Jak mohu vyčistit norkový kabát doma

Krásný ženský kožich je snem mnoha žen. Taková věc však vyžaduje řádné skladování a péči. Aby oděv po dlouhou dobu zachoval svou přirozenou lesk a krásu, musí být včas očištěn od nečistot a skvrn. Existuje mnoho metod, jak vyčistit norkový kabát doma. K tomu používejte speciální čisticí prostředky nebo používejte jednoduché domácí spotřebiče.

Obecná doporučení

Existuje několik obecných pravidel pro zpracování produktů z přírodní kožešiny. Měly by být dodržovány bez ohledu na kvalitu a barvu srsti.To vám umožní rychle vyčistit oblečení a nepoškodit vlas a kůži:

 1. Před zpracováním se produkt důkladně protřepe a položí na rovný vodorovný povrch. Doporučuje se rozprostřít bílý kožich pod kožich.
 2. Léčba se nejlépe provádí za denního světla.
 3. Pokud plánujete používat chemikálie, místnost by měla být dobře větraná.
 4. Je-li mycí prostředek používán poprvé, je nutné jej otestovat na nenápadném místě výrobku.
 5. Sušení kožichu se provádí venku ve stínu nebo v místnosti s dobrou ventilací, ale bez průvanu. Nemůžeme dovolit, aby oblečení padalo přímé paprsky slunce. Zakázáno také sušení pod proudem horkého vzduchu.

Mink má velmi jemný zdřímnutí. Aby nedošlo k jejímu poškození , jsou zakázány tyto druhy ošetření:

 1. Čištění pracím práškem nebo pomocí vysavače.
 2. Mytí rukou nebo psacím strojem.
 3. Silné mechanické tření nebo hrubý česání.
 4. Sušení s vysoušečem vlasů nebo na baterii.
 5. Zpracování horkým železem.

Zpracování za sucha a za mokra

Pokud se hromada výrobku stává méně lesklou, můžete srst čistit suchým způsobem. K tomu jemně protřepejte nebo zaklepejte, rozložte ji na vlhký list. Poté se srst česne ve směru růstu vlasů. Kartáče pro zvířata jsou pro to vhodné. Můžete zakrýt zuby hřebenu s vatou, abyste ochránili zdřímnutí před poškozením.

Při mokrém čištění je třeba věnovat velkou péči. Kožich visí svisle na závěs a úhledně česaný. Pak pokračujte v čištění míst. Za tímto účelem se vatový tampon navlhčí v jemném saponátu.

Lze použít tyto typy :

 • šampony pro děti;
 • šampony pro zvířata (s velkou opatrností);
 • měkké výrobky pro praní vlněných výrobků;
 • speciální přípravky pro kožešiny.

Bez ohledu na prostředky, kterými bude čištění prováděno, je důležité si toto pravidlo pamatovat -v žádném případě nesmíte navlhčit oblast kůže . Pro vyčištění přidejte do vody trochu šamponu a porazte silnou pěnu. Navlhčena čistou houbou a otřete hromadu ve směru růstu. Pak houbu opatrně omyjte a vyždímejtea odstraňte zbytkovou pěnu a nečistoty. Kožešina je jemně česaná a sušená mimo ohřívače. Po úplném vysušení se hromada znovu česne.

K vyčištění padlých kožešin a odstranění mastných skvrn můžete použít následující složení:

 • čistá voda - 500 ml;
 • amoniak - 40 ml;
 • sůl - 20 g.

Směs se důkladně promíchá, po čemž se navlhčí čistá houba a ošetří se kontaminované kožešinové plochy. Houba musí být ve směru růstu vlasů. Mastné skvrny několikrát otřete, aby se produkt vyčistil. Poté se srst opatrně suší a česne.

Čištění lehké kožešiny

Bílý norkový nátěr můžete čistit doma suchým a mokrým způsobem. K odstranění prachu a nečistot z výrobku by měla být srst opatrně posypána mastkem. Pokud to nebylo po ruce, krupice nebo škrob bude dělat. Pečlivě rozetřete srst dlaněmi tak, aby prášek správně absorboval nečistoty a prach. Kožich se pak důkladně protřepe, aby se odstranil veškerý prášek a vyčesal se štětcem pro zvířata. Pokud je oděv silně znečištěný, škrob nebo mastek se mohou zbarvit tmavě šedě. V tomto případě je nutné postup opakovat několikrát, dokud není srst zcela vyčištěna.

Odstraňováním skvrn z povrchu světlé kožešinymůže být roztok octa nebo peroxidu vodíku . S takovými činidly by se však mělo zacházet velmi opatrně, aby nedošlo k poškození jádra a nepoškozování oděvu.

Kožešiny pro chemické čištěníDomácí prostředí vyžaduje přesnost a zkušenosti. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší to svěřit profesionálům.

Recenze a tipy pro uživatele

Skvrny na norkovém povlaku se dobře odstraní peroxidem vodíku. Pouze to nepotřebujete přehánět, aby se jádro nezhoršilo.

Anna, Moskva

V loňském roce jsem očistil norkový kabát a vezme ho s běžným dětským šamponem. Poražte pěnu, navlhčete měkký hadřík a jemně procházel celým povrchem. Sushil ve dvoře pod baldachýnem. Oblečení teď vypadá jako nové.

Anastasia, Ryazan

Snažil jsem se vyčistit lehký norkový kabát doma mýdlovým roztokem. Samozřejmě, oblečení se stalo čistým, ale zároveň byly těsné a značně zmenšené. Zřejmě je ještě lepší kontaktovat profesionální čistič.

Olga, Murmansk