Jak nahodit své oblíbené džíny

Je těžké se setkat s osobou, v jejímž šatníku dnes nejsou žádné džíny. S velkým potěšením jsou tyto kalhoty nosí muži, dívky a děti - koneckonců, je stejně vhodné pro ně jít na výlet, navštívit přátele nebo dokonce do kanceláře.

Aby se oblíbené oblečení nestávalo příliš bezcenným, musí být řádně udržovány - žehleny a prát v souladu s doporučeními výrobce. Nicméně, zda je nutné železné džíny, je bodem, protože za určitých podmínek je zcela možné se této „extra“ práce zbavit.

Myslíme si, že pedálové z domácnosti budou hlasovat ve prospěch žehlení džíny. Léčba horkým železem nejen vyhlazuje záhyby, ale také zabíjí všechny nezdravé bakterie. Odpůrci mohou oponovat, věřit, že železo pro džíny je škodlivé, protože snižuje kvalitu tkaniny a činí ji méně trvanlivou. Kdo má pravdu? Odpověď je jednoduchá - a ty a další. Návod k činnosti je štítek na vnitřní straně výrobku. Zde výrobce umístil všechny potřebné informace o péči o módní věci.

Vedeme bez železa

Je-li na štítku kalhotek uvedeno zkřížené železo, výrobek nelze žehlit. Proto je důležité správně umýt a vysušit džíny. Zde je několik tipů:

 • K mytí používejte pouze teplou vodu (do 40 stupňů). Jako mytíVezměte obvyklý prášek bez bělení a pro ruční mytí - mýdlo na prádlo.
 • Pokud se myješ rukama, neměl bys si mačkat a aktivně třít oblečení.
 • V pračce vyberte během cyklu odstřeďování nízké otáčky (ne více než 600). Tuto funkci je možné po ukončení cyklu zcela vypnout, jemně stisknout hadřík rukama, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.
 • Po umytí by se džíny otočené dovnitř měly zavěsit, aby byly suché, připojením kolíků na prádlo k pásu nebo rozložením na vodorovném povrchu a narovnání všech záhybů.

Pokud děláte vše podle pokynů, když jsou vaše džíny suché, budou vypadat úhledně a nebude nutné je dodatečně žehlit.

Pravidla žehlení

Není-li železo na štítku přeškrtnuto - můžete věc vyžehlit. Koneckonců, i když jsou džíny umyty a vysušeny podle pravidel, je po zaschnutí tvrdá na dotek. Žehlička pomůže zvládnout problém, řekneme, jak železné džíny železit, aby nedošlo k poškození materiálu, ze kterého jsou šity. Bez ohledu na to, zda si žehlíte džíny, aby je změkčili, nebo chcete-li narovnat záhy vytvořené po vysušení, musíte postupovat podle tohoto algoritmu:

 • Člověk by neměl čekat, až budou džíny po umytí zcela suché - nejenže je to možné, ale i správně začít žehlit, když jsou ještě docela mokré.
 • Než začnete žehlit kalhoty, otočte je na nesprávnou stranu - to vám umožní udržet jas látky po dlouhou dobu aVyhněte se lesklým stopám železa.
 • Jsou-li oděvy suché, nastříkejte je spreji nebo je zakryjte mokrou gázou.
 • Určete nastavení teploty tak, že se podíváte na štítek - obvykle by se měly lehké džíny vyžehlit při teplotě asi 150 stupňů a pro husté džínoviny můžete železo ohřívat tvrději.
 • Vkládané kapesníky vložte do kapes - zabráníte tím zablokování látky a zanechání jasných výtisků.
 • Nejdříve projděte železo podél bočních a vnitřních švů, pak vyhlaďte zadní kapsy a přední část kalhot (je to nejlepší, když na to budete chtít vytáhnout na žehlicí prkno). Pak střídavě vyhlazujte každou nohu zepředu, poté zezadu.
 • Nezáleží na tom, zda si džíny vyžehlíte mokré nebo přes tenké plátno, nechte si po žehlení lehnout. Měli byste nosit pouze naprosto suché kalhoty, jinak byste okamžitě natáhli látku v oblasti kolen.

Péče o „pokročilé“ modely

Všechny výše uvedené manipulace jsou důležité v péči o klasické džíny. A co módní módní potrhaná tkanina, výrobky s aplikacemi nebo kamínky? Je jasné, že železo zde není vhodné. Ale parní generátor je dost. Pouze napařování vám pomůže vyrovnat se s novými modely. Pokud není v domě žádný parní generátor, zajistěte si pro své oblíbené kalhoty improvizovanou parní lázeň - nechte páru v koupelně a zavěste džíny na ramínka na několik hodin.

Nezapomeňte, že mytí návrhářských džínů se provádí pouze ručně. V nouzi, sPokud chcete použít automatický stroj, nezapomeňte dát džíny do pytle na prádlo.

Po vysušení obvyklým způsobem.

Nezapomeňte na tato jednoduchá doporučení a vaše stylové, dobře padnoucí kalhoty na džíny budou vypadat zcela nové po několik sezón.