Jak mýt švy mezi dlaždicemi v koupelně z formy lidových nástrojů a nástrojů pro domácnost

Koupelna je ideální živnou půdou pro růst plísní a plísní. Nesprávná péče o kloubové spoje se promění v každodenní boj s černými tečkami a skvrnami na jejich povrchu, což nejenže kazí vzhled švů, ale také negativně ovlivňuje naše zdraví. Čištění koupelny nezabere mnoho času a úsilí, dodržujte základní pravidla a tipy pro péči o dlaždice a její spoje.

Metody čištění znečištění povrchu

Je možné vyčistit spáry mezi dlaždicemi doma pomocí improvizovaných prostředků a speciálních chemikálií pro domácnost.

Tradiční metody

Švy mezi dlaždicemi můžete umýt v koupelně pomocí lidových prostředků, z nichž většina se nachází v domě každé domácnosti:

  1. Soda s octem. Směs soda s vodou do kasheobrazny stavu, jsme na klouby. Dále připravte roztok octa a vody, promíchejte je v poměru 2: 1 a potom postříkejte roztok na směs sody rozprašovačem. Poté, co komponenty zreagovaly a přestaly „sykat“, vyčistíme povrch zbytků nečistot kartáčkem a opláchneme.
  2. Soda s octem a citronem. Chcete-li vyčistit švy na dlaždice vkoupelna trvá ½ st. soda, šťáva 1/3 citronu a ¼ umění. ocet, rozpusťte v 1,5 litru teplé vařené vody, dejte na rukavice a opatrně otřete do švů mezi dlaždicemi. K tomu použijte štětec nebo tvrdou stranu houby. Roztok se ponechá 20 minut a potom se promyje. Místo citronové šťávy můžete použít kyselinu citrónovou.
  3. Sodík peroxidu vodíku. Složky smíchejte, dokud nezískáte hustou, kašovitou směs a naneste na povrch po dobu 25 minut. Zbytky nečistot očistíme kartáčkem a dlažbu umyjeme. Takové řešení nejen odstraňuje plaky, ale také odstraňuje zápach z neštěstí a nikotinu.
  4. Čpavek. Při čištění znečištěných švů čpavkem můžete získat příjemný "bonus" - jejich oslnivou brilanci, navíc má dezinfekční vlastnosti. Ve 2 litrech vody přidejte 1 polévkovou lžíci. Výsledná směs se nastříká postřikem. Čekáme 20 minut a odstraníme zbytky čisticích prostředků vlhkým hadříkem.
  5. Bílá se sodou. V malé misce nalijte bělost, přidejte sodu, aby se získala kašovitá směs. Spatula zpracovávejte spáry a roztok ponechte zcela suchý. Poté směs omyjte houbou nebo štětcem.
  6. Soda s citronem, zubní pastou a hořčicí. Nalijeme ½ lžíce. soda, 1 lžička pasta nebo prášek, 1 polévková lžíce. hořčice v 1 litru vody, také nalijte šťávu 1/3 citronu, důkladně promíchejte. Výsledný roztok otřete houbou do švů, vyčkejte 30 minut a opláchněte vodou.
  7. Coca-Cola, Pepsi. Namočte hadr nebo houbu s nápojem, naneste na kontaminovaný povrch, nechte působit 30 minut. Použijte tři kartáče a opláchněte povrch vodou.
  8. Horká pára. Parní čistič vám umožní vyčistit nejstarší a tvrdohlavou nečistotu mezi dlaždicemi. A teplota páry asi 170 ° C ničí bakterie, plísňové formace a plísně.

Důležité!

Při práci s benzínem a sódou doporučujeme používat rukavice a obvaz na gázu. Za zmínku také stojí, že směs je určena výhradně k čištění bílých švů, bude vybarvena barevnými barvami.

Čisticí prostředky pro domácnost

Chemické látky v domácnostech také pomohou vyčistit kachlové spáry z plaku, nečistot, plísní a plísní:

  1. Tužka "Sněhová koule". Ničí čerstvé houby a účinně bělí švy.
  2. Kyslíkové bělidlo. Smícháme s vodou v poměru 1: 1, naneste na povrch, počkejte 1,5 hodiny, otřete kartáčkem a setřete set. Díky složkám kyslíku "tlačí" částice nečistot.
  3. Atlas Dolphin. Účinně chrání klouby před opětovným hromaděním nečistot, bakterií a výskytem plísní nebo plísní. Povrch po zpracování švů zpracujeme.
  4. "BOZO". Odstraňuje vodní kámen, stopy rzi, bojuje s bakteriemi.
  5. Mellerud. Speciální nástroj pro zachování čistoty na povrchu dlažby.
  6. "HG". Řešení určené k čištění spojů. Vhodné pro bílé i barevné povrchy.
  7. Melaminová houba. Boj proti plísňovým formacím je však v boji proti plísním neúčinný. Pracuje na principu gumy.

Co dělat, pokud čisticí prostředky nejsounápověda

K čištění švů mezi dlaždicemi v koupelně od plísní a plísní, které se neustále objevují i ​​při pravidelném používání improvizovaných čisticích prostředků, používáme radikální metody. Jejich použití je také důležité, pokud nemůžete vyčistit plísňové formace, protože jedli příliš hluboko.

Zjemníme stehy vodou a octem, vezmeme škrabku nebo brusný papír a škrábneme zálivku, vrstvu po vrstvě, dokud houba nezmizí. Pokud to nepomůže, odstraníme všechny malty pomocí brusky nebo brusky. V tomto případě nezapomeňte nosit masku a brýle. Po očištění švů ošetříme povrch protiplísňovým prostředkem, osušíme a naneseme novou stěrkou.

Jak zabránit tvorbě plísní

Abychom se vyhnuli výskytu plísní a plísních na kloubech dlaždice, dodržujeme tato doporučení:

  1. Po čištění spojů je ošetřujeme tmelem - jedná se o nástroj, který vyplňuje malé praskliny a póry v zálivce, což také zabraňuje pronikání plísní a plísní hluboko do jeho struktury.
  2. Dlaždice pravidelně otíráme suchým hadříkem, aby se vlhkost ve švech neshromažďovala. Zvláštní pozornost věnujeme kloubům mezi koupelnou a dlažbou.
  3. Neustálé větrání místnosti tak, aby v ní nestačil žádný vzduch.
  4. Když se objeví houba nebo plísně, okamžitě s ní zacházejte zvláštními prostředky, například tužkou, dokonce i bezvýznamnými formacemi.
  5. Každý týden moje koupel a všeroztoků s amoniakem nebo octem.

Tipy pro šití

Při čištění spár na dlaždice nezapomínáme na následující nuance:

  1. Při styku s oxidačními činidly a jinými kyselými složkami se výrazně zhoršují vnější ukazatele glazované dlaždice. Ztrácí svou krásu a vzhled. Během interakce těchto složek s lesklým povrchem se tyto složky stávají matnými.
  2. Nejjednodušší čištění je dlaždice s matným povrchem. Po umytí doporučujeme však zakrýt tmel.
  3. Při čištění kloubových spojů nedoporučujeme používat příliš hrubé a tvrdé kartáče, protože poškozují povrch injektážní malty a rychleji se zašpiní.

Recenze

Eugene:

„Nikdy jsem nepřivedl svou koupelnu k silnému znečištění. Pravidelně používám sodu s Belize - všechno jiskří. “

Alexander:

„Moje volba je látka obsahující chlor. Beru bělost nebo Domestos, aplikuji a počkejte 20 minut. Umyl jsem ho vodou, otřel ho hadrem a radoval jsem se z bělosti švů. “

Přístav:

„Aby se houba a plísně neobjevily v koupelně, je nutné místnost větrat. V mém domě jsou dveře do koupelny vždy otevřené, dobře, nepočítáme výlety do toalety a sprchy. “

Kachlová plocha vyžaduje řádnou a pravidelnou údržbu. Pomocí mnoha populárních metod můžete v koupelně dosáhnout dokonalé čistoty. A stoupenci domácích chemikálií si mohou vybrat pro sebe nejvhodnějšíčisticí prostředek, který se stane jejich nejlepším asistentem. Hlavní věcí je dodržovat základní pravidla a naše doporučení pro čištění dlaždicových a dlažebních spojů, jakož i jejich čistotu.