Jak malovat norkový kabát ve studiu a doma

Elegantní a praktické norkové kabáty jsou ozdobou ženského šatníku. Ale často po několika letech ponožek, srst začíná ztrácet barvu: bílý produkt se zbarví do žluta a ošklivé holohlavé skvrny se objeví ve tmě. Neměl byste spěchat, abyste zahodili drahou věc, stačí natřít norkový kabát a vrátit jí velkolepý pohled. Specialisté se zabývají obnovou barvy kožešinových výrobků, ale někteří majitelé kožichů si je sami namalovají.

Příčiny ztráty barvy

Mink ztrácí barvu z různých důvodů.Mohou být tyto:

 1. Výrobek v důsledku dlouhodobého opotřebení vybledne.
 2. Kožich byl nesprávně skladován, protože ztratil svou sílu a přitažlivost.
 3. Kožešina byla neúspěšně zbarvena. Majitelé oděvů se to snažili udělat sami nebo se obrátili na nekvalifikované profesionály.

Je nejspolehlivější barvit produkt ve studiu, kde pracují s přírodní kožešinou nebo ve specializovaných dílnách. Zaměstnávají osvědčené řemeslníky, kteří překreslí norkový kožich na profesionální vybavení.

Aplikované technologie uchová kožešinu a vrátí dřívější přitažlivost do kožichu nebo límce. Produkty obnovené v dílnách budou trvat mnoho let.

Lakování kožichu je poněkud drahý postup.

Její nákladyzávisí na těchto faktorech:

 • způsob barvení;
 • použité materiály;
 • barva barviva;
 • délka a styl výrobku;
 • stav srsti.

Obvykle se cena restaurování barev pohybuje od 10 do 30 tisíc rublů.

Barevné pořadí v dílně

Před zpracováním specialista zkoumá srst pro stav srsti, kůže a pevnosti švů. Majitel si vybere budoucí barvu výrobku. Odborníci nedoporučují výběr jasných, nepřirozených tónů: červené, modré a podobně. Tato barviva obsahují toxické látky, které mohou zničit srst a kůži.

K obnově zbarvení předmětů se používá několik metod barvení :

 • sala;
 • okoun;
 • .

Odborníci doporučují, která metoda je nejlepší zvolit. Chcete-li získat kvalitní výrobek, je lepší použít hluboké barvy, ne tónování.

Dobře zbarvená srst zůstává měkká, kůže neztrácí pružnost, barva je rovnoměrně rozložena. Po lakování je norkový kabát kompletně aktualizován, doba jeho ponožek se zvyšuje.

Vlastní barvení

Můžete se pokusit namalovat výrobek norky doma na vlastní nebezpečí a riziko. Tento proces je nebezpečný, protože může tento problém zhoršit. Aby bylo možné malovat kožešiny úspěšně, je třeba zvážit, kolik let měli na sobě kožich, zda jeho kůže schne a jaký je stav švů.

Výrobek musí být připraven před použitímTo bude vyžadovat následujícíkomponenty:

 • glycerin;
 • voda;
 • soda;
 • amoniak;
 • prostředky pro čištění výrobků z kožešin.

Přípravy by měly být provedeny co nejpodrobněji.Kožich se zpracovává takto:

 1. Kůže zevnitř jsou opatrně potaženy glycerinem, takže po navlhčení neztvrdnou.
 2. Připravte roztok 3 lžičky soli, 1 lžičku amoniaku a 1 lžičku čisticího prostředku. Roztok se zředí 1 litrem teplé vody, přidá se trochu sody. Vše důkladně promíchejte.
 3. Kožešina je položena na pevném povrchu lícem nahoru, narovná záhyby. Štětec ponořený do roztoku a pečlivě ošetřené kožešiny. Toto čištění odstraňuje nečistoty z povrchu, v důsledku čehož může být znečištění nerovnoměrné.

Kožešina minková má podobnou strukturu jako lidské vlasy, takže pro barvení používají vysoce kvalitní barvení vlasů. Vhodné produkty slavných výrobců.

Zbarvení se provádí takto:

 1. Chcete-li si koupit několik balení barvy. Jejich počet závisí na velikosti a délce srsti.
 2. Výrobek se ředí podle návodu.
 3. Kožešina mírně navlhčená. Barva se nanáší speciálním štětcem nebo štětcem. Pro práci můžete použít stříkací pistoli, se kterou se barvivo stříká barvivem ze stavu 50–70 cm.
 4. Barvivo se dávkuje hřebenem nebo rukama v rukavicích.
 5. Po 30–40 minutách se produkt opláchnevoda s octem, pak namočte papírovými ručníky. Nemůžete mačkat a třít srst.
 6. Lakovaný výrobek musí být důkladně vysušen. K tomu je zavěšen na ramínkách a ošetřen domácím fénem. Kožešina by měla být česaná nepřetržitě. Povlak musí být důkladně vysušen, jinak bude vypadat neesteticky.
 7. Někteří majitelé norkových kabátů radí po malování zacházet s balzámem na vlasy. Kvalitativní složení poskytne jejich povrchovou zář a hladkost.

Ti, kteří si nejsou jisti úspěšným výsledkem barvení, nestojí za riziko. Je lepší dát nátěr pro nátěr v suchém čištění. Zkušení experti si vyberou složení, které dodá produktu požadovaný tón a poskytne záruku na jejich práci.