Jak natáhnout vlněný svetr, který se posadil po mytí a vrátil jej do své původní velikosti

Znalost pravidel péče vám neumožní zápasit s tím, jak po mytí natáhnout vlněný svetr. Pokud by se těmto problémům nedalo vyhnout, pak byste to neměli vyhodit. Můžete správně natáhnout vlněný svetr nebo svetr doma. Hlavní věcí je zvolit jemné metody. Znát důvod, proč se tak stalo, minimalizuje pravděpodobnost chyby při obnově struktury materiálu.

Proč se to děje

Praní a oplachování v horké vodě je zakázáno. Teplota kapaliny by neměla být vyšší než + 30 ° C. Druhou běžnou chybou je volba špatného režimu. V moderních pračkách je k dispozici možnost „vlněné věci“. Není-li žádný, pak se upřednostňuje „jemný“ režim. Kromě těchto faktorů existuje několik dalších důvodů, proč se svetr může protáhnout:

 1. Volba nesprávných detergentů - na obalu s práškem uvedeným v jakých případech se používá. Pokud není uvedeno, že je vhodný pro vlněné předměty, pak jej nelze použít. Výrobci doporučují užívat tekuté jemné produkty. Jsou vhodné pro automatické a ruční mytí.
 2. Nadměrné mechanické namáhání - při silném tření materiálu během prácemytí, bude protáhnout. Je zakázáno stlačit výrobek pomocí pračky.
 3. Špatná kvalitní vlna nebo použití nepřirozené vlny - v takové situaci bude tkanina „sedět“, i když budou dodržována pravidla.

Změna teploty - uvnitř pračky neustále horká voda nahrazuje chlad. Pro výrobky z přírodní vlny jsou tyto změny katastrofální.

Vymažte a řádně osušte

Dodržování pravidel, jak bylo uvedeno výše, je jediným způsobem, jak zachovat původní vzhled výrobku. Seznam doporučení je následující:

 • oblíbený svetr se nebude po umytí posadit, pokud si ho rukama umyjete do pánve;
 • použití studené vody;
 • netřepejte;
 • vysušte tak, že ho položíte na suchý hadřík, který se čas od času mění;
 • během sušení sledují, jak se tkanina chová, jinak může materiál sedět.
Poznámka!

Po zakoupení zkontrolujte štítek. To ukazuje, co dělat s tkaninou. Výrobci důrazně nedoporučují odhodit značku.

Oprava situace

Nezávisle můžete pomocí několika technik natáhnout svetr svázaný dolů nebo vlněný svetr. Volba závisí na závažnosti problému.

\ t \ t ​​

Jméno

metoda

Popis Doporučení
Amoniak nebo terpentýn

2 lžíce. Já terpentýn a vodka, 6 lžíce. Já čpavek,

5 litrů vody. Složky se mísí v pánvi. V nádržipromočená věc po dobu 50 minut.

Po dokončení postupu se produkt opláchne. Po 1-2 minutách si můžete svůj oblíbený svetr natáhnout na ruce.
Peroxid vodíku 10 litrů studené vody, 2 lžíce peroxidu vodíku. Složky se mísí v pánvi. Namočte 3 hodiny. Po určité době se vyjme a položí na ručník. Velmi opatrně vytlačte přebytečnou vlhkost. Je zavěšen na ramínkách. Recept pomůže natáhnout starý a ne příliš vlněný svetr.
Ocet Naplňte nádrž vodou. Přidejte ocet v objemu 1/3 množství vody v pánvi. Namočte 30 minut. Po určité době se tkanina stane elastickou. Natažený svetr si zachová svůj tvar.
Voda Umístěn v povodí. Voda se nalije tak, aby nepokrývala krk a ramena. Po 7-10 minutách se svetr umístí na suchý ručník a pomalu se mačká. Zavěsí se na závěs, dokud nezaschne. Opět se navlhčí, jak je popsáno výše, a opět se suší na ramínkách. Zpravidla trvá 2-3 krát. Natažení svetr rukama může být po 2 namáčení a sušení. Jakmile se roztažená věc vysuší, v oddělené nádobě se smíchá 200 ml studené vody a 2 lžíce octa. Směs se nalije do spreje. S ním nastříkal povrch výrobku. Pak je opět zavěšen na ramenou. Po 15 minutách se tkanina ošetří železem v režimu "napařování".
Protažení povrchuJumper nebo jiný produkt můžete obnovit tvrděpovrchu. Na kartonu se vzor. Je řezaná a fixovaná jehlami. Zadní a rukávy by měly tvořit jeden celek. Na vzoru je malý mokrý svetr. Je natažen na požadované parametry. Jakmile je materiál natažen, je upevněn jehlami. Jednoduchá manipulace eliminuje pravděpodobnost opětovného "komprese". Povrch věci se lisuje těžkými a čistými předměty (knihami). Po 2 hodinách je práce dokončena.
Železo Pulovr nebo jiný výrobek lze obnovit pomocí žehličky s možností páry. Pokud ne, pak musíte koupit parní generátor. Ta věc je položena na žehlicí prkno a pověsena na ramínko. Druhá možnost je výhodná. Snadněji se dostanete na každý roh. Zvolte teplotu žehličky nebo parního generátoru +180 + 200 C. Povrch se postřikuje vodou ze stříkací láhve. Dokud není materiál suchý, je upraven parou. Generátor žehličky nebo páry se neuchovává blíže než 10 cm a po každém ošetření páry se látka jemně protáhne v různých směrech. Manipulace pokračuje, dokud není vlněný předmět v normálním tvaru.
Opakované mytí Promytý a „vysušený“ předmět se znovu nasákne po dobu 20 minut v nádobě se studenou vodou. Pak odstraňte a jemně zmáčkněte. Klíčem k úspěchu bude řádné sušení. Přípravek se umístí na čistý plochý povrch po dobu 30 minut. Každých 10 minut se tkanina natahuje svisle a vodorovně.
Blok Bunda je roztržena ve švech. Každá část je navlhčenachladná kapalina. Připravte si ploché husté předměty. Mokré části jsou k nim připojeny. Povrch předmětu musí být větší než plocha tkaniny. Produkt zůstává v pevné formě až do sucha. Poslední etapa je šití rozdělených polovin. Radikální způsob, jak natáhnout svetr nebo svetr. Tato technika se používá v případě, kdy potřebujete obnovit vlastní pletenou věc.
Pára Namočte látku. Po 5-7 minutách se rozloží na ručník a jemně se stlačí. Poté položte na rovný čistý povrch a zakryjte HB hadříkem. Na něm se provádí žehlička na minimálním režimu. Dalším stupněm je ošetření železem v režimu "napařování". Poslední fáze - pomalu natáhněte sako rukama. Vhodné pro tkaniny se smíšeným složením.
Kondicionér na vlasy Látka se vypláchne v pánvi. Po 10 minutách se na jeho povrch aplikuje balzám na vlasy a plášť je nasáklý. Po 5 minutách se produkt vyjme z pánve. Opatrně se natáhněte svisle a vodorovně.

Ve většině případů uvedené metody postačují k vytáhnutí věci. Pokud je problém méně výrazný, můžete zkusit více benigních metod.

Likvidace drobných problémů

Opláchnutí v pánvi. Pak se umístí na tlustý ručník, dokud materiál nezaschne. Následující postup je následující:

 • položte na silnou tkaninu pro sušení;
 • po 5-7 minutáchna suchý svetr;
 • po 10 minutách se vlhký materiál protáhne podél obrázku;
 • tak, aby se plášť nestal ještě více, není při natahování tažen v různých směrech;
 • je zakázáno natahovat krk a manžety;
 • Výrobek se neodstraní do 40 minut - specifikovaná doba je dostatečná pro vyschnutí materiálu.
Poznámka!

Je zakázáno chodit venku v mokrém nebo mokrém svetru.

Odborníci přijdou na záchranu

Pokud natáhnete vlněný svetr nebo svetr nevypracovali některou z těchto metod, je to na suché čištění. Než předáte věc, musíte mluvit s přijímačem. Bude kontrolovat kašmírový svetr nebo jiný výrobek z přírodního materiálu. Potenciální klient by měl vědět, že ne každý vysavač zabírá práci. Obnovení bude vyžadovat speciální techniku.

V některých případech bude klient slyšet odmítnutí při čistírně. Inspektor tak může učinit v případě, že materiál obsahuje hedvábnou nit. Pod vlivem speciálních prostředků se zhroutí. Druhým důvodem pro odmítnutí je přítomnost velkého množství dekorativních prvků. Zaměstnanec chemického čištění vám řekne, že v některých případech je lze dočasně odstranit. Pokud je klient připraven na chvíli odstranit korálky nebo jiné dekorační materiály, aby obnovil posazený svetr, pak byste to měli udělat.

Dodržujeme opatření

Existuje několik doporučení. Jejich dodržováníminimalizuje možnost opětovného výskytu problému:

 • , pokud je rozhodnuto vymazat v psacím stroji, pak nastavte režim „100 otáček za minutu“;
 • nepoužívejte čisticí prostředky obsahující alkálie;
 • nemůžete použít železo - pokud nemůžete udělat bez žehlení, pak kus gázy je umístěn nad tkaninou;
 • Vlněný předmět není sušen na přímém slunci.
Poznámka!

Nelze nosit vlhkou nebo mírně vlhkou vlnu. V opačném případě se nedivte, proč si svetr nebo svetr sedí.

Neboj se, kdyby posadil vlnuvěc po mytí. Existuje mnoho způsobů, jak vyřešit problém doma. Sázka na jemné detergenty, páru a další jemné techniky. Pokud se stalo, že nebylo možné problém vyřešit sám, je třeba kontaktovat čistírnu. Její zaměstnanci vědí, co mají dělat, když po umytí věci na vesnici. S vysokým stupněm deformace nelze bez odborné pomoci.