lem pánských kalhot s lepící páskou

Změřte lepicí pásku. Položte ji mezi spodní část kalhot a příplatek. Kontrola, že ležela na okraji příspěvku, ale nevyčnívala z tkaniny. Zahřívá železo, prochází podél spodní části nohy. Z působení teploty a páry se lepicí páska roztaví a pevně fixuje lem.

Lem výrobku s pomocí gossamer má výhody oproti manuálnímu a strojnímu švu:

 • na přední straně není vidět;
 • Kalhoty jsou rychle lemované.

Jak zkrátit kalhoty pomocí pavučiny?

Když jsou v rodině děti, je velmi vhodné mít pásku na žehlení kalhot. Rostou rychle a musíte neustále prodlužovat staré kalhoty nebo zkracovat nové kalhoty. S pomocí gossamer je snadné zkrátit dámské kalhoty z lehké tkaniny.

Operace netrvá dlouho. Držte armaturu. Jak to udělat je popsáno výše. Pokud jsou kalhoty zkráceny, pak noha nohy není zastrčená na podlahu, ale ve správné výšce a je odtržena kolíky.

Otočte je na přední straně.Umístěna na rovném povrchu. V místě, kde je tkanina štípána špendlíkem, na ni položte křídovou značku. Kolmo k švu krokové nakreslete dolní čáru. Chcete-li se ohnout, ustoupí 1,5-2 cm od něj, nakreslete podél pravítka čáru řezu.

Porovnejte označení obou nohou. Pokud jsou štítky nastaveny správně, odřízněte přebytečnou látku. Pokud je tkanina roztřepená, okraj je ošetřen overlockem nebo cik-cak stehem na psacím stroji. Proveďte postupné akce:

 1. Příspěvek na dně je zapnut na nesprávné straně.
 2. Štípané špendlíky.
 3. Žehlení.
 4. Změřte správné množství pavučiny.
 5. Opatrně položte pásku pod lem.
 6. Kolíkové čepy na tkanině tak, aby se neklouzaly.
 7. Projděte horkým železem na dně nohy tak, aby se lepicí páska roztavila.

Jak jsou džíny řezány lepící páskou

Lepicí pásku použijte, pokud není psací stroj, a džíny je třeba urychleně zkrátit. Práce využívá centimetr, čtverec, nůžky, špendlíky, křídy nebo zbytky. Kalhoty na model. Určete, v jaké výšce musíte zastrčit nohu. Ve 4 místech jsou záhyby odříznuty kolíky, čímž je zajištěna požadovaná délka.

Džíny rozložené na rovném povrchu, ohnuté železnými žehličkami. Oba kalhoty by měly mít stejnou délku. Pro jejich kontrolu jsou na sebe navrstveny a zkontrolovány na délce strany a stupňovitém švu.

S křídou nakreslí spodní řádek. 2-3 cm od ní a obrysy místa řezu. Ořízněte přebytečnou tkaninu. Změřte pavučinu. Dej to podpříspěvek na nohu, žehlení. Pro spolehlivost vyžehlete spodní část kalhotek vlhkým hadříkem.

Charakteristiky nohaviček s lepící páskou

Páska se nepoužívá, pokud je výrobek vystaven častému praní. Pro drahé a těžké tkaniny není vhodný. Je vhodné použít k úpravě oblečení pro děti. A také lem modely pro dospělé, pokud často mění délku. Takový problém se děje u žen, když nosí boty s různými výškami paty.

Gossamer maminky jsou používány rychle rostoucími dospívajícími. Zkrácení kalhot, zanechat velký příspěvek. Když se stanou krátkými, dávka se odloupne a nohy kalhot se prodlouží. S pomocí pásky lemované klasické modely dámských a pánských kalhot.

Některé funkce používání webu pro zkrácení produktu:

 • je nemožné dát pavučinu přímo na záhyb, musíte z ní ustoupit o 5 mm;
 • produkt se promyje při 60 ° C;
 • je-li lepena široká páska (více než 10 mm), okraj výrobku vypadá drsně.

S pomocí gossamer můžete zkrátit nové kalhoty nebo obnovit staré oblečení. V pouhých 5 minutách, můžete vrátit kalhoty na normální vzhled, pokud po umytí lemu je unstuck. Pavučiny můžete rychle lemovat lemem sukně nebo šaty. Je univerzální.