Jak odbarvit bílý obojek na černých šatech

Černé přísné šaty jsou klasické. Dnes však návrháři nabízejí různé varianty těchto výrobků. Například černé šaty s bílým límcem, manžety atd. Je to krásné, ale proces mytí takových věcí je mnohem složitější.

Jak vybělit bílý obojek na černých šatech a nekazit to?

Základní pravidla

Nelze smazat kombinovanou věc stejně jako čištění obyčejných. V opačném případě můžete buď odbarvit černou tkaninu, nebo zkazit bělost světla. Proto je důležité dodržovat určitá pravidla. Zde jsou nejvýznamnější:

 • Mnozí výrobci poskytli možnost oddělit jednotlivé části výrobku pro usnadnění praní. Pokud je to poskytnuto, stojí za to použít;
 • V pračce je přísně zakázáno tyto věci umývat. Pouze ruční mytí!
 • Stojí za to zapomenout na bělení a bělost. Mohou být použity pouze tehdy, když je možné oddělit jednotlivé části věci.

Můžeme tedy uzavřít - umýt černé šaty s bílými límci nebo jiné kombinované položky by měly být uchovávány odděleně. Existuje však několik možností.

Společné mytí

Aby nedošlo ke zkazení vzhledu věci a není čas /přání, aby se každý prvek umyl odděleně, můžete použít metodu testovanou tisíci žen v domácnosti

 • Manuálně omyjte práškovou látkou při teplotě vody nepřesahující 30 stupňů, bez použití bělidla;
 • Počkejte, až bude výrobek zcela suchý;
 • Postupujte odděleně od bělení límce a manžet.

K tomu potřebujete:

 1. Přeložte šaty na čistý, rovný povrch;
 2. Vezměte vodu do malé nádoby;
 3. Límec a další bílé prvky navlhčete;
 4. Na ně naneste potřebné množství bělidla;
 5. Počkejte, až se látka projeví;
 6. Všechny bílé části opláchněte čistou vodou.

Touto metodou můžete umýt svou oblíbenou věc a co nejvíc z ní udělat límec. Je však důležité zajistit, aby bělidlo nespadalo do tmavých prvků.

Samostatné praní

Tato metoda je složitější a budete potřebovat nějaké dovednosti, stejně jako šicí stroj. Abychom si nemysleli, že se černé šaty budou prolévat na bílém límci, nebo že bělící prostředek nezanechá stopy na černých šatech, musí být prostě vyšívány.

To znamená, že bílé prvky je třeba odlepit od černých. Poté je umyjte známými metodami a poté části zašijte. Cesta je dlouhá, ale efektivnější.

Jak bělit bílý límec

Jak umýt šaty, které známe. A co dělat s bílým límcem, jak to umýt? KoneckoncůLímec je prvkem produktu, který se nejčastěji špiní.

Peroxid vodíku

Pokud se v poslední době objevila skvrna na límci, lze použít obvyklý peroxid. To pomůže rychle odstranit všechny špinavé oblasti položky. Co dělat:

 1. Navlhčete kus bavlny peroxidem vodíku;
 2. Otřete všechny znečištěné oblasti bílého límce;
 3. Mytí věci jednou z metod popsaných výše.

Nejdůležitější je si uvědomit, že tato metoda je vhodná pouze pro velmi čerstvé skvrny. Ve všech ostatních situacích může být peroxid vodíku bezmocný. Ale existují i ​​jiné prostředky.

Prostředek na mytí nádobí

Může to být také dobrý čistič, aby se odstranily mastné a zažloutlé oblasti na límci. Ale aby tato látka byla co nejúčinnější, musíte ji smíchat s 1 lžičkou. Já od 3 lžíce. Já peroxid vodíku a 1 polévková lžíce. L.Soda Pak musíte:

 1. Míchejte všechny přísady;
 2. Výsledný roztok naneste na špinavé plochy bílého límce;
 3. Počkejte přibližně 10 minut;
 4. Umýt věc obvyklým způsobem.

Po tomto úklidu skvrny zpravidla zcela zmizí.

Je dobré vědět ! Než začnete prát s výše popsanými metodami, měli byste kontrolovat látky na jakékoli nenápadné části šatů, aby nedošlo k jejich poškození.

Aspirin

Tento lék nejen pomáhá řešit bolest hlavy a odstranit vysokou tělesnou teplotu, ale může se také státVynikající volba pro odstranění bílých věcí před nečistotami. Včetně límce. K jeho správnému použití potřebujete:

 1. 2 tablety léčiva se rozpustí ve 100 ml. horká voda;
 2. Navlhčete rouno ve výsledné látce;
 3. Otřete znečištěné oblasti límce, nejvíce důkladně opracujte nejvíce kontaminované oblasti a okraje límce;
 4. Promyje se jednou z výše popsaných metod.

Tento postup vám umožňuje vrátit věc na její čerstvost a bělost bez dodatečných nákladů a také co nejsvětlejší.

Ethylalkohol

Nejlepší je použít ho společně s čpavkem. Naše babičky a prababičky úspěšně vyzkoušely tuto metodu, když odbarvily obojky školního oblečení svých dcer. Chcete-li použít jejich metodu, potřebujeme:

 1. Obě látky se smíchají ve stejném poměru;
 2. Namočte do nich bavlněný tampon;
 3. Otřete je špinavý límec;
 4. Postup opakujte tolikrát, kolikrát je třeba, dokud nebude zcela vybělen;
 5. Pak se obvyklým způsobem myje věc.

Stojí za to být velmi opatrní a je nejlepší používat rukavice v procesu čištění tak, aby kůže rukou příliš nevyschla. Také je nutné otevřít okna, protože čpavek má poměrně ostrý zápach.

Sůl na vaření

Používá se především pro čištění kapaliny. Provádí se velmi jednoduše - sůl se smíchá se sklenicí vody a pak se nanese na tkaninu houbou. Taková substance nebude jen zbavit límec zežloutlých míst,ale dá to lesk.

Jedná se o nejběžnější a osvědčené metody bělení bílých obojků na černých šatech a jiných výrobcích. Ale pokud jim nedůvěřujete, můžete si jednoduše koupit speciální prací prostředek z obchodu pro takové účely.