Jak milovat úklid?

Je těžké milovat úklid, zejména proto, že se jedná o typickou práci "Sisyphus", kterou je třeba znovu a znovu opakovat. Má však své dobré stránky, například organizování nebo vyhazování zbytečných věcí pomáhá vyrovnat se se špatnými emocemi. Objednávka doma - pořádek v životě. Je lepší se na toto nepřátelství dívat z úplně jiného úhlu pohledu.

Pozitivní postoj

Chcete-li milovat čištění, musíte si představit konečný efekt ve vaší hlavě a usilovat o to. Myšlení jako „Musím to znovu odstranit“ situaci jen zhorší.

Budeme-li s věcmi jednat pozitivně, budou mnohem jednodušší a příjemnější. Důležitý je také cíl sklizně - umožňuje nám udržovat pravidelný a pozitivní postoj. Cíl může být krátkodobý, například odstraníme před příjezdem hostů.

Poznámka!

Nakonec je to však frustrující, protože se stydíme za to, jak žijeme každý den. Rozhodně jednodušší pro sebe, to znamená, že chápeme, že čistota v domě nás činí šťastnými, takže se o to snažíme.

Malé kroky k cíli

Uspořádání jedné zásuvky je jistě jednodušší než čištění celé místnosti. Metoda čištění po jednom s malými kroky je dobrým způsobem motivace.

Pokud všechno hodíme doprostřed místnosti, pak se budeme cítit jen horší a všichni nadšení jistěbudou ztraceny. A pokud odstraníme jen jednu krabici, možná bychom chtěli zorganizovat další? Stojí to za pokus! Stejný mechanismus funguje i tehdy, když každý den vyjmeme trošku denně a odložíme vše na vybraný den, například sobotu.

Poznámka!

Čištění tedy rozdělujeme na menší části a je to mnohem snazší! Vždy se snažte požádat někoho o pomoc, jako je manžel nebo děti. Společně to půjde rychleji!

Dobré vybavení je klíčem k úspěchu

Jednou z nejnepříjemnějších věcí při čištění je nedostatek účinných spotřebičů a čisticích prostředků, které by měly pomoci. Například v případě vysavače - my vyčistíme celý byt, ale po chvíli se prach opět usadí.

Důležité!

Důvodem je malá taška. Běžné papírové sáčky pro vysavače jsou vyrobeny ze šedého papíru, opatřeného kartonovými vstupy, které neposkytují příliš dobrou filtraci.

Pokud chceme snížit emise prachu, musíme investovat do syntetických pytlů, které jsou vyrobeny ze speciálních mikrovláken. To zajišťuje lepší filtraci vzduchu, zastavuje některé alergeny, jako jsou pyly a roztoče, a také snižuje emise prachu do místnosti.

Po vyčištění se odměňte malou odměnou. Například sladké překvapení po práci určitě podpoří akci a díky očekávané odměně bude čištění spojeno s pozitivnímvýsledků.