Jak nezávisle snížit velikost boty: tipy pro různé boty z různých materiálů

Mnoho lidí, kteří si doma koupili boty nebo boty, zjistili, že jsou příliš velké, a je zcela nepohodlné v nich chodit. A je škoda vrátit ho zpět, protože mohli být koupeni za akcii za penny, nebo silně potopili srdce. Nebojte se, existuje několik způsobů, jak snížit velikost nebo zúžit boty. Výsledek závisí na materiálu, ze kterého je vyroben.

Několik triků ke snížení velikosti boty

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je vzít pár do dílny, kde budou s tímto úkolem skvěle pracovat. Ale obuvníci nejčastěji nenahrávají tenisky, boty a boty z koženkových nebo tkaných materiálů. Stále je třeba zvážit, že to může stát hodně peněz. Pokud máte čas a přání, můžete zmenšit velikost pomocí dalších materiálů.

 1. Stélka jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit nejen velikost, ale i objem boty. Když nestačí jedna stélka, je možné dát dvě. Materiál, ze kterého jsou stélky vyrobeny, je vybránv závislosti na ročním období. Pro zimní pár bot se hodí kožešina, plst nebo vlněné vložky. Pro demi boty se obvykle používají pěnové nebo syntetické vložky. Pokud jsou vložky určeny pro sportovní obuv, sníží velikost tenisky a budou mít odpružený efekt.
 2. Silikonové jazýčky - lze zakoupit v téměř každém obchodě s obuví. Zpočátku jsou navrženy tak, aby zabránily klouzání a tření kuřích. Jsou však také schopni trochu zúžit boty. Ale aby se snížily vysoké boty na podpatcích, je lepší je nepoužívat.
 3. Oboustranná páska - můžete přilepit na vnitřní stranu podešve boty, ale zároveň je musíte nosit na holé noze, jinak se páska nelepí. Tuto metodu využívají především modely během výstav. Dlouhou dobu je chůze v takových botách nepříjemná.
 4. Bavlněná vata, papír nebo tkanina - hodí se do ponožek, což napomůže tomu, aby boty byly o jednu velikost menší. Naše matky a babičky tuto metodu používaly, protože v té době si děti často kupovaly boty pro růst, nebo ji dostávala od starších bratrů nebo sester. Ale mějte na paměti, že tato metoda je vhodná pouze pro boty s uzavřenou špičkou.
Poznámka!

Ortopedické vložky pohlcující otřesy jsou považovány za dobře zmenšující velikost pro uzavřenou obuv.

Jak snížit koženou obuv doma

Kůže je jedním ze spolehlivých a neuvěřitelně flexibilních materiálů. Ale ona má jednu hlavní nevýhodu, v průběhu času, ona raznashivaetsya.Boty vyrobené z kůže lze snadno snížit sami, vrací její původní vzhled. Bude mít nejen správnou velikost, ale i plnost nohou. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Voda + sušení

Nalijte horkou vodu do mísy, přidejte k ní malé množství prášku a dobře promíchejte. Pak jsou boty spuštěny do kapaliny po dobu přibližně pěti minut. Po vytažení se suší v blízkosti topných zařízení nebo na slunci. Po vysušení uvnitř obuvi jsou ošetřeny roztokem na nošení kožené obuvi, nasaďte si je na chvíli a obraťte se. Pokud se tak stane, pak se kůže stane měkkou, vláčnou a zaujme požadovaný tvar. Tato metoda pomůže zmenšit velikost bot.

Poznámka!

Sušení kůže je nežádoucí.

Pokles teploty

Velké boty se položí na nohy a na několik minut se vloží do studené vody. A pak sušené s fénem, ​​můžete také suché boty v blízkosti horkého radiátoru nebo konvektoru. Nicméně, musíte dělat všechno opatrně, je tu šance, že je jen zkazíte.

Guma

Tato metoda je vhodná pouze pro výrobky s tenkou kůží, protože se může zlomit pravidelná jehla. Na vnitřní straně patysešívá tlustými nitěmi a snaží se chytit stélku. Šitá guma upevní patu.

Tipy a triky

Pokud by z nějakého důvodu nemohl být pár převezen do dílny nebo švec nezačal pracovat, pomůže vám doporučení na snížení obuvi doma. Pro začátek musíte pochopit, jaké parametry se nehodí, délka, šířka nebo výška, a teprve pak se dostat do práce. Musíte také zvážit, z jakého materiálu je vyroben.

Jak snížit velikost bot

Když je kůže vystavena vlhkosti, může se natáhnout. I ve velikosti mohou být zakoupené boty po čase poměrně velké. Při sušení kůže se tato vlastnost pomůže snížit velikost a plnost bot. S pomocí svíčky z parafínu a vysoušeče vlasů můžete sundat boty, které byly doma přepravovány.

Algoritmus akcí:

 1. Boty musí dát tvar, protože je naplněn novinami nebo papírem.
 2. Ponožky parafínové rub.
 3. Zapněte sušičku a zahřívejte, dokud se parafín zcela nevstřebá.
 4. Odstraňte zbytky vosku hadříkem.
 5. Po ochlazení vyzkoušejte boty, je-li třeba ještě více sedět, musíte postup zopakovat.

Jak snížit semišovou obuv

Semiš, podobně jako kůže, se při vystavení teplotám stlačuje, ale výsledek může být nepředvídatelný. Je možné, že boty ztratí svou krásu. Proto zúžitnebo zmenšit velikost semišové boty lépe obrátit na pána. Můžete se je však pokusit posadit sami. Aby to bylo možné, produkty musí držet páru a pak ji vložit do mrazničky. V případě lakovaných bot nebo bot je také lepší obrátit se na mistra.

Jak snížit velikost boty nebo tenisky

V obuvi pro sport často vkládejte další stélku a pevně krajky, pokud to nepomůže, v ponožce s bavlněnou nebo měkkou tkaninou. Tkaniny lze prát ve vodě s teplotou 60-90 stupňů, ale je třeba vzít v úvahu kvalitu látky, může se prolévat. Při mytí tkaniny si trochu sedněte, ale když se nosí, tenisky znovu získají svůj původní tvar.

Jak snížit velikost sandálů

Snížení velikosti letní kožené obuvi, o něco složitější. Koneckonců, je to v podstatě otevřené a vložky se na sebe podívají. Chcete-li snížit opotřebované sandály, můžete zkrátit popruhy. V případě drahých bot je lepší kontaktovat kvalifikovaného mistra, ale mnozí preferují řešení problému sami.

Ke snížení délky popruhů bude zapotřebí:

 • pozemní nůžky;
 • šroubovák;
 • kvalitní lepidlo;
 • střapec;
 • vysoušeč vlasů;
 • brusný papír;

Konvenční pásky bez vzorů a šperků - odříznuté na jedné straně. Pokud mají jakékoli dekorativní prvky, délka se snižuje na obou stranách. Za prvé, pomocí šroubováku je popruh oddělen od podešve a vložek. Smirkový papír odstraňuje lepidlo z podešve a popruhů. Změřte požadovanou délku a kartáčkem naneste malé množství lepidla na lepidlo podešve a popruhů. Počkejte 20 minut a vložte další vrstvu lepidla. Poté se povrchy, na které se nanáší lepidlo, zahřívají fénem a pevně sevřou popruhy na místě.

Poznámka!

Metoda je vhodná pro sandály z jakýchkoli materiálů.

Jak zúžit vrcholy bot

Mnozí se potýkají s problémem širokých vršků bot, i když se velikost hodí. V tomto případě můžete vzít boty na profesionální, nebo šít strie na vnitřní straně. Pokud dům má šicí stroj a šicí dovednosti, pak můžete jednoduše steh složit za sebou. Pokud kožené boty můžete mokré topy, a pak je sušit fénem.

Recenze

Anna

Něco jsem koupil při prodeji obuvi. V obchodě se zdálo, že jsou prostě úžasné a levné. Přišla domů, změřila, ukázalo se, že jsou pro mě široké, byla jsem velmi rozrušená a už jsem přemýšlela o tom, že ji vezmu zpět, ale můj přítel mi poradil, abych ji namočila do vody a pak ji vysušila. Zpočátku jsem se bála, ale pak jsem se rozhodla zkusit. Jak se ukázalomarně se obávali, všechno dopadlo a posadili se jako rukavice.

Regina

Po dvou letech ponožek se boty z semišové semišové boty natáhly do nohou a na noze vypadaly ošklivě. Rozhodl jsem se obnovit jejich dřívější podobu, postříkal jsem si střechy stříkací pistolí a pak ji vysušil fénem. Samozřejmě, že se úplně neroztažili, ale šířka se snížila, rozhodl jsem se, že podruhé nebudu experimentovat.

Závěr

Mnoho dívek se zajímá o otázku, zda je možné zmenšit velikost obuvi sami bez pomoci mistra. Odpověď na tuto otázku je samozřejmě ano, ale je lepší to udělat bezpečným způsobem, například můžete dát další materiály. Protože vystavení vysokým nebo nízkým teplotám a nesprávnému sušení může nepříznivě ovlivnit vzhled a poškodit vaše oblíbené boty nebo boty.