Jak obnovit barvu oblečení, po barvení v jiných barvách

Oblečení nemůže zůstat navždy jasné ani při použití moderních pracích prostředků a prášků pro praní. V určitém okamžiku se produkt vybledne. Jak to opravit?

Vždyť je nemožné pokaždé vyhodit vybledlou halenku nebo šaty. K obnovení staré barvy existuje mnoho doporučení.

Obecná pravidla

U nových věcí se obvykle používají štítky, které uvádějí, jak tyto prádlo umýt: při jaké teplotě je možné praní a odstředění. Dodržováním těchto pokynů můžete výrobek uchovávat v původní podobě po dlouhou dobu.

Před praním jsou věci rozděleny barvou. Kontrastní výrobky by neměly ležet na místě, jedna z nich kazí barvu druhého.

Prací prostředky vyžadují správné dávkování. Barevné věci jsou zpravidla omyty kompozicemi, které mají „barevné“ označení.

Veškeré oděvy by měly být opláchnuty vysokou kvalitou, zejména barevnými a tmavými. Proto je v moderních zařízeních speciální režim.

Ale i při správném zacházení se šatními skříněmi postupně vyblednou. To je způsobeno:

 • časté praní atřecí materiál;
 • účinky slunečních paprsků;
 • dlouhodobé skladování ve skříni

Prostředky pro obnovu barev

\ t

Pokud byly věci opakovaně vymyty a ne zcela úspěšně, lze jim dát lesk a barvu pomocí:

 • tabák;
 • amoniak;
 • skořápka nezralých ořechů;
 • cibulová slupka;
 • černý čaj;
 • potravinářský ocet;
 • soda;
 • velká stolní sůl;
 • jemné bělidla
 • \ t

Pomocí těchto složek je možné získat kvalitativní výsledek. O každém z nich vám řekneme více.

Salat ze dne

Je to spolehlivá látka, aby se věci prezentovaly. Zpravidla v 1 l. voda se rozpustí 20 ml. přísady. Odbarvené bavlněné nebo vlněné předměty se vloží do takového roztoku při pokojové teplotě a udržují se po dobu 15 minut.

Je-li nezbytné vrátit výrobek do původní bělosti, přidá se do vody malé množství bělidla. Aby se dosáhlo čistoty krystalů, položka šatníku se vaří v takovém roztoku po dobu 30 až 40 minut. To je však možné pouze tehdy, pokud etiketa neobsahuje údaj o zákazu vysokých teplot.

Tabák

Obnoví tmavé odstíny. 20 gramů látky se zředí v 1 litru. voda a trvá 30 minut. Poté, pomocí ručníku nebo kartáče, rozprostřete roztok na zbarvenou látku.

Cibulové slupky

Tato stará lidová móda je vhodná pro hnědé a zelené oblečení. Cibulové slupky by měly být dlouho vařeny ve vroucí vodě. To se provádí za účelem získání silného řešeníNa tkaniny je hnědozlatý nebo zelenkavý odstín. Ale před použitím tohoto nástroje je třeba otestovat - dát trochu roztoku na vnitřní straně materiálu. Různé koncentrace látek dávají různé barvy.

Škrob

Vhodné pro vracení barev po praní prádla s předměty, které neodpovídají barvě. Směs škrobu, která obsahuje kyselinu citrónovou, sůl a mýdlové lupínky ve stejném množství, se aplikuje na místa, která se nacházejí a nechají až do rána. Poté se věci umyjí a opláchnou v teplé vodě.

Jemná chemická bělidla

Běžně se používá pro praní prádla. Než je použijete, musíte si přečíst návod. V opačném případě může být výrobek zkažený.

Nejoblíbenější měkké bělidlo:

 1. Perox. Používá se pro všechny druhy materiálů. Skládá se z povrchově aktivních a bělicích látek, které nejenže odstraňují skvrny, ale také dodávají jasu věci.
 2. „Vanish“. Bezpečný, protože neobsahuje chlor. Používá se i při nízkých teplotách. Vhodné i pro vlnu a hedvábí.

Obnovení jasných barev

Pro návrat k oblečení původních odstínů je známo mnoho starých metod používaných doma. Pro bílé věci je účinné mytí a namáčení bělícím prostředkem. Rovněž se bělost vrátí za použití nekoncentrovaného roztoku manganistanu draselného. Čistoty a čerstvosti lze dosáhnout při mytí mýdlem.

Od dávných dob, aby bylo jasnějšíbéžové, terakotové a krémové odstíny, věci se ponořily do slabého čajového roztoku. Stejným způsobem se také obnovují punčochy a punčochové kalhoty z kapřínu - jsou více syté.

Jsou-li věci jemné barvy (růžové, broskvové) vymazány, do vody se přidává amoniak. Výrobky zdobené ozdobnými nitěmi jsou nasáklé v teplém solném roztoku. Aby byla koncentrace optimální, přidejte do každého litru vody 2 lžičky stolní soli. Poté se oděv promyje vodou a mýdlem a dobře opláchne. Kvalita sušených věcí vyžehlená zevnitř.

Jak zachovat saturaci tmavých odstínů

Černé a modré věci jsou velmi vhodné pro každodenní použití. Ale z neustálého oplachu, mizí, ztrácejí svůj dřívější lesk.

Řešení pro tabák nebo čaj dokonale podporuje černou barvu. Mírně osvěžit a obnovit barevnou hloubku lze provést opláchnutím ve slané vodě. Také v železářství prodávaly speciální nástroje pro mytí a barvení tmavých šatů. Mohou vytvořit jednotnou barvu, pokud některé části věci otřely.

Stolní ocet a jedlá soda, která se přidává při mytí, pomohou rozzářit červené a modré věci. 1 průměrná lžička přidaná do litru vody vrací původní prezentaci do šatníku.

Mnohé ženy v domácnosti doporučují ředění amoniaku v teplé vodě. Modrá a modrá barva je obnovena v takovém řešení během několika hodin.

Obnovení zbarvení spálených předmětů

Nejnovější mycí prostředky zvládnou téměř jakoukoliv kontaminaci, ale je nepravděpodobné, že by dokázaly obnovit starou barvu spáleného oblečení.

Pokusme se pochopit, proč oblečení vybledne z paprsků slunce. Faktem je, že pod jejich vlivem jsou barvící pigmenty zničeny. Je nemožné dávat věci stejnému vzhledu, ale je možné přidat trochu barvy nebo malovat materiál. K tomu lze použít speciální chemické kompozice, například „Color Reducer“ od Dr.Beckmanna nebo „Color Magic“.

Ti, kteří nedůvěřují lékům na obchodě, mohou používat populární metody. Doma, pálené věci malovat:

 • cibulová slupka;
 • vaření piva;
 • roztok tabáku

Uvažovali jsme o nejjednodušších a nejoblíbenějších způsobech, jak vrátit dřívější jas barvy do vybledlého oblečení. Pokud je výrobek drahý a není jasné, jak to ovlivní použití syntetických nebo přírodních produktů, je lepší kontaktovat čisticí prostředek.