Jak mýt tyl, aby se stal sněhově bílý: efektivní způsoby

Mytí bílého tylu z nylonu nebo jiných syntetických tkanin vyžaduje určitý přístup. Zvláštností materiálu je, že za určitých podmínek může změnit barvu a změnit barvu z bílé na žlutou. Vyvstává otázka, jak mýt tyl tak, aby byl sněhově bílý a nekazil materiál. Uvedené změny jsou pozorovány v kuchyních, kde není digestoř, nebo nefunguje dobře. Existuje dostatečný počet technik k dosažení vynikajících výsledků při mytí tylu doma.

Správné praní

V počátečním stádiu bude nutné provést mytí, aby se vnější vrstva látky očistila od nahromaděného prachu a nečistot. K tomu se můžete uchýlit k ručnímu i automatickému praní. Je zakázáno prát prezentované látky při teplotě vody nad 30 stupňů. Syntetický materiál při vysokých teplotách začíná absorbovat nečistoty a zbavit se žloutnutí nebude úspěšný.

Před vložením tylu do pračky je třeba jej jemně složit. V budoucnu při žehlení budou všechny záhyby a nepravidelnosti podél linií skládání. Po umytí je třeba zaschnout a začít bělení. Existuje spousta technologií, které umožňují čištění tylu.

Metoda chemického bělení

\ t

Existuje neuvěřitelně velký sortiment hotového bělidla, který lze zakoupit v supermarketu. Produkty se zředí teplou vodou, načež se opona namočí po dobu 20 minut. Tato technika je však vhodná v situacích, kdy je opona nejprve podrobena tomuto ošetření. Již v příštím mytí, nemůžete bělidlo stejným způsobem.

Při nákupu je třeba se podívat na vhodnost materiálů a použitelnost předloženého bělidla. Samostatné čistící prostředky obsahují agresivní přísady, které mohou zkazit přírodní záclony. V tomto případě důkladně prostudujte složení zakoupeného produktu.

Uhlovodík a peroxid vodíku

Jedinečná a velmi běžná metoda založená na lžíci čpavku a několika lžících peroxidu vodíku. Tato technika vám umožní snadno dodat bílý odstín jakékoli cloně. Předložené složky se smísí s teplou vodou, po které se pokládá tyl, který se po 20 minutách tohoto promytí opláchne. Je nutné být velmi opatrní, aby nedošlo k poškození kůže na rukou, je nejlepší použít kleště.

Nyní nemusíte přemýšlet o tom, jak mýt tyl, aby byl sněhově bílý. Tipy a triky skutečně pomohou dosáhnout nejefektivnějších výsledků. Použití amoniaku a peroxidu vodíku by mělo být velmi opatrné, protože se jedná o velmi agresivní materiály. Doporučuje se používat gumové rukavice.

Sůl

U hrubé soli lze dosáhnout dobrého výsledku. K tomu připravte slaný roztok, ve kterém snižujeme tyl. To bude stačit na 20 minut, aby nasákly s prezentovanými komponenty. Pokud jde o koncentraci, pak dvě polévkové lžíce soli budou stačit pro umyvadlo teplé vody.

Po tomto postupu nemusíte opláchnout, okamžitě zavěsíme závěs na místo. Díky stolní soli se tyl stane škrobem a získá odpovídající vzhled.

Můžete připravit roztok s teplou vodou, pracím práškem a třemi lžícemi soli. Do této kapaliny se umístí závěs a nechá se přes noc. Příští ráno jsme mírně opláchli tyl a zavěsili ho na okno. Teď už víte, jak mýt tyl tak, aby byl sněhově bílý a čistý. Sůl musí být hrubozrnná, protože účinek nebude účinný, pokud je malý.

Modrá

Při zpracování tylu a jeho bělení se doporučuje používat bluing. Jeden uzávěr této kapaliny zřeďte teplou vodou. Tyl umístíme do misky s výsledným roztokem, který jsme předem dobře promíchali. V poslední fázi opláchněte materiál v čisté vodě. Tato technika má mnoho výhod a je snadno použitelná.

Uvedený způsob lze použít při mytí v automatickém psacím stroji. Během režimu máchání jednoduše přidáte modrou barvu do zvláštního prostoru. Vědět, jak umýt tyl, aby bylo v pračce sněhově bílé, můžete použít prezentovanou techniku ​​po celou dobu. Blueprint je zajímavý produkt, který se často používá pro praní.

Zelenka

Jedna z nejneobvyklejších a nejkreativnějších metod založených na využití zelených listů. Poté, co jste opláchli oponu, dejte ji na 2 hodiny do vody o teplotě asi 50 stupňů. Přidejte prášek a několik lžíce soli. Po stanoveném čase se do stejné vody přidají 4 kapky brilantní zelené a začnou se aktivně oplachovat. Budete překvapeni, ale záclony, které získaly žlutý odstín, budou zcela bílé.

Zelenka je skvělou možností, jak obnovit bělost jakékoli věci. Výsledek bude neuvěřitelný.
Tyl v tomto případě netrpí, protože zelená složka, která je součástí zeleného listu, se jednoduše sráží. Obávám se, že vaše opona se nezmění zeleně.

Tuto metodu používá mnoho žen již dlouhou dobu. Teplota vody nemůže být zvýšena, může to nepříznivě ovlivnit kvalitu materiálu. Doporučená teplota nad 15 stupňů.

Důležité tipy

Článek pojednává o hlavních možnostech, jak mýt tyl, aby byl doma sněhově bílý, a to nejen pomocí improvizovaných prostředků. Stojí také za zmínku o hlavních tipech pro zvýšení efektu. Byla vyvinuta řada doporučení, která umožňují zachovat nepřekonatelný a sněhově bílý vzhled materiálu:

Po mytí je zakázáno žehlit. Musíme počkat, až z toho bude voda. Okamžitě ho pověsíme na okno, pod jeho váhou se snadno narovná a stane se vyrovnanou. Poradenství pomáhá mnoha ženám v domácnosti
Nepřekračujte teplotu mytí, protože pokud překročíte 30 stupňů, zkazíte to. Teplotu vody můžete zvýšit o 10 stupňů, v případě přidání bělidla.
Čistič je nutné koupit pouze v supermarketu. Nezapomeňte na levné bělidla, která se prodávají za nízkou cenu. Nebudou schopni pomoci vám zbavit se žloutnutí.
Všechny složky a uvedené látky používané v budoucnu by měly být skladovány na tmavém a chladném místě, aby neztratily své vlastnosti.
Nezapomeňte opláchnout tyl po bělení.
Při nákupu záclon je nejlepší koupit syntetické variace, protože se lépe čistí.

Při dodržení tipů můžete dosáhnout maximálních výsledků. Tyl by měl být umýván pouze v určitém čase. Při častém bělení materiál ztrácí svou přitažlivost. Otázky o tom, jak správně umýt tyl, aby byl sněhově bílý, nevzniknou.

Každá metoda je zajímavá a účinná svým vlastním způsobem, takže při výběru je třeba věnovat pozornost různým faktorům. Tkanina a syntetický materiál vyžadují neustálou péči, pokud se neprovádí, tyl nikdy nebude bílý.