Jak nezávisle vyčistit ucpávku v záchodě

Kanalizační potrubí má tendenci občasné ucpávání, zejména pokud je nepříjemné, když se v koupelně vyskytne katastrofa. Co dělat, když je toaleta ucpaná a profesionální instalatér je mimo dosah nebo se chcete s problémem rychle vypořádat sami?

Nekomplikované blokování

Nabízíme 3 metody, které pomáhají vyrovnat se s menšími blokádami:

 • Zahřejte nádobu s vodou a vylijte ji tak, že zvednete nádobu co nejvýše nad toaletu a vytvoříte tak silný tlak. Po 10 minutách stiskněte odtok. Kapalina začne postupně odcházet - proveďte postup znovu.
 • Naplňte toaletu teplou vodou a jedlou sodu (postačí polovina balení 5 litrů vody). Alkali by měli jíst z výsledné zátky za půl hodiny, pokud je ucpání nekritické.
 • Některé ženy v domácnosti je mají v rukou, aby vyčistily jednoduché ucpávky octem: stačí si nalít kyselinu na koleno a počkat 15-20 minut. Odborníci jsou však kategoricky proti takovému čištění: ocet může reagovat s materiálem, ze kterého je trubka vyrobena.

Používat chemikálie pro domácnost

V každém ekonomickém oddělení je nabízen dostatečný sortiment chemických látek pro domácnostzvládnout ucpání v záchodě. Pro tento účel se vyrábějí různé prostředky: prášky, kapaliny, granule, gely.

Odborníci doporučují stále se zaměřovat na výrobky s viskózní strukturou: ve vodě se rozpouští pomaleji a mají proto delší dobu působení ucpávání ve srovnání s kapalným přípravkem. Kromě toho se gelové prostředky nepovažují za tak škodlivé, protože se odpařují pomaleji.

Volba je vaše, hlavní věc - nebuďte líní, abyste si přečetli pokyny i při nákupu. Než začnete, noste rukavice, které chrání vaše ruce před agresivními účinky léku.

Důležité! Známé produkty "Mole", "víla" jsou schopny vyčistit zástrčky pouze organického původu, ale s jejich pomocí se nebudete moci zbavit plastových blokád, polyethylenu. V takových situacích, bez specialisty nemůže udělat.

Metoda mechanického čištění

Mechanická metoda, která je také manuální, bude vyžadovat vaši přímou účast od vás. Pokud má dům dobře známého pístu, zvažte, že problém je téměř vyřešen.

Vantuz - algoritmus akcí

Drenáž můžete rychle vyčistit pomocí pístu, krátkou tyčí s gumovým uzávěrem.

 • Spusťte dno pístu do záchodu, zakryjte otvor přísavkou.
 • Několikrát zatlačte vodu do toalety, zvedněte píst, opakujte. Pohyby by měly být ostré, aby tlak vody mohl korek posunout, uvolnit a propíchnout.
 • Deset minut takové práce - a budete řídit samivyčistěte ucpávku.
 • Nezapomeňte dezinfikovat použitý nástroj a teprve poté jej uskladnit na odlehlém místě pro skladování.

Variace s plastovou lahví

Jak odstranit ucpání v záchodě, pokud v domě není píst? Použijte plastovou láhev:

 • Odřízněte dno, umístěte nádobu do záchodu, ostře zatlačte na stěny láhve a rychle vytáhněte.
 • Toto proveďte několikrát, zkontrolujte, zda je uzávěr na krku pevně uzavřen.
 • Říká se, že princip fungování láhve bez dna je podobný práci běžného pístu, a někdy se tímto způsobem používají i instalatéři.
 • Aby se výsledek vyřešil, nalijte do toalety vědro s teplou vodou s přídavkem jedlé sody. Lahvičku ihned zlikvidujte.

Vlastní příslušenství

Jako improvizovaný plunžr fungují i ​​samoobslužná zařízení, panenky. Nabízíme 2 možnosti:

 • Aby se zamezilo zablokování toalety, je vhodná domácí panenka „tolkushka“ - dřevěná hůlka s pevným hadrem omotaným kolem ní. Používá se stejným způsobem jako běžný píst.
 • Naplňte těsný pytel s pískem, pevně k němu připoutejte lano, ujistěte se, že se písek neprochází tkaninou. Ponořte takovýto „panenku“ do toalety a současně zatlačte odtok. Uvolněte lano tak, aby vak s vodou prošel do toalety. S jeho váhou musí propíchnout malou překážku v potrubí. Jemně vytáhněte „lano“ přes lano, vhoďte zařízení doodpadky

Vodovodní kabel

Tento bod je považován za profesionální, ale naprosto nepostradatelný pro ty, kteří žijí ve svém vlastním domě. Kabel je schopen prolomit blokování v jakékoli vzdálenosti. Je vybaven rukojetí na jednom konci a pružnou tryskou na druhé straně.

Důležité! Práce s kabelem vyžaduje fyzickou sílu, takže je nejlepší, když je muž.

Operační algoritmus je následující:

 • Nasaďte si rukavice, připravte odpadkový koš, abyste v něm shromáždili všechny poklady, které můžete vytáhnout pomocí instalatérských nástrojů (připravte se na všechna překvapení).
 • V záchodové misce nasaďte konec kabelu, který je vybaven tryskou, jemně otáčejte knoflíkem ve směru hodinových ručiček na druhé straně nástroje.
 • Kabel by se měl postupně posouvat dopředu a čistit kanalizační potrubí na cestě.
 • Plst, která narazila na korek - začněte pohybovat kabelem tam a zpět.
 • Když se vám podaří přerušit ucpání nebo zatlačit do potrubí, pomalu vytáhněte kabel zpět, opláchněte veškerou zbývající překážku horkou vodou.

Důležité upozornění

Do toalety nalijte vroucí vodu, protože materiál nemůže vydržet teplo a jen prasknout. Pokud si nedokážete poradit sami, okamžitě zavolejte instalatéra.

Prevence - především

Postarejte se o kanalizační potrubí - nic do nich nevhazujte.

 • Do toalety vložte koš na odpadový papír, zkuste ho nalijteWC mísy zbytky potravin.
 • Nečekejte, dokud nedojde k ucpání, zkuste pravidelně čistit potrubí se speciálními přípravky, například „Mole“. Stačí provést preventivní čištění jednou měsíčně.
 • Pečlivě používejte silné kyseliny, abyste zabránili poškození vnitřní komunikace.
 • Nenalévejte podestýlku do toalety - takový nástroj může pevně cementovat kanalizační potrubí!

Nouzová situace je tedy vyřešena, váš domov může opět klidně používat toaletu. Až příště ...