Jak mohu udržet kolo v bytě, pokud není vůbec žádný prostor

Skladování jízdních kol v bytě je pro všechny majitele dvoukolových vozidel neustálým problémem. Vesničané si nechávají svá kola v přístavcích nebo těsně u plotu, šťastní majitelé moderních bytů - v podzemním parkovišti, ale co ti, kteří žijí v obyčejných malých bytech?

Skladování jízdních kol v bytě

Existuje spousta možností pro uložení dvoukolky v bytě. Volba těch nejlepších z nich závisí na rozložení bydlení a počtu vozidel.

Na chodbě

Vstupní hala ve standardním bytě je zpravidla prodloužená chodba. Pro úzké místnosti existuje několik možností umístění zařízení:

 • na chodbě, můžete nainstalovat skříň pro dvoukolky přítel. Jízdní kola malých rozměrů jsou umístěna vodorovně do takové skříně, kolo „pro dospělé“ je namontováno na speciálních držácích svisle nebo šikmo. Skříň lze zakoupit ve specializovaném obchodě nebo objednat u firmy.instalace skříní;

Poznámka!

Kromě skladování jízdních kol, na mnoha policích skříně skříně, můžete rozšířit příslušenství pro jízdní kola, ochranu a náhradní díly.

 • na volné stěně chodby je kolo zavěšeno rovnoběžně se stěnou. V závislosti na volném prostoru je kolo zavěšeno vertikálně nebo horizontálně;
 • Na dveře vedoucí do haly lze vertikálně zavěsit malé kolo.

V místnosti

Poměrně často ve velkém prostoru místností je krásné kolo na kole součástí dekoru. Návrháři přišli s mnoha možnostmi pro uložení kola v místnosti:

 • Kolo je zavěšeno kolem kolmým ke stěně. Kolo rozděluje místnost do různých zón;
 • pomocí speciálního upevňovacího prostředku je pod stropem zavěšen dvoukolý přítel;
 • pro více jízdních kol v místnosti nastavte speciální stojan;
 • pomocí speciálních spojovacích prostředků může být uložen železný přítel na podlaze. Pro tento dokonalý výklenek ve zdi nebo mimo dveře.

Na balkóně

Není-li na chodbě nebo v místnosti žádný volný prostor, lze přepravu uložit na balkon. Moderní barvy a plasty používané při stavbě jízdních kol dobře snášejí záporné teploty, takže nejlepší možností skladování je uzavřený, izolovaný balkon.

Viz také

Je snadné upevnit kameru pro jízdní kola doma jednoduchými úkony

Takové situace jsou pro cyklisty známé: šel jezdit a kolo bylo ploché nebo byla na cestě propíchnuta kamera. Do ...

Nejjednodušší je skládat skládaná kola v malém balkonovém prostoru, při složeném zabírají minimum místa a zapadají do jakéhokoliv výklenku. Běžná kola na balkoně jsou zavěšena na stropě, namontována na podlaze nebo namontována na zeď.

Poznámka!

Aby se během dlouhého zimního skladování ze slunečních paprsků barva na horní straně železného přítele pokryla speciálním neprůhledným krytem.

Zimní údržba strojů

Před zahájením zimního skladování by měla být doprava zastavena. Chcete-li to provést, proveďte následující práce:

 • důkladně omyjte kolo před nečistotami a prachem;
 • chrómové díly otřete namočeným hadrem;
 • pryžové díly (pneumatiky a ochranné kryty) od zimního sušení a krakování jsou ošetřeny silikonovým mazivem;
 • demontujte kloubové spoje brzd a voličů otáček, omyjte je v motorové naftě, vložte čerstvé mazivo, namontujte je zpět;
 • řetěz je odstraněn, umyt, namazán teflonovým mazivem, opřen;
 • bude-li zařízení uloženo na zavěšení, sníží se z kamer vzduch; pokud bude přístroj stát na podlaze, komory budou čerpány na maximální povolený tlak;
 • kožené sedlo ošetřené sprejem na bázi vody a silikonu, plast očištěný od nečistot hadříkem

Druhy zavěšení projízdní kola

\ t

Obchod nabízí několik možností upevnění systémů jízdních kol

.

Zavěšení ke stropu

Zavěšení jízdního kola na strop se skládá ze dvou částí. Konstrukčně se skládá ze systému bloků, kabelu a dvou háčků. Systém bloků je upevněn kotevními šrouby ke stropu. Vzdálenost mezi bloky je stejná jako vzdálenost mezi kolem a sedlem kola. Háky na háček za volantem a sedadlem; Dále, když vytáhl kabel procházející blokovým systémem, zvedne ho majitel železného koně ke stropu. Volný konec kabelu je namontován na stěně místnosti.

Zařízení s hmotností do 30 kg lze tedy pozastavit.

Poznámka!

Pro pohodlné umístění by měl být strop vysoký 3,5–4 metry.

Zařízení pro vertikální zavěšení na stěnu

Systém dvou háčků slouží k zavěšení přítele železa kolmo ke stěně. Háčky jsou připevněny ke stěně pod sebou, v horní části sady zámku předního kola pod patou vzadu.

Zařízení pro vodorovné zavěšení na stěnu

Nejběžnějším pozastavením jsou háky. Jsou vyrobeny z kovové tyče a přišroubovány do zdi pomocí kotevního systému. Upevňovací prvky pro háky se volí na základě konstrukce kola.

Komerčně dostupné horizontální závěsné systémy se sklopnou konstrukcí. V nepřítomnosti vozidla háky přehněteparalelně se stěnou, aniž by rušily ostatní.

Často používají systém dvou, pevně spojených, háčků. Výsledným plukem může být dekorace pro interiér bytu.

Nezávislá výroba horizontálního zavěšení

Výroba horizontálního zavěšení je zcela v pravomoci domácího řemeslníka. K tomu, aby desky, překližky nebo dřevotřískové desky o tloušťce 15-20 mm. Police je dřevěná krabice bez dna, jejíž délka je 50-70% délky rámu kola, výška je 10-12 cm a šířka je ½ délky volantu plus 5 cm.

Provoz:

 1. Změřte velikost kola, spočítejte velikost konstrukce.
 2. Podle získaných rozměrů odřízněte prvky police.
 3. V bočních stěnách police použijte elektrickou pilou k vyříznutí štěrbin pod rámem.
 4. V zadní stěně proveďte otvory pro montáž police ke zdi.
 5. Konečná montáž police se provádí samořeznými šrouby.
 6. Smontovaný výrobek je obarven nebo natřen.
 7. Pro instalaci závěsu jsou do stěny vyvrtány otvory a kotevní šrouby jsou přišroubovány.

Poznámka!

Montáž se provádí tak, že 15-20 centimetrů zůstává od podlahy k kolům zavěšeného kola.

Závěr

Pokud namáháte svou představivost a použijete trochu práce, pak v téměř každém bytě můžete najít místo pro uložení železného koně. Dodržování pravidel zachování a skladování zajistí bezproblémové skladování jízdního kola nejen v zimě, ale i v každémobdobí.