Jak malovat bílé boty: výběr barvy, rysy malby

Bílé boty vypadají slavnostní, ale také musí být opatrnější než jiné páry, malované v tmavých barvách. Ne vždy je však možné zabránit otěru, poškrábání a jinému poškození. V takových situacích pomáhá specializovaná bílá barva na boty. Tento nástroj se snadno používá, je odolný vůči teplotním výkyvům, vlhkosti a barvě dává bohatým. Musíte však zvolit správnou barvu pro daný účel.

Jak si vybrat barvu

V obchodech existuje mnoho možností pro bílou nátěrovou hmotu pro různé účely - musíte si vybrat správné složení. Doporučuje se vybírat barviva od osvědčených společností, které po aplikaci nevyblednou a po dlouhou dobu udržují barvu produktu „čerstvou“.

Aby bylo možné správně určit složení barviva a výsledek postupu byl v souladu s očekáváním, je třeba vzít v úvahu tyto body:

 1. Jaký materiál byl použit při výrobě obuvi - hladká kůže, semiš, nubuk, umělé tkaniny, textil a jiné.
 2. Aplikační schéma - tónování poškozených ploch nebo kompletní výměna svrškubarevný nátěr na botách.
 3. Stanovení vhodné formy barviva - aerosolu, kapaliny, krému. Aerosol si v případě potřeby aktualizuje barvu, stejně jako krémové kompozice. Pro úplné nebo částečné lakování jsou vhodné pouze kapalné prostředky, které se nanášejí štětcem v několika vrstvách - od 2 do 6-8. Potřeba každé další vrstvy je dána konečnými výsledky minulosti - kolik výsledné barvy po vysušení barvy odpovídá požadovanému tónu.
Varování!

Po výběru barvicí směsi je nutné zakoupit ochranné pomůcky pro boty, které zabrání příliš rychlému setření barevného nátěru. Při výběru ochranných obuvi je třeba vzít v úvahu materiál (kůže, semiš, umělou tkaninu, nubuk, ostatní) a výrobce nátěru, který produkt tónoval.

Složení a rozdíly barvy obuvi podle účelu

Složení - důležitý bod, zejména při koupi krémové barvy v bílé barvě. Musí obsahovat komponenty, které aktualizují původní barvu výrobku a dodávají mu lesk. Dobře zvolené složení barvy vám umožní kombinovat obnovu barev a péči o boty.

Není špatné, pokud je ve směsi smetanového barviva přítomen jojobový olej. Tato složka působí na výrobek vyrobený z přírodních materiálů, tedy:

 • obnovuje strukturu;
 • máče a změkčuje pokožku;
 • vytváří vrstvu odpuzující vlhkost na povrchu boty.

Přirozenéoleje obsažené v botě krémové barvy neumožňují majiteli, aby se obával, že nečistoty jsou absorbovány do povrchu kůže. Kromě toho, použití takových přípravků pro obnovu barvy pomáhá chránit výrobky před negativními účinky atmosférických jevů.

Není však vždy přípustné používat bílou smetanovou barvu pro obuv, protože tyto prostředky jsou určeny především k aktualizaci barvy kožené obuvi. Nyní prodávají takové typy specializovaných barviv, které jsou určeny pro různé typy materiálů:

 1. Na bázi včelího vosku a přírodních olejů - používá se na lakované a ploché povrchy.
 2. Aerosoly a spreje na semiš - výrobek pokrývá povrch semiše tenkou ochrannou a dekorativní vrstvou a zabraňuje jeho předčasnému opotřebení.
 3. Tuhé tuhé výrobky na bázi organických rozpouštědel - slouží k vytvoření bariéry proti negativním účinkům sněhu, mrazu a vlhkosti.
 4. Emulzní kapalné přípravky - zabraňují praskání a zabraňují protahování materiálu.
 5. S terpentýnem ve složení - používá se pro denní nositelnou obuv z husté a hrubé kůže.
 6. Impregnace na bázi silikonu - zabraňují pronikání nečistot a vlhkosti do přírodního materiálu.
 7. Expresní houby - dávají lesk a dočasně vrátí tón, odpor je pod průměrem.
 8. Barviva pro obuvnické textilie odpuzují vodu, která neumožňuje pronikání vlhkosti dovnitř výrobku vyrobeného z \ ttkáně.
 9. Aerosoly pro pokožku - obnovují hmotu, původní lesk a vzhled.
Pro informaci!

Přírodní pigmenty pomáhají odstraňovat závady a výrobek získává bohaté a hluboké barvy. V takové barvě musí obsahovat depozici mořských perel a bílého anthokyanu.

Výběr správného tónu

Barva pro bílé boty má mnoho odstínů. Proto, jeden by měl koupit ne první barvivo, ale jít do obchodu pro barvivo spolu s párem bot, které je třeba osvěžit. Před výběrem konkrétního odstínu je nutné výrobek připravit - důkladně, ale důkladně vyčistit nečistoty a osušit. To vám umožní vidět přesnou barvu materiálu.

Doporučuje se, aby se při nákupu bílé barvící kompozice obuvi odebíral nejen výrobek, ale i konzervované značky, které někdy obsahují informace o konkrétním tónu. Po zakoupení nátěru je nežádoucí ihned aplikovat kompozici na celý povrch - je lepší vyzkoušet na malém prostoru a zkontrolovat, zda je po dokončení zaschnutí nátěrové hmoty odpovídající barvy.

Příprava pro nátěry

Při zakoupení nátěrové hmoty je nutné připravit obuv pro postup. Barva rovnoměrně rozložená láhev by měla být dobře promíchaná, třepání. Barevná kompozice bílé barvy se nanáší výhradně na předem odmastěný povrch. V dalším provedení, aby se získala jednotná vrstva, nevychází, protože barvicí činidlo se odlupuje. Odstranění z materiálupotřebují obnovení, tuky, můžete otřít boty s takovými prostředky:

 • alkohol;
 • vodka;
 • mýdlo na prádlo.

K odmašťování pracovního povrchu jsou zakázány prací prášky, tekuté mýdlo a prostředky na mytí nádobí, které nepříznivě ovlivňují strukturu materiálu. Pokud byly použity krémové barvy nebo jiné materiály obsahující silikon, neměly by se povrchy ošetřovat alkoholem a mýdlem na prádlo. Je nutné použít specializované prostředky, například antisilikon.

Vlastnosti použití

Bílé barvy na boty mohou být použity k ošetření povrchu, který je třeba aktualizovat, pouze po předběžném testu v nenápadné oblasti výrobku - pro kontrolu podobnosti tónů. Je povoleno používat různé nástroje pro nanášení barvicích kompozic - airbrush, houba na mytí nádobí, rozprašovač jemných sprejů, měkký kartáč (pro tekuté výrobky). Je nutné pracovat s barvícími prostředky pro obuv pouze s rukavicemi, respirátorem (aby se barva nedostala do dýchacích cest). Veškeré práce by měly být prováděny pouze na dobře větraném místě nebo venku.

Každá další vrstva bílé barvy může být aplikována až po úplném uschnutí minulosti. Interval mezi aplikací vrstev je obvykle asi jednu hodinu. Ale hodně záleží na prostředí. Hlavním bodem je, že teplota nebyla nižší než 15 ̊С. Kompletní sušení nátěru probíhá přes1 den ode dne aplikace poslední vrstvy.

Varování!

Ke stanovení výsledku je přípustné používat specializovaný lak na kůži. Tím se zvýší adheze (vzájemná propustnost) materiálu a nátěru, odolnost proti opotřebení a vodoodpudivé vlastnosti.

Lakovací obuv

Existují dvě hlavní možnosti obnovení barvy bílé boty - vezměte ji do studia nebo proveďte manipulaci sami. Když bylo rozhodnuto osobně obnovit lak na botách, dát větší sytost a jas barev, je třeba přistupovat k věci zodpovědně a dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Dalším důležitým krokem po nákupu laku je příprava pracoviště. Musí splňovat tyto parametry:

 • místnost je dobře větraná;
 • pracovní plocha (stůl) je dostatečně osvětlena;
 • na stole není nic zbytečného;
 • připravilo několik párů gumových rukavic;
 • houba nebo jiný nástroj pro čisté nátěry;
 • má vše, co potřebujete k odmašťování povrchu;
 • koupil správný počet lahví (minimálně 2);
 • je připraveno místo, kde budou boty suché.

Na rozdíl od ateliéru nebo obchodu s obuví je ručně malovaná malba levnější. Spotřební materiál je téměř vždy na skladě a cena jednoho balení obuvi v průměru je asi 200 rublů. Existují však také nevýhody pro samo-aktualizace produktů - je třeba zceladodržovat pravidla během provozu a neodchylovat se od sledu činností doporučených výrobcem barvicí směsi. Dodržování tohoto pravidla platí zejména pro bílou barvu pro tenisky.

Barvení nubuku a semiše

Přírodní nubuk a semiš mají atraktivní vzhled a příjemné nošení, ale tyto materiály rychle ztrácejí svůj vzhled. To je způsobeno tím, že hromada na povrchu je ucpaná prachem z ulice a jsou rozdrcena. V průběhu času, některé oblasti lesk a objeví se vizuálně znatelné plešatý místa. Chcete-li vrátit takové boty normální vzhled musíte vyčistit a malovat. Ale s původní barvou v bílé musíte být opatrní.

Varování!

Pokud vaše boty nebo tenisky mají opotřebované a lesklé plochy, můžete použít slabý roztok kyseliny octové nebo kapalný roztok amoniaku k jejich obnově. Koncentrace sloučenin 1 díl znamená 10 dílů vody, ocet 9%.

K čištění semiše a nubuku se používají speciální kartáče. Na jedné straně takového nástroje je tuhá štětina pro čištění jemných nečistot a prachu mezi vlákny a měkkým pryžovým dílem pro jejich oddělování a zvedání. Když se hromada na povrchu přilepí k sobě, doporučuje se před lakováním parní povrch, na který se boty udržují po dobu 3-5 minut nad vroucí vodou. Pro výběr barvy můžete použít srovnávací tabulku barev:

Typ malby Jména Forma faktoru a způsob použití

Denní

Salamander Nubuck Velours

Krémová barva s odstínem. V kompozici jsou komponenty, které chrání před vlhkostí a nečistotami. Naneste aplikátorem na houbu.

Denní

Saphir Tenax

Barva ve spreji - ochranný prostředek s účinkem barvení. Použít 30 minut před odchodem ven. Sprej musí vyčistit povrch zvednutým vlasem. Vzdálenost od povrchu při stříkání je 15-20 cm.

Konstantní

Saphir Dye Teinture Francaise

Tekutý nátěr na bázi alkoholu. Používá se pro rovnoměrnou povrchovou úpravu. Způsob aplikace - kartáč. Stehy jsou obarveny intenzivněji.

Činidla fixující barviva se nepoužívají, protože samotná kompozice zcela schne během 30-40 minut. Pokud provádějí kompletní barvení obuvi z nubuku nebo semiše, doporučuje se před nošením vyčkat 24 hodin. Požadované intenzity nátěru je dosaženo množstvím aplikací - to je způsob, jak barva klesá rovnoměrněji. Denní používání barviv je slabší při změně tónu, ale jejich dopad šetří materiál. Po vysušení barviva je nutné zdvihnout zdřímání kartáčem a ošetřit ochrannými látkami.

Lakovací obuv z koženky a kůže

Kůže a koženkové výrobky s hladkou texturou povrchu se snadněji natírají než obuv z jiných materiálů - kompozice se ukládají v rovnoměrné, rovnoměrné vrstvě. Barvy Bílá barva kůže a náhražky kůže vyráběná ve formě aerosolustříkatelné formulace, krémové a tekuté barvy. V závislosti na počtu prvků, které mají být natřeny, a jejich celkové ploše postačí 1-2 balení na 1 pár.

Pozor!

U tenisek s komplexním vzorem je množství barviva menší a u vysokých bot je to více.

Pokud má bota prvky jiné barvy, je nutné je uzavřít maskovací páskou spolu s podešví. Barvivo se nanáší rovnoměrně po celém povrchu, aniž by došlo ke ztrátě švů. Pro dosažení stejnoměrné barvy bez přetečení nebo nadměrného vrstvení se doporučuje natřít materiál v 1 přístupu. Pokud výsledný efekt není dostatečný, opakujte 20 minut po první. Po dokončení práce je lepicí páska odstraněna z boty a namazaná kůže nebo koženka s mastnými krémy.

Závěr

Aktualizace bílých bot se snadno nanáší doma. Postup netrvá dlouho. Při takové manipulaci je však třeba vzít v úvahu důležitost přípravy materiálu a výběru požadovaného odstínu barvy, protože bílá barva má mnoho odstínů. Vyberte si nástroj pro malování obuvi nebo tenisek, které potřebujete pečlivě - existují rozdíly v účinku kompozic na různé materiály. Pokud jsou boty částečně natřené, zbytek boty je zakryt maskovací páskou.